Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 5:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Tak Kulka Muszynianka jest smaczna.

Effka rygorystyczna dieta oparta na liczeniu kalorii, to tortura zdrowotna i psychiczna. Kiedyś stosowałam dietę 600 kalorii, osiągnęłam niezły sukces, tak mi się wtedy wydawało, ale z perspektywy późniejszych doświadczeń gorąco odradzam. Efekt jojo murowany!!!!!!! A jakie ryzyko anoreksji!!!!!!
Polecam dietę grupy krwi, no taka monotematyczna jestem, już nic na to nie poradzę :wink:.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 7:26 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja też stosuję dietę zgodną z grupą krwi, dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a utrata zbędnych kilogramów to dodatkowa korzyść uzyskana dzięki tej diecie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 10:07 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
Moja koleżanka popija wodę Wielka Pieniawa na kłopoty z trawieniem, dzisiaj sobie spróbowałam tej wody z ciekawości i była bardzo smaczna!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 9:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Wielka Pieniawa to mineralna woda lecznicza, wskazana jest m.in. przy chorobach wątroby i trzustki, kamicy nerkowej, cukrzycy, schorzeniach przewodu pokarmowego z nadkwaśnością, a także przy nieżycie i zaburzeniach czynnościowych jelita grubego. Dzięki swym właściwościom Wielka Pieniawa ma bardzo korzystne działanie na organizm m.in. zobojętnia sok żołądkowy, przeciwdziała stanom zapalnym w przewodzie pokarmowym, wykazuje właściwości żółciopędne a więc poprawia trawienie .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 12:01 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 04, 2008 10:06 am
Postów: 5
Ja jakoś nie bardzo wierzę w tę dietę zgodną z grupą krwi, ja schudłam i nadal chudnę stosując MŻ według mnie to najskuteczniejsza dieta i nie muszę się katować, głodować, pilnować i liczyć kalorii, po prostu jem mniej i już, jak jestem głodna to piję wodę źródlaną i to mi pomaga. Zawsze pod ręką mam butelkę swojej wody i często popijam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 10:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
rolka napisał(a):
............. ja schudłam i nadal chudnę stosując MŻ według mnie to najskuteczniejsza dieta i nie muszę się katować, głodować, pilnować i liczyć kalorii, po prostu jem mniej i już, jak jestem głodna to piję wodę źródlaną i to mi pomaga. Zawsze pod ręką mam butelkę swojej wody i często popijam.


Ja stosuję dietę grupy krwi i też schudłam, z tą różnicą, że nie bywam głodna!!!!!
Wodę źródlaną piję z rozsądku i pragnienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Śro Cze 04, 2008 9:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 03, 2008 7:52 pm
Postów: 5
witam! troszkę mnie nie było i powiem Wam,ze od czytania tych artykułów aż mi się w głowie kręci ( tyle informacji)! w każdym razie dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi! :) powiem Wam,że naprawdę wybór wody to trudna sprawa dzisiaj - jest tyle produktów a przecież jeśli mamy wypijać 1,5 - do 2 litrów wody dziennie to robią się w tego wielkie ilości w ciągu całego życia 8O w każdym razie zdecydowałam tak - na codzień popijam wodę średniozmineralizowaną a przy upałach i wysiłku piję wysokozmineralizowaną by uzupełnić 'wypocone' niedobory. pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 3:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Chloe według mnie Twój wybór jest bardzo trafny.
Chciałam tylko jeszcze zwrócić uwagę, że podczas wzmożonego wysiłku fizycznego i upałów należy dodatkowo zwiększyć podaż płynów. Te 2 litry podobno nie wystarczają :( .

Szkoda, że tak rzadko dzielisz się z nami swoimi cennymi uwagami.

Pozdrawiam :) .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 6:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 09, 2008 5:32 pm
Postów: 2
Witam

Woda która pijemy powinna być przede wszystkim alkaliczna.
Za dużo by pisać w jednej odpowiedzi dla naprawdę zainteresowanych polecam:
www.biontech.pl/przeczytaj_03.php
wywiad na CNN www.biontech.pl/CNN_01.php

pozdrawiam Pawel


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 12:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 03, 2008 7:52 pm
Postów: 5
a z tą alkalicznościąwody to zupełnie się nie zgadzam! dla ludzi bez istotnych problemów żołądkowych najlepsza jest woda lekko gazowana a to właśnie dlatego,ze jej niskie pH zapobiega rozwojowi bakterii oraz wspomaga diurezę. dla człowieka zawsze najlepsze jest pH lekko kwaśne - od mydła po wodę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 3:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Chloe, woda to zdaje się "temat rzeka". Teraz szczególnie, kiedy nawet po niewielkim wysiłku wołamy PIĆ!!!!!!

To nie tylko sprawa odchudzania.

Woda którą zaleca doktor habilitowany Michał Tombak

Według dr najkorzystniej jest pić wodę "strukturowaną". Wodę taką zawierają owoce i warzywa. Można też pozyskać ją z lodu. "Uczonych zainteresował fakt: dlaczego Jakuci, naród z północy Rosji, mają średnią długość życia ponad 100 lat. Jak się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni, spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odżywiają i wcale nie chorują. Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste - przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty. Co zostało stopione przez słońce, to pili". W dalszej części książki Michała Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo" możemy przeczytać: " Żeby powstrzymać proces starzenia się i zawsze wyglądać młodo należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu".

Przygotowanie wody "strukturowanej" jest łatwe. Wystarczy garnuszek z przegotowaną i ostudzoną wodą włożyć do zamrażalnika o temperaturze 4stC na 2 - 3 godziny. Po częściowym zamarznięciu wody należy przebić lodową pokrywę i zlać wodę do pojemnika. Woda ta posiada właściwości "strukturowanej". Zimą przygotowanie jej jest jeszcze prostsze. Wystarczy garnek przegotowanej wody wystawić na balkon i poczekać aż zamarznie. Potem należy umieścić powstały lód w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż się roztopi. Jakie ilości wody "strukturowanej" należy pić dziennie? "Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codziennie znacznie poprawi Państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny".
http://fitness.magicsport.pl/160,woda.html

Polecam przeczytanie artykułu w całości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 8:08 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Temat "Odchudzanie", dlatego tu nie zaglądałam.
A tu takie ważne rzeczy.
Woda.
Moją ulubioną jest ten nieszczęsny Żywiec Zdrój. Nie wczytywałam się w etykietę.
Smakuje mi , gasi pragnienie - więc ją piję. A tu się okazuje takie nic.
Herbatę mogę sobie na niej - co najwyżej - ugotować.
Jutro muszę zrobić rozeznanie. A niech to...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 9:43 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Kupiłam dzis Cisowiankę.
Dla porównania:
Cisowianka - Żywiec Zdroj

Wapń 128,26 - 42,62
Magnez 21,26 - 5,52
Sód 10,00 - 9,73
Potas 2,50 - brak

Smak tez dobry. a jaka różnica w składzie.
Odstawiam Żywiec na bok.

Wodorowęglany 518,70 - 136,24

Tylko nie wiem czy to takie ważne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 4:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Krzysiu dziękuję za rekomendację cisowianki :) , w rewanżu kilka słów na temat wodorowęglanów.

Niestety niewiele uwagi zwraca się w wodzie mineralnej na wodorowęglany. Mają one duże znaczenie dla organizmu człowieka i dają najbardziej odczuwalne, prawie bezpośrednio po wypiciu, efekty. Wodorowęglany alkalizują kwasy żołądkowe i są korzystne dla osób cierpiących na nadkwasotę. Wody o wysokim poziomie wodorowęglanów wpływają korzystnie na ustrój w początkowych stadiach cukrzycy, obniżają zawartość cukru we krwi i moczu, obniżają wydzielanie acetonu i korzystnie wpływają na działanie insuliny oraz regulują pH krwi.
Natomiast wód zawierających duże ilości wodorowęglanów, powyżej 600 mg w litrze nie powinni pić w dużych ilościach ludzie mający niedokwasotę, a ponad 1000 mg/l - ludzie zdrowi, bo to może zaburzyć ich procesy trawienne.

http://www.woda.org.pl/print.php?plugin:content.331


Okazuje się Krzysiu, że mamy też wodę mineralną, naszą imienniczkę, polecam ją ze względu na walory przydatne szczególnie latem.

Woda mineralna ?Krystynka? jest jedną z najdłużej znajdujących się na rynku wód mineralnych. Jej produkcję zapoczątkowano w Uzdrowisku Ciechocinek już 1902 roku.
Charakteryzuje się ona dużą zawartością kationu sodowego i anionu chlorkowego i z tego powodu ma lekko słonawy smak.
Ale dzięki temu doskonale nadaje się do uzupełniania soli mineralnych wydalanych z organizmu wraz z potem, w czasie upałów, w czasie uprawiania sportu, w czasie dużego wysiłku w zakładach przemysłowych, gdzie panuje wysoka temperatura, takich jak: huty, kopalnie, elektrownie itp.
W okresie letnim ?Krystynka? jest idealną wodą na plażę! Zapobiega ubytkowi soli z organizmu, który spowodowany jest intensywnym poceniem się i dodatkowo, niestety, piciem zwykłych wód źródlanych nie posiadajacych takiej ilości składników mineralnych, co osłabia organizm z każdym łykiem wody!
Ponadto ?Krystynka? zawiera liczące się ilości magnezu, który jest jednym z najważniejszych biopierwiastków potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma też znaczące ilości wapnia, który jest podstawowym budulcem układu kostnego człowieka. Zawiera niewielkie ilości wodorowęglanów, które alkalizują kwasy żołądkowe, dlatego jest wodą obojętną, pod tym względem.
http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/8889/0/Krystynka.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 9:12 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 21, 2007 10:10 pm
Postów: 8
Miejscowość: Olsztyn
Cześć Krysiu !!!
Szukałam Cię na innym forum i nawet kilka dni temu napisałam maila do Ciebie ale przypomniałam sobie jeszcze o tym forum i BINGO !!! Cieszę się, że tu jesteś :lol: :lol:
Wracając jednak do wody, przez wiele lat mieliśmy w pracy właśnie Krystynkę z Ciechocinka i naprawdę jest to woda godna polecenia !! Teraz zgodnie z panującą modą postawili nam baniaki z kranikami z wodą "Dar natury" . Pijemy to, ale prawdę mówiąc, nie mam pojęcia co !

Pozdrawiam Krysiu Ciebie i wszystkich tu zaglądających.
Oj nie było mnie tutaj od pażdziernika 2007, a powstało tyle ciekawej lektury do przeczytania !!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności