Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 3:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Najlepsza jest woda z lodu :)

Kiedyś to admin pilnował wpisów...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 7:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 05, 2013 12:34 pm
Postów: 14
Ostatnio na szkoleniu BHP prowadzący mówił nam, że w upały nie należy pić "zwykłej, niegazowanej wody, to musi być woda sodowana" i umotywował to tym, iż w tej drugiej są składniki mineralne, a w tej pierwszej "zyskujemy" tylko tyle, że zwiększamy potliwość i "uciekanie" dobrych składników z organizmu....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 9:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Zdecydowanie, stając przed takim wyborem jaki jest w temacie, polecam wodę mineralną.
Dlaczego?
Otóż woda źródlana ma w sobie tyle właściwości, co zwykła, przeciętna kranówka. Owszem, zdarzają się wyjątki i dobre źródła, ale jednak.
Kupując wodę mineralną, mamy gwarancję, że będzie zaopatrzona w niezbędne minerały. I na pewno będzie zdrowsza.

To nie jest to samo.
Zwróćcie uwagę, będąc kiedyś w markecie, na różnice cenowe pomiędzy źródlanymi a mineralnymi. To co kosztuje po parę groszy za butelkę, jest wodą źródlaną. Kupujemy wtedy to, co mamy w kranie w domu.
Można powiedzieć, że woda mineralna jest bogatszą wersją źródlanej. I zdrowszą :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 11:45 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 27, 2013 11:42 am
Postów: 1
Od dawna borykałam się ze zbędnymi kilogramami i w końcu postanowiłam się wziąć za siebie. Trzy razy w tygodniu chodzę na fitness, byłam u dietetyczki. Ona wymyśliła dla mnie specjalną dietę. Niestety jestem maniaczką kawy, piję jej niemiłosierne ilości, a ona wypłukuje z organizmu magnez :( Miałam problemy ze skurczami mięśni , a to bardzo utrudniało mi ćwiczenia. Dietetyczka poradziła mi bym uzupełniła niedobór niektórych składników w organizmie. Zaproponowała bym piła wodę mineralną i poleciła mi Ustroniankę z magnezem. Od 3 miesięcy regularnie piję hektolitrami Ustroniankę i ćwiczę jak szalona, a efekty coraz lepsze. Dziewczyny picie wody naprawdę zmniejsza apetyt. No i do tego nie mam już tych okropnych skurczy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 9:30 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
A powiedz mi - dietetyczka sprawdzała Ci dzienne zapotrzebowanie energetyczne? Jeśli tak, to na podstawie tabeli (pytała o wagę), czy robiła Ci badanie przy użyciu takiej maszynki z maseczką (wygląda jak tlenowa)?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 11:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 30, 2013 11:19 am
Postów: 10
Porady dietetyczki zawsze warto brać pod uwagę,tym bardziej jeżeli nie radzimy sobie z ułożeniem swojej codziennej diety i nie ma efektów. W kwestii picia płynów,to ja polecam wodę mineralną,źródlana mi nie smakuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:59 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Przede wszystkim to powinna być woda mineralna w żadnym wypadku źródlana. Mineralna dostarcza nam cennych minerałów do organizmu jak sama nazwa wskazuje. Natomiast źródlana w pros przeciwnie wypłukuje cenne minerały z naszego organizmu. Źródlana jest dobra ewentualnie do mycia twarzy itp. Lub jeśli ją przygotujesz w czajniku to do herbaty ale też lepiej powinno się pić mineralną ;)

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 12:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 03, 2013 12:10 pm
Postów: 3
Ja piję mineralną Ustroniankę niegazowaną, jest naprawdę smaczna i ma niską zawartość sodu, więc można ją bezpiecznie pić w dużych ilościach. Czytałam gdzieś, że woda jest rekomendowana przez Centrum Leczenia Otyłości, więc na diecie się sprawdzi :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 11:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Wody źródlane mają bardzo wyselekcjonowany skład wskazujący na ich chemiczny charakter. Pod tym względem wyróżnia się wody kwaśne, wody zasadowe oraz wody solankowe. Wody kwaśne zawierają w swoim składzie jony siarkowe w postaci siarczanów SO4 lub siarczynów SO3. Do takich wód zaliczamy np wodę Zuber, Jan, czy Franciszek ze źródła wysowskiego. Wody kwaśne regulują pracę układu pokarmowego działając tonizująco na perystaltykę przewodu trawiennego oraz zwiększając wydzielanie soków trawiennych. Wody zasadowe zawierają w swym składzie wodorowęglan sodowy NaHCO3. Wody te działają na organizm człowieka przeciwnie do wód kwaśnych. Ich działanie jest łagodzące i zobojętniające na treść przewodu pokarmowego. Pomagają one przy podrażnieniach błony śluzowej przewodu trawiennego, a także łagodzą dolegliwości trawienne.
Wody solankowe zawierają w swym składzie aniony wodorowęglanowe HCO3 i są zazwyczaj dobrze tolerowane przez przewód trawienny człowieka. Działanie ich na organizm mieści się w optimum i nie wykracza poza jego granice. Wody solankowe stosuje się w zabiegach zewnętrznych a także w krenoterapii (picie wód źródlanych) i w aerozoloterapii (inhalacje).
Przy czym oprócz składu chemicznego wód źródlanych trzeba wziąć pod uwagę również ich temperaturę. Wody zimne działają tonizująco, czyli pobudzają czynności i perystaltykę przewodu pokarmowego, zaś wody ciepłe odwrotnie działają hamująco czyli innymi słowy sedatywnie.
Picie w nadmiernej ilości wód źródlanych może spowodować bardzo przykre konsekwencje w postaci niestrawności, czy biegunek. Dlatego w żadnym wypadku nie należy tego robić. Krenoterapia wodami źródlanymi musi przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza balneologa.

Picie wód mineralnych w zależności od rodzaju wody uzupełnia braki tak potrzebnych organizmowi człowieka makro- i mikroelementów. Do wód mineralnych zaliczamy te z dużą zawartością sodu (Natrium) przy mniejszym udziale innych jonów, z dużą zawartością potasu (Kalium) przy mniejszym udziale innych jonów, z dużą zawartością magnezju (Magnesium) przy mniejszym udziale innych jonów i inne. Głównym składnikiem wód mineralnych są jony wodorowęglanowe HCO3- Wody sodowe zatrzymują wodę ustrojową w organizmie człowieka dlatego nie są wskazane dla osób z nadciśnieniem tętniczym (Hypertonia arterialis). Wody potasowe regulują pracę serca. Wody zaś magnezowe wpływają na pracę układu nerwowego i również na pracę serca.
Wody mineralne dzielimy na gazowane wysycone większą zawartością dwutlenku węgla CO2 oraz wody niegazowane. Z medycznego punktu widzenia bardziej prozdrowotne wydają się wody niegazowane albowiem nie podrażniają one przewodu pokarmowego. Wody zaś gazowane działają głównie orzeźwiająco.
Jeszcze jeden podział wód mineralnych wyróżnia wody wysoko i nisko zmineralizowane.
Odpowiadając na pytanie główne wątku muszę przyznać, że nie mam zdania co do tego jakie wody wybrać. Myślę, że każdy uczestnik forum musi sobie na to odpowiedzieć sam znając swój organizm i jego zapotrzebowanie. Przekazana tu wiedza ma tylko w pomóc w dokonaniu wyboru.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 10:38 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
każdy mi mówi ze źródlana jest zdrowsza, a od czego to zależy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 10:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 18, 2016 9:59 am
Postów: 2
Ja oczywiście wybieram mineralną, która faktycznie jest dużo zdrowsza. Źródlana jest dla mnie bez wyrazu, nie różnie się praktycznie w smaku od zwykłe wody z kranu. Sam kupuje http://piwniczanka.pl/ . Widziałem gdzieś taki test wód mineralnych i ona wypadła bardzo dobrze, dlatego się na nią przerzuciłem i jak na razie jestem bardzo zadowolony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 9:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 06, 2016 3:26 pm
Postów: 9
A czy ma to jakiś duży wpływ na proces odchudzania? Ja osobiście piję tylko i wyłącznie mineralną i póki co nie mam żadnych problemów z zrzucaniem wagi. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 2:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 09, 2016 2:16 pm
Postów: 2
Ja staram się zwracać uwagę na etykiety wody. Ostatnio ograniczyłam picie wody gazowanej, wszyscy mówią mi, że jest niezdrowa. Przerzuciłam się na wody, które mają dużo minerałów i elektrolitów, bo jak się okazało, gdy zaczęłam zwracać uwagę na to co piję, to woda wodzie nie jest równa :(. Mogę Wam polecić Veroni Hydration, co najlepsze ta woda ma pH, jak pH krwi człowieka! Słyszał ktoś o niej :)?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:44 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Ja także jestem za opcją wody mineralnej, źródlana po prostu mi nie smakuje, poza tym podczas zakupu zwracajmy też uwagę na poziom nasycenia minerałami, bo to bardzo istotna kwestia.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 2:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 30, 2016 3:02 pm
Postów: 34
Ja piję Piwniczankę ze względu na jej skład, jest bogata w najcenniejsze składniki mineralne, takie jak magnez, wapń i potas. Zawsze wybieram wodę mineralną, źródlana jakoś do mnie nie przemawia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności