Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Sob Lip 09, 2016 8:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 03, 2016 7:48 pm
Postów: 13
Od zawsze mam problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała i myślę, że czas to zmienić. Chciałabym systematycznie kontrolować wagę więc postanowiłam zaopatrzyć się w wagę. Niestety nie zdawałam sobie sprawy, że będzie to taki trudny temat. Przeglądając wagi dopiero wówczas uzmysłowiłam sobie, że nie są to już tylko proste urządzenia pokazujące naszą masę ciała. Wiedziałam, że niektóre wagi dokonują pomiaru wody w organizmie oraz tkanki tłuszczowej ale, że są takie wskazujące masę kostną, tkankę mięśniową oraz zapotrzebowania na kalorie AMR i BMR to już byłam zaskoczona. Niektóre mają również możliwość połączenia z komputerem lub smartfonem gdzie możemy za pomocą aplikacji dokonywać różnych analiz. Jakich Wy używacie? Doradźcie proszę, którą wybrać?
Zwykłą podającą tylko masę ciała
Image
czy tą wskazującą podstawowe dane o składzie naszego organizmu
Image
lub tą z możliwością dokonywania analiz na smartfonie
Image


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 5:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 13, 2016 5:56 pm
Postów: 2
uwielbiam nowoczesność więc dla mnie wygrywa ta ostatnia. Za kilka lat możesz żałować, że masz coś starego. Z nowej częściej będziesz korzystać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 7:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 13, 2016 7:18 pm
Postów: 2
Wybór też zależy od tego ile chcesz poświęcić pieniędzy na taką wagę. Wiadomo, że taka łącząca się ze smartfonem będzie droższa. Ja osobiście wybrałabym tą drugą. Jednak może znowu pozmieniają się oprogramowania na telefony i później waga będzie bezużyteczna. Jednak taka na której wszystko się wyświetla jest bardziej bezpieczna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 12:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Maj 16, 2016 6:50 pm
Postów: 55
Nie wiem czy wiesz ale w momencie odchudzania bardzo ważne są wymiary a nie kilogramy. Np ćwicząc fitness czy chodząc na siłownie robią się mieśnie które są cięższe niż tłuszcz. Proponuje Ci zacząc odchudzanie od diety http://obk.pl/category/odzywianie/diety/ (tutaj kilka wypisanych) niżeli od kupna wagi ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 6:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 03, 2016 7:48 pm
Postów: 13
Inka11 napisał(a):
Nie wiem czy wiesz ale w momencie odchudzania bardzo ważne są wymiary a nie kilogramy. Np ćwicząc fitness czy chodząc na siłownie robią się mieśnie które są cięższe niż tłuszcz...


To ważna informacja - dzięki za nią. To też uświadomiło mi, że muszę aktywniej zacząć spędzać czas. Rozbudowane mięśnie to też większe zapotrzebowanie energetyczne, a tym samym ładniejsza sylwetka. Zapisałam się na zajęcia fitness, pomierzyłam się , a też kupiłam tą najbardziej nowoczesną wagę z możliwością dokonywania analiz na smartfonie (Beurer BF 750). Jako główny wynik, który biorę pod uwagę nie jest już waga lecz poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej jak i wody w organizmie. Dzięki niej wiem jakie jest moje zapotrzebowanie na kalorie jak również poznałam ciężar swej masy kostnej. Dużo pracy przede mną by ma sylwetka stała się idealniejsza. Trzymajcie kciuki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 7:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 21, 2016 7:49 pm
Postów: 9
dokładnie tak! Oprócz wagi warto także się mierzyć. Poza tym nie spodziewałam się, że w mimari jest tak duży wybór wag. Sama nie wiem czy umiałabym się zdecydować na którąkolwiek bo zupełnie się na tym nie znam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 6:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 20, 2016 6:11 pm
Postów: 4
Kobietka napisał(a):
Inka11 napisał(a):
Nie wiem czy wiesz ale w momencie odchudzania bardzo ważne są wymiary a nie kilogramy. Np ćwicząc fitness czy chodząc na siłownie robią się mieśnie które są cięższe niż tłuszcz...


To ważna informacja - dzięki za nią. To też uświadomiło mi, że muszę aktywniej zacząć spędzać czas. Rozbudowane mięśnie to też większe zapotrzebowanie energetyczne, a tym samym ładniejsza sylwetka. Zapisałam się na zajęcia fitness, pomierzyłam się , a też kupiłam tą najbardziej nowoczesną wagę z możliwością dokonywania analiz na smartfonie (Beurer BF 750). Jako główny wynik, który biorę pod uwagę nie jest już waga lecz poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej jak i wody w organizmie. Dzięki niej wiem jakie jest moje zapotrzebowanie na kalorie jak również poznałam ciężar swej masy kostnej. Dużo pracy przede mną by ma sylwetka stała się idealniejsza. Trzymajcie kciuki.


i jak się sprawdza ta waga?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 2:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 29, 2016 2:22 pm
Postów: 3
Sama waga to jedna rzecz, natomiast jeżeli chcesz ja "kontrolować", to z całą pewnością musisz zacząć od ułożenia diety oraz planu treningowego, w tym celu niezbędny będzie też sprzęt do ćwiczeń jak chociażby
http://www.magero.pl/bieznia-treningowa-sapphire-sg-1500-soka-kurier-gratis-raty--id-16717.html
która pozwala na stałe kontrolowanie efektów treningu, możesz śledzić m.in. przebyty dystans, spalane kalorie oraz prędkość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 1:33 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 21, 2015 8:51 am
Postów: 4
Proponuję koniecznie sprawdzić te wagi https://kredos.pl/waga-medyczna Są naprawdę solidne, sprowadzane z Niemiec i dokładne. Zachęcam do przeczytania większej ilości informacji na stronie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 7:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 21, 2016 7:49 pm
Postów: 9
po opiniach sama zakupiłam sobie tę wagę co mierzy tkankę tłuszczową, wodę itp. Po świętach ruszam z dietą i będę zapisywać wszystkie pomiary :) Taki prezent ode mnie dla siebie pod choinkę, hehe ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 8:01 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 21, 2016 7:49 pm
Postów: 9
komaska napisał(a):
po opiniach sama zakupiłam sobie tę wagę co mierzy tkankę tłuszczową, wodę itp. Po świętach ruszam z dietą i będę zapisywać wszystkie pomiary :) Taki prezent ode mnie dla siebie pod choinkę, hehe ;)


chodzi mi konkretnie o ten model z mimari: BEURER WAGA DIAGNOSTYCZNA BF 750 :) teraz jestem przerażona wynikami, ale mam nadzieję, że pod koniec stycznia będzie o wiele lepiej :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 1:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 20, 2016 6:11 pm
Postów: 4
też zaraz zamawiam tę wagę :) trzeba ruszyć tyłek a z dokładnymi pomiarami będzie łatwiej :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Śro Sty 25, 2017 10:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 25, 2017 10:12 am
Postów: 14
Dla mnie liczy się przede wszystkim jedna rzecz, mianowicie to aby pomiar był dokładny oraz aby dana waga posłużyła nam przez dłuższy okres czasu, myślę że do kwoty 100zł spokojnie znajdziemy sensowny model.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Śro Lut 22, 2017 10:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 22, 2017 10:43 pm
Postów: 1
zaczynam własnie przygotowywać się do lata a to wiąże się z dietą. CHyba czas na zakup takiej profesjonalnej wagi :) ta z mimari się sprawdza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybór wagi w Mimari
PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 8:21 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 19, 2017 1:14 pm
Postów: 32
Sprawdza się. Ten ostatnio model jest fajny. Ten z możliwością połączenia z aplikacją na smartfonie. Wygodne, praktyczne, funkcjonalne. Ale generalnie musisz dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Bo wizualnie wszystkie trzy będą dobrze wyglądały w łazience ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności