Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pon Lip 06, 2020 2:39 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 12:36 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

Philip McCluskey - metamorfoza i utrata wagi.
http://www.surawka.republika.pl/ArtrawgN35.htm
www.surawka.republika.pl

Cytuj:
Rozmówca z Fairfield stracił 107 kg nadwagi.
Odmienił swoje życie na diecie witariańskiej .

Autor: Andrew Brophy, Piątek, 27 Sierpień 2010
Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

Źródło: rawguru.com

Philip McCluskey, autor trzech książek, opowiada o tym, jak pozbył się nadwagi w Catch a Healthy Habit Café przy Unquowa Road, w Fairfield. Kilka lat temu, Philip McCluskey, nie był najzdrowszym człowiekiem. Opowiadał w czwartek wieczorem, w Catch a Healthy Habit Cafe przy ulicy Unquowa Road, ważył kiedyś 200 kg, konsumując od 6000 do 8000 kalorii dziennie, zalewał się potem, po wejściu kilku stopni schodowych. Powiedział, że nie mógł ludziom spojrzeć w oczy ponieważ utracił pewność siebie, a jego waga doprowadzała go do depresji, rozgoryczenia oraz niechęci do dalszego życia. McCluskey powiedział, że bardzo się starał, próbował ponad 30 różnych rodzajów diet, był tuż przed operacją zmniejszania żołądka, gdy zadecydował, że nie podda się tej operacji. McCluskey powiedział „Niemal w ostatniej minucie, coś wewnątrz powiedziało mi: NIE, to nie jest dobre. W zamian za to, McCluskey przeszedł na 100% dietę witariańską, włączając w to mnóstwo sałatek, owoców, warzyw, orzechów oraz nasion, a wyniki były cudowne. Stracił 107 kg nadwagi w ciągu dwóch lat, utrzymał wagę i powiedział, że jest szczęśliwszy i ma więcej energii, jest bardziej pewny siebie.

„Ustanowiłem dla siebie zasadę, że będę starał się jak tylko będę mógł, aby jak najdłużej być na diecie witariańskiej”, to właśnie McCluskey powiedział około 3 tuzinom ludzi, w kafejce przy 39 Unquowa Road, która została otwarta w listopadzie. „Przygotowywałem te gigantyczne sałatki, mało wiedziałem, po kilku miesiącach, stanąłem na wadze i stwierdziłem, że staciłem 22 kg”.

„To było proste, to było łatwe, i rzeczywiście pracuje” powiedział McCluskey. W pierwszym roku, w którym McCluskey stracił 50 kg, nie uprawiał ćwiczeń, zaczął dietę witariańską, w oparciu o spożywanie owoców na śniadanie i obfite sałatki owocowo-warzywne na lunch (posiłek południowy) oraz podwieczorek. W drugim roku, rozpoczął chodzenie po szlakach, eksperymentował z dietą witariańską, włączając w to 100 dniowy okres sokowy, stracił następne 50 kg, a po tym, na koniec jeszcze 7,5 kg.

McCluskey powiedział, że spożywanie na surowo, nie było dla niego trudne, od momentu właściwego nastawienia umysłu. „Doszedłem do punktu, w którym pożywienie, nie było już dłużej priorytetem w moim życiu. Jadałem po to aby żyć, a nie żyć po to aby jeść”.

Glen Colello, współpracownik kafejki Catch a Healthy Habit Café, powiedział, że spożywanie na surowo, nie jest czymś niezwykłym, jakby się mogło wydawać. „Uwierzycie lub nie, ale społeczność enztuzjastów surowej żywności, to nie kilka osób, ukrytych za skałami. To mnóstwo ludzi i to wszędzie”.

Colello i McCluskey stwierdzili, że ludzie przesadzają z tym, ile białka jest potrzebne w diecie oraz to, że surowe pożywienie dostarcza wystarczającą ilość białka, chociaż niektórzy mogą używać suplementów białkowych, jeżeli czują taką potrzebę.

McCluskey powiedział, cytuję: „jadając z rodziną, nastawali na mnie i to wielokrotnie, nie pamiętam już ile razy. Pozwoliłem im na utrzymywanie własnego zdania i robiłem swoje, po pewnym czasie, stwierdzili: a ty jeszcze nie umarłeś”.

Colello powiedział, że dieta składająca się z 5-10% białka, jest wystarczająca, chociaż dodał, że najważniejsze jest to, jak dobrze organizm wchłania białka. McCluskey powiedział, że białko dostarcza poprzez spożywanie moczonych orzechów, podkiełkowanych nasion oraz spirulinę, i po sprawie.

McCluskey oznajmił, że przejście na 100% dietę witariańską, od razu było zbyt ekstremalne, ale sam jestem ekstremalnym facetem. Powiedział również, że dostroił umysł z ciałem i nie było żadnego zniechęcenia, gdy dotarł do stabilnej wagi, tracąc początkowo 42 kg. Cytuję: „Powiedziałem sobie, że zamierzam uhonorować tą przestrzeń dla siebie. Nie ma pośpiechu. Wszystko co mam zamiar zrobić to oddać honor przestrzeni, w jakiej się znajduję”. Dodając, że zacznie ponownie tracić wagę, w następnych trzech miesiącach.

McCluskey oznajmił, że wierzy w pozytywne afirmacje i wizualizacje oraz to, że może sobie zobrazować siebie samego, jako szczuplejszego, zdrowszego i wyprostowanego, zamiast uzdrawiać siebie poprzez żywność, gdy był w stresie lub cały w emocjach. Powiedział, cytuję: „ Zacząłem zwracać uwagę na wszelkie pozytywne, wspaniałe odczucia wtedy gdy te wszystkie odczucia nadchodziły”.

McCluskey powiedział, że zazwyczaj jadał ciężkie pokarmy, typu pizza i calzones (rodzaj zapiekanki, potrawa z kuchni Chilijskiej), aby zmniejszyć negatywne emocje, był ukierunkowywany przez żywność”. Powiedział, że poczuł „niesamowite uwolnienie emocji” gdy był na 100 dniowym okresie sokowym i nie mógł już dłużej obniżać swych negatywnych emocji, poprzez żywność. Powiedział, cytuję: „Były dni gdy patrząc na własne odbicie w lustrze, płakałem, nie wiedząc czemu. Następnie zdałem sobie sprawę, że to nie ma znaczenia. Po prostu, potrzebowałem tego aby to wszystko ze mnie wyszło, uwolniło się”.

McCluskey stwierdził, że było to bardzo ważne aby podjadać w okresie, gdy ludzie czują emocjonalny dołek, zatem podjadał awokado, orzechy i sucharki, nadziewane siemieniem lnianym, które sam robił. Powiedział, cytuję: „jeżeli nie można znaleźć pięciu rzeczy, które się robi, jeżeli czujesz się niewiadomo jak... To zawsze jest to przeze mnie przygotowywane, aby zawsze było w potrzebie”.

McCluskey mówił o różnych korzyściach, poza korzyściami fizycznymi, które nadeszły wraz z dużym spadkiem wagi, chodzi też o więzi pomiędzy ciałem a umysłem. Powiedział, cytuję: „moja duchowość uległa zmianie, moje relacje z innymi ludźmi zmieniły się. Byłem w stanie spojrzeć ludziom prosto w oczy, nawiązać więź. Moje relacje z kobietami też uległy zmianie, moje ogólne zadowolenie zmieniło się. Utrata wagi to był tylko efekt uboczny”.

Mark Sosnowski, z Black Rock, powiedział, że stracił 43 kg licząc od lutego, ze 156 kg na 113 kg, będąc na diecie witariańskiej, wszedł w tą dietę jak część wyzwania zdrowotnego w pracy. Powiedział, że znalazł mnóstwo informacji na stronie internetowej McCluskey’go t.j. www.lovingraw.com

oraz uważał utratę nadwagi jak „płatki kwiatowe chryzatem, które są zawsze rozłożone”, poprzez stronkę McCluskey’go oraz kafejkę Catch a Healthy Habit Café, które w.g. niego reprezentowały dwa, tego rodzaju płatki.

Sosnowski powiedział, że próbował diety Atkinsa i innych diet ale nie chciał „tego wszystkiego przeliczać, ważyć to, ważyć tamto”. Podobnie jak McCluskey, Sosnowski stwierdził, że nie miał żadnego doświadczenia z utrzymaniem reżimu dietetycznego, ale stał się bardziej aktywny i miał więcej energii, w miarę jak tracił nadmiary kilogramów.

Sosnowski powiedział, że stracił w pasie 12 cali (ok. 30 cm), założył jeansy, po raz pierwszy od 30 lat. Nadal nosi ten sam pasek, który miał gdy był cięższy, ale sprzączka dochodzi obecnie do połowy paska. Cytuję: „Nadal patrzę w lustro i myślę sobie, co do jasnej Anielci jest?”; życie jest wspaniałe, zadziwiająco wspaniałe”.
Źródło:
http://fairfield.patch.com/articles/fairfield-speaker-lost-215-pounds-changed-his-life-by-eating-raw
ImageImage
ImageImage

Angela Stokes w CNN News - Utrata wagi poprzez surową dietę - napisy pl
http://www.youtube.com/watch?v=iF52LHVyeOk

Po dwóch latach surowego wegańskiego odżywiania straciła 72 kg
Image
ImageImage


Więcej przykładów utraty wagi poprzez surowy sposób odżywiania
http://www.welikeitraw.com/rawfood/before_after/


POZDRAWIAM Z ZIELENIEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 

zdrowie Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 5:52 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
:o

Image
ImageImage
Raw Food Weight Loss over 215 lbs & Transformed My Life #54
Jak straciłem ok.100 kg
http://www.youtube.com/watch?v=3kbKL8KKBJk

:o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Śro Maj 11, 2011 9:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3634
Witaj krzysztof :)

Dzięki za info... czyli "akcje" moich surówek z wierszyków dla poszczególnych grup krwi... idą w górę :)
Dobrze, że wielu ludzi zauważa i docenia wartość surowych warzyw i owoców... tylko trzeba uważać na ich jakość... no i fakt... że nie wszystkie są zdrowe dla wszystkich... zwłaszcza w dużych ilościach

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 6:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
bardzo ciekawy artykuł.
a jakie efekty! aż korci, żeby zastosować :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 9:41 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

Surowy sposób odżywiania nie polega na jedzeniu wyłącznie warzyw i owców - choć większość tak właśnie myśli ( i popełnia ten błąd).
Witariańskie menu to bardzo szeroka paleta produktów z tym,że surowe i odpowiednio przygotowane np.: moczone ,kiłekowane itd.to :
dobrej jakości woda ,
orzechy ,
nasiona oleiste np.: lnu , sezamu itd,
nasiona roślin strączkowych
nasiona zbóż
migdały ,
kiełki,
glony,
warzywa,
produkty fermentowane,
grzyby,
owoce w tym tłuste owoce np.: awokado ,
soki owocowe , warzywne ,
szereg suszonych produktów w temp. do ok. 45 st.C ,
bardzo odżywcze mleczka orzechowe , migdałowe i moczonych zbóż itd.,
surowe chlebki np. prawdziwy chleb esseński
oraz tzw.: super foodsy m.in surowe kakao , karob , lucuma itd.

Szeroko na surawce - niektóre z działów
Artykuły z rawfoods
http://www.surawka.republika.pl/artykuly.htm
Artykuły z Rawguru
http://www.surawka.republika.pl/artrawg.htm
Wywiady z rawguru
http://surawka.republika.pl/Wywrawg.htm
PYTANKA I ODPOWIEDZI
http://www.surawka.republika.pl/pytanka%20i%20odpowiedzi.htm
Nowy dział -Artykuły z rawpeople
http://www.surawka.republika.pl/RawP.htm
oraz Przepisy
http://www.surawka.republika.pl/Przepisy.htm


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 9:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
ostatnio czytałam też o diecie paleolicznej. i powiem szczerze, że mnie zszokowała. słyszeliście o tym?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Śro Lut 29, 2012 5:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 29, 2012 5:26 pm
Postów: 10
Takie dieta to przesada, naraża cię na choroby ponieważ masz osłabiony organizm. Lepiej kup sobie liocolostrum. To kapsułki dla aktywnych zawodowo, w ciągłym biegu, w celu dostarczenia energii oraz sił witalnych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 5:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 05, 2012 5:38 pm
Postów: 6
ewka85 napisał(a):
ostatnio czytałam też o diecie paleolicznej. i powiem szczerze, że mnie zszokowała. słyszeliście o tym?


ja słyszałam. strach sie bac. jakeis takie udziwnianie na siłe. jakoś tam jednak te nasze ciało ewulowało i to nie jest tak ze ciagle jestesmy neandertalami. teraz sie inacej zyje i jesc trzeba inaczje. moze zeczywiscie mniej tego syfu z maka ale tez nie surowe mieso i kożonki... :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 6:40 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Moim zdaniem powinniśmy stosować najbardziej optymalna dla naszego organizmu diete. Niedobór pewnych składników jak i witamin może mieć negatywne skutki. Warto o tym pamiętać,a surowej diecie mówię stanowcze NIE!

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Śro Lis 14, 2018 11:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 14, 2018 11:28 am
Postów: 1
Ja ostatnio zainteresowałam się tym rodzajem diety i zastanawiam się, czy w naszym klimacie ona się sprawdza. Czytałam nawet artykuł https://supermamy.limango.pl/surowa-dieta-dla-kogo/ i tam to wszystko wygląda pięknie i kolorowo. Jak jest w rzeczywistości? Czy te informacje, które się tam znajdują to prawda?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 3:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 25, 2019 3:32 pm
Postów: 9
Nigdy bym się nie zdecydowała na restrykcyjną dietę, bo to przyniesie więcej szkód niż dobrego. Przede wszystkim stawiam na ćwiczenie, ograniczenie słodyczy, fast foodów itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2019 2:29 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 10, 2018 2:03 pm
Postów: 10
Utrata wagi powinna być zaplanowana i przeprowadzona za pomocą racjonalnej diety ! Takie warsztaty taneczne typu https://www.tantra.pl/warsztaty-tantryczne/ mają służyć oczyszczeniu siebie od złych emocji. Wagę zostaw diecie a taniec oczyszczeniu wewnętrznemu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2019 7:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lut 15, 2014 5:22 pm
Postów: 25
Aktywność fizyczna w moim przypadku to taniec. Uczęszczam jakiś czas na zajęcia dla pań w Akademii tańca w Atlas Tower https://www.akademiatanca.com.pl/kursy-tanca-warszawa/kursy-tanca-dla-pan - super spalanie, miła atmosfera i czysta przyjemność. Nawet na siłowni i fitnessie nie byłam tak mokra i szczęśliwa jak tu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Utrata wagi poprzez surową dietę .
PostWysłany: Pon Maj 04, 2020 8:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Maj 04, 2020 7:53 am
Postów: 31
Surowa dieta nie ma sensu, organizm zacznie na niej gromadzic wiecej zapasow i po jej skonczeniu bedziemy miec potezny efekt jojo.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności