Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:06 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 2:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 01, 2013 2:08 pm
Postów: 1
Ćwiczę z Ewką już dłuższy czas i chyba przyszedł czas na zmiany. Czy możecie coś polecić oprócz niej?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 8:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 07, 2013 2:08 pm
Postów: 3
Ja ćwiczę od maja z portalem slank.pl o odchudzaniu, i robię z nimi fajne misje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 8:35 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 07, 2013 2:08 pm
Postów: 3
Podrzucam Ci linki http://slank.pl/M/4/Siodme-poty-dla-pieknej-sylwetki - ta jest dla bardziej zaawansowanych , a ta dla początkujących http://slank.pl/M/2/Zmien-siebie-i-swoje-cialo-w-30-dni - gdzie są też porady dietetyczki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 11:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lis 09, 2013 10:58 pm
Postów: 12
pani chodakowska jest teraz bardzo modna, a czy kanikuły linki które wrzuciłaś nadaja sie dla kogos co z wysilkiem fizycznym jest całkowicie na bakier? chodakowska mnie wykancza po 20minutach, miesnie zaczynaja mi drgac i w ogole wiecej sie złoszcze ze jestem beznadziejna niz mam z tego rozrywke


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 1:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie znam ćwiczeń proponowanych przez panią Chodakowską, ale przypuszczam że są one rytmiczne i dużo w nich dynamiki. W temacie zawarte jest słowo alternatywa, a więc spieszę z pomocą. Otóż jeśli kogoś męczą ćwiczenia dynamiczne, to alternatywą mogą być ćwiczenia stateczne, a do takich ćwiczeń należy niewątpliwie cykl 27 asan hatha jogi. Można w to wierzyć lub nie, ale to właśnie asany jogistyczne mogą służyć poprawie zdrowia, samopoczucia, a także poprawie wyglądu w sensie smukłej i ładnej sylwetki. Asany mogą być ćwiczone przez osoby w różnym wieku i co bardzo ważne w różnym stanie zdrowia. Do 27 asan można dodać ćwiczenia oddechowe i wtedy osiąga się pełnię zdrowia i wytrzymałości fizycznej. Ćwiczenia hatha jogi pomagają także pozbyć się zbędnego tłuszczyku tu i ówdzie. Hatha jogi nie trzeba się obawiać albowiem nie ma ona nic wspólnego z sekciarstwem, o co niektórzy ją posądzają. To ćwiczenia medytacji, tak charakterystyczne dla raja jogi, dżinia jogi, bakti jogi, czy karma jogi, sprawiły że joga jako dalekowschodni sposób na życie uzyskała ogólnie niezbyt pochlebną opinię. Jednakże nie powinno to dotyczyć hatha jogi, która to podkreślam stanowczo, polega tylko na ćwiczeniu określonych postaw, czyli właśnie asan. Poszczególne asany są dostosowane do możliwości każdego je ćwiczącego, co sprawia że przy hatha jodze właściwie się odpoczywa.
Jest wiele publikacji na rynku opisujących asany jogistyczne i naprawdę warto do nich zajrzeć. Ja polecam publikacje prof Ravindranatha Javalgecara z Bombaju. Są one popularne na całym świecie, podobnie jak w Polsce są popularne publikacje polskiej adeptki jogi Janiny Michalskiej.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Śro Lis 20, 2013 2:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lis 13, 2013 7:22 pm
Postów: 16
Chodakowska to już spory wysiłek szczególenie gdy się wcześniej nie miało za dużo ruchu. Proponuję zacząć od biegania przez dwa tygodnie co dziennie trochę rozruszać organizm a dopiero potem wziąć się za jakieś programy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 8:24 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Mikolajka napisała
Cytuj:
pani chodakowska jest teraz bardzo modna, a czy kanikuły linki które wrzuciłaś nadaja sie dla kogos co z wysilkiem fizycznym jest całkowicie na bakier? chodakowska mnie wykancza po 20minutach, miesnie zaczynaja mi drgac i w ogole wiecej sie złoszcze ze jestem beznadziejna niz mam z tego rozrywke


Ja nigdy nie lubiłam ćwiczyć pod czyjeś dyktando... po wielu latach nauczyłam się pływać i szybko stwierdziłam, że systematycznie 2-3 razy w tygodniu 45 minut na grzbiecie wszystkim da coś dobrego... zerówkom odstresowanie i konserwację kregosłupa... A, B, AB... to samo do tego nie przeciąża i mogą jeszcze w czasie pływania wizualizować :)
Szkoda ze nie zawsze jest na to czas... poza tym wstęp na pływalnie powinien być tańszy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 6:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 29, 2014 6:36 pm
Postów: 6
słyszałam, że dość popularna i dobrze oceniana jest mel b, można bez problemu znaleźć jej ćwiczenia w necie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 10:38 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 09, 2013 2:27 pm
Postów: 8
Polecam ćwiczenia z Mel B. jest ona bardzo popularną instruktorką fitness w Stanach Zjednoczonych. Taki amerykański odpowiednik Ewy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 4:32 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Już któryś raz słyszę o tych ćwiczeniach,więc może napiszecie coś więcej,na czym dokładnie polegają oraz czy zapewniają efekty? Im więcej informacji tym rzecz jasna lepiej.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 10:41 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
Mel B. lub Anna Lewandowska


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Śro Sie 12, 2020 1:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 12, 2020 1:22 pm
Postów: 12
ja ćwiczę z moniką kołakowska na yt za darmo treningi i super babeczka ale męczące nie powiem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pią Cze 25, 2021 10:27 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Cze 27, 2020 7:48 pm
Postów: 53
Świetną alternatywą dla takich treningów są treningi z https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy-i-obciazenia_Hantle-Kettlebell-966.html. Stanowią bardzo dobre uzupełnienie treningu z Chodakowską. To sprzęt o niewielkich rozmiarach, zmieści się w każdym mieszkaniu, można go zabrać też na wakacje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pią Sie 13, 2021 8:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 13, 2021 8:04 am
Postów: 5
Próbowałam ćwiczyć z chodakowską ale to za dużo. Wolę coś łagodniejszego i mniej wymagającego. Jestem początkująca więc wolałabym nie przesadzić i sobie krzywdy nie zrobić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alternatywa dla Chodakowskiej
PostWysłany: Pon Sie 23, 2021 11:03 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 23, 2021 11:00 am
Postów: 29
A jak z Ewką sie ćwiczy?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności