Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Lis 12, 2014 9:32 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Witam, mój narzeczony ma delikatnie ujmując "kilka kilogramów w zapasie":) Nie ukrywam, że jest aktywny fizycznie, ale lubi także dobrze zjeść. W jaki sposób wpływacie na swoich partnerów? Macie jakieś wypracowane metody?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Lis 12, 2014 9:39 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Próbowałaś z nim na ten temat rozmawiać? Często pomaga wspólne dążenie do celu, czyli wspólna dieta. Zaproponuj wspólne zdrowsze odżywianie się, powiedz, że fajnie by było jak byście zaczęli zdrowiej żyć i wypracowali sobie fajne sylwetki.

W skrajnych przypadkach, może zadziałać metoda wstrząsowa (chociaż tutaj facet może się dość mocno obrazić). Można powiedzieć mu, że powoli przestaje Cię pociągać jego ciało i chyba coś trzeba byłoby z tym zrobić.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Lis 12, 2014 2:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 24, 2014 9:35 am
Postów: 2
Napisała Pani, że jest "aktywny". Może po prostu jest to problem z metabolizmem? Popieram poprzednią wypowiedź, choć wmawianie braku atrakcyjności może poskutkować na niekorzyść. Jeżeli rzeczywiście problemem jest metabolizm, to narzeczony nie jest całkowicie winny swej tuszy. Wspólna dieta (szczególnie jśli to Pani gotuje) jest świetnym pomysłem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Lis 12, 2014 10:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 12:28 pm
Postów: 8
Mężczyźni zazwyczaj są wyjątkowo "honorowi" - może wejdź mu delikatnie na ambicje i powiedz, że po prostu nie potrafi się wziąć za siebie. Myślę, że może to poskutkować odpowiedzią jak z reklamy: "Ja nie potrafię, ja?!":) Załóż się z nim o coś na czym mu zależy - oczywiście mam raczej na myśli Wasze wspólne "zabawy", a nie nową grę komputerową:P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 9:05 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Dreamer napisał(a):
choć wmawianie braku atrakcyjności może poskutkować na niekorzyść.

Nie do końca to miałam na myśli. Chodziło mi raczej o to, żeby jak napisał Szendi, trochę wjechać mu na ambicje. Zwłaszcza, jeżeli facetowi zależy na tym, żeby się podobać. Wiadomo, jeżeli facet jest bardzo wrażliwy i może to wpłynąć negatywnie na wasz związek, to nie mów mu takich rzeczy. Ale możesz na przykład zażartować, że teraz jest zima i trzeba zrzucić do lata trochę kilogramów żeby ładnie wyglądać na plaży. Takie rzeczy skutkują, bo faceci w gruncie rzeczy mają potrzebę żeby się podobać, nie tylko swojej partnerce. ;)

A powiedz w jaki sposób Twój facet jest aktywny? Biega, trenuje jakiś sport?

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 11:30 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Naszła mnie jeszcze jedna myśl. Bo jego rodzina do szczupłych nie należy… ale kiedy się zaczynaliśmy spotykać on był dużo szczuplejszy. Myślicie, że to u nich rodzinne czy dlatego, że po prostu jedzą jak opętani?:)

Póki co jeździ dużo na rowerze i chodzi na basen.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 9:16 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Oczywiście, może to być uwarunkowane genetycznie. Jednak nikt nie tyje bez powodu. Nawet jeżeli ma w genach to, że jego ciało łatwo przybiera na wadze, to zawsze decydującym czynnikiem jest jednak to, co i w jakich ilościach się je. Nawet ludzie z tendencją do tycia, przy odpowiedniej diecie są w stanie dobrze wyglądać i ważyć tyle ile powinni.

Jeżeli uprawia sport w sporych ilościach i nie spożywa nie wiadomo jakich ilości jedzenia, a i tak tyje, to prawdopodobnie właśnie takie uwarunkowania genetyczne ma. Zabierz go do dietetyka. Tam zrobią mu badania i wszystko się okaże.

Jeżeli facet nie ma potrzeby wzięcia się za siebie, to ciężko będzie Ci cokolwiek osiągnąć niestety. Musisz postarać się uczynić tak, aby on sam zrozumiał, że jest mu to potrzebne.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 12:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 20, 2014 12:56 pm
Postów: 34
Moim zdaniem ciężko będzie go zmotywować do pozbycia się nadmiaru zbędnych kg jeżeli on sam tego nie chce,możesz jedynie prosić i pokazać mu jaki efekt chciałabyś aby osiągnął. Zacznijcie od samej diety,należy unikać potraw tłustych,zdrowo się odżywiać plus do tego aktywność fizyczna,może basen oraz rower lub bieganie? To byłoby w sam raz.

_________________
www.OdchudzanieSklep.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 5:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Maj 28, 2015 4:34 pm
Postów: 12
akurat mam to szczęście, że mój narzeczony dba o siebie, bo jak mówi - chce mi się podobać cały czas :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 12:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 17, 2015 11:43 am
Postów: 20
I tak powinno być,facet który da o siebie cały czas,nie ma potem problemów ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. A poza tym to kwestia chęci bo wystarczy sport plus dieta i suplementy aby pozbyć się tłuszczu.

_________________
MMO.pl - skuteczne odchudzanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Lip 08, 2015 5:31 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
zacznij razem z nim ćwiczyć i nawyk wejdzie Wam do ćwiczeń, a razem wiadomo lepiej zrzuca się zbędne kilogramy ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 11:44 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
Ja jeszcze nie mam faceta, ale myślę, że dobrą motywacją jest rywalizacja. Na przykład jeśli chodzi o odśnieżanie, stawiam na profesjonalistów: http://odsniezaniewarszawa24.pl/

Nigdy się nie zawiodłam. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 1:40 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 23, 2015 2:09 pm
Postów: 4
On sam sie musi zmontywować , inne rady na to nie ma niestety . A nawet jak mu bedziesz kazac a on to zrobi tylko dla Ciebie to za chwile przestanie sie trzymac diety . On sam musi to zrozumiec . Mozesz jedynie go czyms przestraszyc , moze jakis film lub ksiazka o ludziach co jedza tlusto itp .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 3:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 17, 2015 6:34 pm
Postów: 16
Nie sądzę, aby przekonywanie dało jakikolwiek pozytywny efekt. Wiem, że najlepiej działa po prostu własny przykład. Można wziąć faceta na wspólny spacer, basen, lub cokolwiek innego. Warto również zmienić składniki diety, co jest prostym zabiegiem. Można poczytać o tym np w tym artykule http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3788543,olej-kokosowy-100-bio-extra-virgin-tloczony-na-zimno-gdzie-kupic-wlasciwosci-opinie,id,t.html Przede wszystkim podczas tego procesu trzeba pamiętać, że gra warta jest świeczki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zmotywować mężczyznę do zrzucenia zbędnych kilogramów?
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 9:03 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Skoro Twój narzeczony jest aktywny fizycznie,to teraz wystarczy jedynie popracować nad dobrą dietą,bo od tego wszystko się zaczyna. Pamiętaj jednak,że efekt nie wystąpi od razu,a po dłuższym okresie czasu i na to też trzeba się przygotować.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności