Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:56 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 9:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:01 pm
Postów: 6
hej! mam do was pytanie, tylko prosze nie oceniajcie mnie od razu, kto pyta nie bladzi a ja bladze poki co bo nic sie nie moge dowiedziec na ten temat! otoz chce schudnac jakies 10 kg, mam diete, wszystko spoko, cwicze do tego, waga stopniowo idzie w dol, niby wszystko ok. ale prawda jest taka, ze ja NIENAWIDZE cwiczyc. nawet nie chodzi o sama aktywnosc fizyczna, ale o to, ze mnie to nudzi, moglabym robic milion ciekawszych rzeczy w tym czasie. nie kreci mnie pakowanie miesni ani cwiczenie kondycji, nie interesuje mnie to, chce schudnac tylko i pozniej utrzymac wage. no i teraz pytanie - jaka jest minimalna ilosc cwiczen, ktora pozwoli mi chudnac? wiem ze to jest idiotyczne pytanie, ale ja sie codziennie zmuszam, i to jest absolutna katorga.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 9:07 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:04 pm
Postów: 7
po prostu zmien nastawienie, cwiczenie jest fajne, endorfiny i tak dalej, nie wierze ze tego nie czujesz. a minimum? pewnie zalezy od czlowieka. ale mysle ze ponizej godziny codziennie nie powinnas schodzic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 10:40 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 02, 2015 8:45 am
Postów: 82
Miejscowość: Wadowice
Ja wychodzę z założenia że jeśli ma się robić coś co nie sprawia przyjemności to lepiej wcale tego nie robić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 2:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ćwiczenia są różne... np. Dr Peter J. D'Adamo aerobik i ostre biegi zaleca głównie zerówkom. Wśród osób z gr krwi A można spotkać siłaczy... w różnych miejscach czytałam, że osoby z grupą krwi "A" nie powinny ćwiczyć tak długo i/lub intensywnie aby się zmęczyć...( też na ogół dłużej niż pół godz.) a zerówka może długo... ale DrD zaleca 45' plus rozgrzewka... zalecenia stosowne do grupy krwi...dotyczące rodzaju i czasu są w każdej książce z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi... BTD (Blood Type Diet) wskazówki w/w autora też warto osobiście sprawdzić... bo krytykują zazwyczaj ci co nie sprawdzili...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Śro Lis 18, 2015 9:22 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2014 12:50 pm
Postów: 33
Trudno określić takie minimum, to fakt. Godzina ćwiczeń owszem, ale może nie codziennie - nie piszesz ile czasu ćwiczysz, ale początkujący nie powinni się forsować, bo można sobie zrobić krzywdę. Powinnaś robić sobie przerwy, początkujący powinni ćwiczyć co drugi dzień, później ilość przerw należy zmniejszać. A może pomogłoby Ci urządzenie, na którym ćwicząc możesz chociażby oglądać telewizję? Orbitrek, rowerek treningowy, bieżnia?
Ćwiczysz w domu czy na siłowni?

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
www.abcfitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Śro Lis 18, 2015 3:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:01 pm
Postów: 6
Ania_ABCfitness,
W domu raczej. Ale co, z laptopem przed sobą mam ćwiczyć? Np jadąc na rowerku? Nie będzie to miało jakiegoś złego wpływu na ćwiczenia?

TeSa,
Dzieki za rade, brzmi ciekawie, moze to dobry pomysl dla mnie taka dieta w zgodzie z grupa krwi, sprawdze to.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 9:48 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2014 12:50 pm
Postów: 33
Nie, musisz tylko pilnować tempa :) Tutaj masz garść porad na temat ćwiczeń na orbitreku, ale większość z nich jest na tyle uniwersalna, że można je zastosować jako porady do treningów w ogóle, niezależnie od urządzenia: http://www.abcfitness.pl/jak_cwiczyc_na_orbitreku.html

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem!

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
www.abcfitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 4:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:01 pm
Postów: 6
dzięki na razie nie ale jak cos to sie odezwe :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 5:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 4:31 pm
Postów: 15
czy to prawda, że nie powinno się ćwiczyć codziennie tylko powiedzmy co 2 dzień? słyszałam, że lepiej dać mięśniom czas na regenerację, bo to własnie wtedy tak naprawde pracują. Wydaje mi się to dość dziwne, dlatego wolę dopytać ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 1:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
Wszystko zależy od efektu jaki chcesz osiągnąć oraz o jaki rodzaj ćwiczeń dokładnie chodzi na które partie mięśni. regeneracja jest bardzo wskazana,inaczej łatwo o kontuzję,szczególnie jeżeli się przetrenujemy.

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 7:29 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Gru 19, 2015 12:51 pm
Postów: 72
ćwiczyć trzeba tyle ile sumienie podpowiada i okoliczności. Moj facet akurat torbo mega długo i intensywnie ćwiczył, jeszcze brał therm line man , by szybciej spalić tłuszcz także miał diete dostosowaną do potrzeb. Więc sam musisz sie zastanowić ile warto w twoim przypadku ćwiczyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 7:53 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Ćwiczyć i trenować należy przede wszystkim z głową i zachowaniem odpowiedniego umiaru,tak aby nie przetrenować mięśni bo potem mogą być poważne konsekwencje. Kolejna kwestia jest taka,że za treningiem koniecznie powinna iść też odpowiednia dieta.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 11:14 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Owszem, dieta jest ważna, oraz odpowiedni dobór ćwiczeń. Chciałabym na lato zrzucić kilka kilogramów i poprawić sylwetkę, mięśnie nóg, pośladków, czy do tego dobry będzie stepper albo rowerek treningowy? czytałam, że te urządzenia dają dobre efekty w modelowaniu mięśni nóg i pośladków. Do tego jeżdżę na rowerze 2-3 razy w tygodniu. W sporti.pl widziałam niedrogie steppery, są tańsze od rowerka treningowego a jeśli dają równie dobre efekty to wolę kupić właśnie stepper, który nie kosztuje tak wiele. Ktoś miał jakieś doświadczenia z tym?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 9:41 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 18, 2016 9:35 am
Postów: 4
najlepiej to się chyba spytać trenera jakiegoś personalnego. No albo jakiegoś znajomego, który zna się na tematyce ćwiczeniowej. Bo inaczej może być ciężko o jakieś skuteczne ćwiczenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ile w sumie cwiczyc?
PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 11:48 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Kupiłam już niedrogi stepper :) Stepper FitKraft Basic https://www.sporti.pl/product-pol-47336-Stepper-FitKraft-Basic.html prosty i wygodny, dla mnie w sam raz, zobaczę czy będą dobre efekty, pytałam znajomej, która ćwiczy regularnie na stepperze i mówiła, że to świetny sposób na modelowanie pośladków, więc mam nadzieję, że się nie zawiodę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności