Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:29 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 9:28 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 18, 2014 1:12 pm
Postów: 6
Czy znacie jakieś dobre i skuteczne ćwiczenia , które można wykonywać w domu na ujędrnienie ciała? Nie mam czasu na siłownie. Zamierzam też kupić takiego Orbitreka *** i na nim ćwiczyć wieczorami. Czy to urządzenie jest skuteczne?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 8:00 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Tak na dobrą sprawę orbitrek jest tylko jednym z wielu urządzeń jakie możesz zakupić do domu i trenować. Podaj jaki budżet posiadasz na ten cel i chętnie pomożemy,doradzimy coś odpowiedniego. Nie zapominaj także o basenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 1:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 26, 2014 1:16 pm
Postów: 1
Dołączam się do pytania. Chciałabym od lipca zacząć ćwiczyć w domu, zastanawiam nad bieżnią albo orbitrekiem. Co polecacie? Mam jakieś 10kg do zrzucenia, zależy mi też na tym żeby wyrobić sobie jakieś mięśnie, bo po samej diecie bez ćwiczeń efekty nie są powalające;)
Raczej nie mam zbyt dobrej kondycji, więc chciałabym wybrać przyrząd na którym od razu nie złapię kontuzji...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 9:17 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Myślę,że powinnaś jeszcze dopisać tutaj dobrą dietę bo od tego należy zacząć aby schudnąć. Poza tym bieżnia to dobre rozwiązanie i sprawdzi sie szczególnie podczas zimy kiedy to pole manewru i ruch na powietrzu mamy ograniczony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 2:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
Ja ćwiczę z Shaunem T :) Nie mam czasu zazwyczaj, a jego Focus T25 to tylko 25 minut dziennie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 10:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 17, 2014 11:38 am
Postów: 10
Niestety, ale dieta to podstawa, ćwiczeniami możemy się "wspomagać" i poprawić ogólny wygląd naszego ciała. Jednak same ćwiczenia przy nie przestrzeganiu odpowiedniej diety niewiele dadzą.
Ale po co bieżnia? Nie lepiej pobiegać na dworze? Na pewno będzie zdrowiej :) Jeśli jednak chodzi o ćwiczenia w domu to ja polecam HIIT - krótki i intensywny trening, poszukajcie na youtube, jest pełno przykładów.

_________________
G


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Śro Lip 23, 2014 12:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2014 12:50 pm
Postów: 33
Ja sugerowałabym kupno orbitreka zamiast bieżni. Biega się znacznie przyjemniej na świeżym powietrzu, a orbitrek może być fajnym urozmaiceniem domowych treningów. Wbrew pozorom ćwiczysz nie tylko nogi, ale też górne partie ciała więc mięśnie są rzeźbione dosyć równomiernie. Kalorii można spalić tyle co przy bieganiu, pamiętaj tylko że dietka też musi być:)

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
www.abcfitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 7:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 29, 2014 6:36 pm
Postów: 6
ja miałam steper ok 3 lat i niestety się zepsuł, ale zamierzam kupić nowy, zajmuje mniej miejsca w pokoju niż orbitrek, ma licznik kalorii, kroków i czasu jaki chodzimy - kupiłam w decathlonie i tam też kupię kolejny, gwarancję miałam na 2 lata, zepsuł się po 3, więc do przeżycia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 2:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2014 2:37 pm
Postów: 1
Ja ćwiczę na orbitreku od pół roku i z czystym sumieniem mogę go polecić :) Jest fajne urozmaicenie w porównaniu do bieżni. Moim celem jest jeszcze podkreślenie mięśni nóg. Słyszałam od siostry, że fajnie sprawdza się w tym steper, ale jakoś nie jestem przekonana, bo nigdy na nim nie ćwiczyłam... Możecie mi coś powiedzieć na temat ćwiczeń na steperze i ich rezultatów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 12:57 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
A co z częstotliwością takich domowych ćwiczeń? Wiadomo, że na początku jesteśmy zdeterminowani by ćwiczyć codziennie "do oporu", ale z drugiej strony zbyt częste wykonywanie ćwiczeń też nie jest zbyt dobre dla naszego organizmu...

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 10:41 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2014 12:50 pm
Postów: 33
@ iron maid - Pomiędzy sesjami treningowymi trzeba sobie wyznaczyć czas na odpoczynek i regenerację mięśni. Najlepiej ustal sobie konkretny harmonogram ćwiczeń i staraj się go przestrzegać, w ten sposób łatwiej wypracować sobie regularny rytm.
@ halina54 – stepper jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli nie masz w domu miejsca na orbitrek ani rower treningowy. Wzmacnia mięśnie obręczy biodrowej, mięśnie ud (czworo-głowy i dwugłowy) i podudzia, pośladki, a także mięśnie brzucha. Bardziej zaawansowane modele bywają wyposażone w linki do ćwiczenia ramion, różnica w cenie jest stosunkowo niewielka, a zyskujesz więcej możliwości treningowych. Ze stepperów z którymi ja miałam styczność mogę polecić stepper skrętny Sapphire.

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
www.abcfitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 1:13 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Czyli wszystkie killery bez przerw dzień w dzień jednak odpadają. Ostatnio znowu zabrałam się za szóstkę Weidera - już kiedyś próbowałam, ale właśnie wykonywałam ćwiczenia po swojemu, zamiast trzymać się ustalonych założeń i z wymarzonego "kaloryfera" wyszło jedno wielkie nic :?

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 5:37 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Do domu orbiterek zamiast bieżni. Biegając na bieżni nieźle się łupie ;)) Ale i tak proponuję siłownię, bo masz duży wybór i możliwość częstych zmian,a w domu zawsze to samo - orbiterek. Po 3 miesiącach się znudzi.

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 2:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
Tak, to ewidentny minus bieżni, trzeba mieć ją chyba w piwnicy, żeby nie przeszkadzała nikomu ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia w domu
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 7:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Kiedyś jak jeszcze nie było tych wynalazków... byli tacy, co systematycznie chodzili na Kopiec Kościuszki (w domu dookoła stołu) :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności