Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 12:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 4:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 28, 2008 11:46 am
Postów: 2
wszystkich, ktorzy sa w trakcie lub tez planuja odchudzanie, chcialabym namowic do konsultacji ze specjalista. najbezpieczniejsza dieta jest taka, ktora dostosowana jest do indywidualnych wymagan organizmu i nie powoduje wycienczenia, a na pewno do grona takowych nie mozna zaliczyc roznych cud-diet publikowanych w kolorowych czasopismach.. z tego wzgledu i w trosce o zdrowie, radze udac sie na wizyte do lekarza. na stronie odchudzanie.org.pl znajdziecie baze teleadresowa lekarzy, ktorzy na pewno nie odmowia pomocy! pozdrawiam i zycze rozsadnych decyzji w dziedzinie odchudzania:)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 8:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Zgadzam się z apelem o rozsądne odchudzanie. Ja znalazłam dla siebie taki sposób, jest nim dieta zgodna z grupą krwi.
Kiedyś odchudzałam się licząc kalorie, niestety nie wyszło mi to na zdrowie, wyniszczyłam organizm.
Efekt choć dość spektakularny, po powrocie do starych nawyków żywieniowych, znikł w przeciągu paru następnych lat :( .

Tylko konsekwenna i stała zmiana może przynieść zadawalający efekt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 9:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Wrz 30, 2007 10:03 pm
Postów: 15
Ja również mogę podzielić się podobnymi doświadczeniami, nie warto narażać zdrowia eksperymentując na sobie różne diety-cud. Gwałtowne chudnięcia, później wracanie do poprzedniej wagi i od nowa walka z kilogramami - na dłuższą metę nikt tego nie wytrzyma. Trzeba wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe i konsekwentnie się ich trzymać.
Ja stosuję dietę zgodną z grupą krwi, jest moim sprawdzonym sposobem na zachowanie szczupłej sylwetki ale co najważniejsze, przede wszystkim na zachowanie dobrego zdrowia.
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Śro Mar 26, 2008 12:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 4:03 pm
Postów: 8
Miejscowość: Nadwaga
Ja tez jestem przykladem glupiego odchudzania :(
Bylam dosc otylym dzieckiem gdyz przez rok mieszkalam z babcia ktora nic tylko pottykala pod nos jakies smakolyki. W ciagu roku, majac 9 lat, przytylam 12 kg. 4 lata pozniej moja mama zaciagnela mnie do centrum leczenia otylosci w krakowie gdzie pod okiem lekarzy udalo mi sie wrocic do prawidlowej wagi dla mojego wieku. Niestety pozniej, juz w liceum ubzduralam sobie ze chce wazyc jeszcze mniej i najpierw byla dieta kopenhaska pozniej kapusciana a jeszcze pozniej tak rozregulowalam sobie metabolizm ze nie dosc ze nie schudlam to jeszcze zaprzepascilam wszystkie efekty ktore osiagnelam z lekarzem :( Tak wiec nie ma co kombinowac tylko w razie problemow zglosic sie do dietetyka :D teraz pod odpowiednim nadzorem zaczelam stosowac diete zgodna z gr krwi i zobaczymy jak bedzie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 5:27 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Cytuj:
najpierw byla dieta kopenhaska pozniej kapusciana a jeszcze pozniej tak rozregulowalam sobie metabolizm ze nie dosc ze nie schudlam to jeszcze zaprzepascilam wszystkie efekty ktore osiagnelam z lekarzem

Przez nierozsądne odchudzanie można wpędzić się w nie lada kłopoty zdrowotne, czasem w wyniku takiego jak napisałaś "glupiego odchudzania" można się nawet choroby nabawić :(
Dobrze że wzięłaś się za siebie , życze powodzenia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 9:21 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 10, 2007 7:40 pm
Postów: 10
nic dodać nic ująć, dieta powinna być dostosowana do indywidualnych wymagań organizmu i nie powinna powodować wycieńczenia, długotrwałego osłabienia i złego samopoczucia, swego czasu stosowałam różne diety-cud i nie polecam nikomu :( nietrudno jest rozregulować sobie metabolizm trudniej jest potem naprawić szkody wyrządzone własnemu zdrowiu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 9:58 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja polecam dietę zgodną z grupą krwi, jest znakomitym sposobem na poprawę zdrowia i samopoczucia, a przy okazji pomaga zdobyć upragnioną linię i ją potem utrzymać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:02 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 04, 2008 10:06 am
Postów: 5
Według mnie najskuteczniejsza jest dieta MŻ, czyli jeść o połowę mniej, chudnie się przy tym wolno, ale skutecznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 5:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Niestety nie zgadzam się z Tobą. To nie jest dobra metoda.
Może dać na początku rezultaty u osób, które rzeczywiście pochłaniają duże ilości jedzenia. A co mają według Ciebie zrobić osoby, które mimo skromnych posiłków, w najlepszym wypadku, nie mogą schudnąć, wręcz dalej przybierają na wadze? Kolejne zmniejszenie racji żywieniowej może jedynie doprowadzić do skrajnego wyniszczenia organizmu a w konsekwencji do rozwoju poważnych chorób.

El-ka uważam tak jak Ty, dobrym rozwiązaniem jest dieta grupy krwi, to raczej styl życia, trwała zmiana nawyków kulinarnych.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 9:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Obawiam się że nie zawsze jest tak że jak ktoś ma nadwagę to znaczy że za dużo je, znam kilka osób które jedzą bardzo mało a mimo to mają wielką tendencję do tycia. Znam dziewczynę co naprawdę bardzo mało je a ma sporą nadwagę z którą walczy od lat bezskutecznie zresztą Ona sama przyznaje ze u niej to wygląda tak jakby puchła po wypiciu szklanki wody a gdyby nie uważała na to co zjada, już by była bardzo otyła A mimo że ona się tak bardzo pilnuje to i tak tyje. U wielu ludzi metoda żeby jeść o połowę mniej się sprawdza ale są tacy na których to nie zadziała Jedni mogą zjeść przysłowiowego konia z kopytami i są bardzo szczupli a inni tyją z powietrza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:23 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 4:03 pm
Postów: 8
Miejscowość: Nadwaga
Nie istnieje cos takiego jak tycie z powietrza, mimo ze rzadko sie zdarza ale twoja kolezanak moze miec problem z niedoczynnoscia tarczycy lub inny problem hormonalny. Nie zdarza sie zeby ktos calkowicie zdrowy nie mogl wogole schudnac. Sama przechodzilam przez taki etap jak opisujesz u swojej kolezaniki tylko u mnie takie problemy z metabolizmem wywolaly plastry antykoncepcyjne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Moja koleżanka zaczęła tyć po hormonach chociaż jadła tak jak zawsze czyli bardzo niewiele, Tycie zawsze musi mieć jakąś przyczynę jak nie nadmiar jedzenia to problemy hormonalne albo inne, najlepiej poszukać pomocy u endokrynologa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Jedno jest niewątpliwe, nie należy tego problemu pozostawiać samemu sobie. Otyłość jest skutkiem zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu, jedynym słusznym rozwiązaniem jest jego przywrócenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 4:09 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
Też tak uważam, uważam że jeśli twoja koleżanka mimo usilnych starań nie może schudnąć to powinna poszukać pomocy z zewnątrz żeby ustalić co tak naprawdę powoduje u niej przybierania na wadze a później dostosować dietę do indywidualnych wymagań jej organizmu.
Ale szczerze odradzam eksperymentowanie na sobie różnych diet-cud.
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bezpieczne odchudzanie
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Ja też tak myślę, wszelkie diety-cud nie są dobre dla zdrowia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności