Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 2:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2008 11:35 am
Postów: 6
Mam nadwagę (1.94 wzrostu i ponad 100 kg wagi).
Chciałbym schudnąć o jakieś 5-6 kg.
Na innym forum polecono mi jedzenie samych warzyw i nabiału. Czy zgadzacie się z tą metodą; jeśli nie to podajcie inne, jeśli tak to ile mniej więcej musiałbym ją stosować no i jak wrócić potem do normalnej diety?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 7:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dorn nie wiem co rozumiesz przez normalną dietę? Jeżeli za taką uważasz dotychczasową, to muszę cię rozczarować :( , nigdy nie powinieneś do niej wracać :wink: .

A tak już całkiem serio, to polecam dietę grupy krwi, twoje włosy też na tym zyskają.

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do "krwawego klubu" :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2008 11:35 am
Postów: 6
KrystynaP napisał(a):
Dorn nie wiem co rozumiesz przez normalną dietę? Jeżeli za taką uważasz dotychczasową, to muszę cię rozczarować :( , nigdy nie powinieneś do niej wracać :wink: .

A nie nie :lol:
W czasie odudzania zmienia się żywność do dietetyczną, ale chyba takową stosuje się tylko w czasie diety, no bo ileż można jeść deski ^^ Oczywiście że nie chce dosłownie wracać do starej diety, mam na myśli że chce jeść to samo (na śniadanie, obiad i kolacje) co wcześniej tyle że w mniejszych ilościach no i pozbyć się takich rzeczy jak batoniki, chipsy i tego typu tuczące dania...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Śro Maj 07, 2008 7:53 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
No to jesteś na dobrej drodze do sukcesu :D, jeżeli chodzi o batoniki i chipsy.
Nie stosuj "krótkometrażowych" diet, tylko zmień podejście do odżywiania na stałe, zmień sposób życie.
"Jedz żeby żyć, a nie odwrotnie" :wink:, wiem to na początku niełatwe, ale da się zrobić.

Życzę powodzenia i wielu sukcesów, miłego dnia :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Śro Maj 07, 2008 9:47 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Witam Dorn :)
Mi w pozbyciu się niechcianych kilogramów pomogła dieta zgodna z grupą krwi, zachęcam Cię przynajmniej do zapoznania się z jej zasadami. Moim zdaniem jeśli chcesz odnieść sukces w walce z nadwgą to tak jak napisała Krystyna najlepiej aby zmienić podejście do odżywiania, wszelkie krótkometrażowe diety nie rozwiązują problemu.
Pozdrawiam i życzę aby udało Ci się osiągnąć wymarzoną wagę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 6:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Powodzenia Dorn, trzymam kciuki za wytrwałość i życzę tylko chcianych kilogramów :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 12:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 10:47 am
Postów: 12
Można próbować konkretnej diety, choć ja osobiście za nimi nie przepadam. Jestem zdania, że jeść należy wszystko, co się lubi (w tym również czekoladę :wink: ), ale robić należy to z głową. Równolegle do tego szeroko rozumiany sport, czyli spacerek, pływanie, rower itp. Słowem wszystko, co zmusi nas do ruchu i pozwoli spalić zjedzony posiłek. Proste i skuteczne - zapewniam. 8)

Na pewno warto też zainteresować się - najlepiej naturalnymi - suplementami, które wspomogą nas w odchudzaniu. Ostatnio znalazłem ciekawą stronę temu poświęconą. Można poczytać conieco na ten temat. Tutaj zamieszczam adres: http://www.witalis.sklepna5.pl/pokaz_podkat.php?idkat=2


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 12:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Nedrin napisał(a):


Na pewno warto też zainteresować się - najlepiej naturalnymi - suplementami, które wspomogą nas w odchudzaniu. Ostatnio znalazłem ciekawą stronę temu poświęconą. Można poczytać conieco na ten temat. Tutaj zamieszczam adres: http://www.witalis.sklepna5.pl/pokaz_podkat.php?idkat=2


Każdy ma prawo do swojego zdania, ja prezentuję nieco odmienne. Suplementy nie są naturalnym pożywieniem.
Powrót do naturalnego i nieprzetworzonego przemysłowo jedzenia, jest chyba lepszym rozwiązaniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 12:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 10:47 am
Postów: 12
KrystynaP napisał(a):
Nedrin napisał(a):


Na pewno warto też zainteresować się - najlepiej naturalnymi - suplementami, które wspomogą nas w odchudzaniu. Ostatnio znalazłem ciekawą stronę temu poświęconą. Można poczytać conieco na ten temat. Tutaj zamieszczam adres: http://www.witalis.sklepna5.pl/pokaz_podkat.php?idkat=2


Każdy ma prawo do swojego zdania, ja prezentuję nieco odmienne. Suplementy nie są naturalnym pożywieniem.
Powrót do naturalnego i nieprzetworzonego przemysłowo jedzenia, jest chyba lepszym rozwiązaniem.


No właśnie o tym pisałem. O naturalnych suplementach tj. takich, które nie zawierają "chemicznych" witamin i są wytwarzane z naturalnych składników. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 12:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
A ja piszę, że wybieram naturalne jedzenie, zamiast naturalnych suplementów.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 8:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2008 11:35 am
Postów: 6
A ja pisze, że dieta z tą grupą krwi akurat jest awykonalna...
Nikt mi czegoś takiego nie bedzie gotował, bo wtedy dla mnie obiady musiały by być osobno, a sam na takie gotowanie nie mam czasu - całe dnie jestem zajęty... Druga kwestia to niektóre składniki: w moim osiedlowym sklepie jest bardzo niski wybór produktów spożywczych, więc musiałbym codziennie wybierać się w miasto - na to też nie mam czasu...
Mogę zacząć jeść mniej ale w taki sposób schudnę dopiero za pół roku...
Jak już mówiłem, jakiś ktoś mi polecił dietę ważywno-nabiałową, bez chleba nawet ale dowoli warzyw, chudego nabiału i owoców. Podobno po tym szybko traci się tłuszczyk, a gdy już stracę zbędne kilogramy mogę ostrożnie wprowadzać normalne potrawy, typu chleb itp. Wtedy bym już jadł ale w mniejszych ilościach żeby znów nie przytyć. Co o tym myślicie ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 8:52 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
KrystynaP napisał(a):
A ja piszę, że wybieram naturalne jedzenie, zamiast naturalnych suplementów.

Pozdrawiam.



wiesz bez obrazy ale naturalne suplementy są lepsze. zdrowe jedzenie??
co masz na myśli? jogurty naturalne w nich też jest chemia która odkłada się w komórkach i je niszczy. owoce i warzywa ze sklepu też są pryskane szkodliwymi substancjami. Są to oczywiście najmniej szkodliwe odzywianie. ale lepiej jeść suplementy które odżywią i odnowią komórki i można jeść co chcesz suplementy odrzucą wszystko co szkodliwe a odnawiając komórki jednocześnie chudniemy do odpowiedniego dla nas rozmiaru i możemy pożegnać się z nadwagą.

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 10:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Nie czuję się urażona, powtórzę, każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Dorn dieta grupy krwi jest wykonalna, dla chcącego nie ma nic trudnego, tak mówi powiedzenie i wiele w nim racji.
Nie bardzo rozumiem dlaczego akurat ją przytaczasz w dyskusji o suplementach. Według mnie to nie ma nic do rzeczy, autor tej diety wcale ich nie neguje.
Napisałam swoje zdanie na temat suplementów.
Uważam, że w skrajnych sytuacjach zdrowotnych, trzeba po nie sięgać. Sama w zeszłym roku zażywałam dobre jakościowo suplementy uodparniające.
Ja przedkładam staranność w doborze pożywienia nad suplementację połączoną z przemysłowo przetworzoną żywnością. Nie przeczę, że moje podejście do odżywiania wydać się może trudniejsze od generalnej tendencji.

Olcia napisał(a):
Są to oczywiście najmniej szkodliwe odzywianie. ale lepiej jeść suplementy które odżywią i odnowią komórki i można jeść co chcesz suplementy odrzucą wszystko co szkodliwe a odnawiając komórki jednocześnie chudniemy do odpowiedniego dla nas rozmiaru i możemy pożegnać się z nadwagą.


Olcia życzę powodzenia, ale mnie nie przekonałaś :( .

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 11:21 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
Trudno się mówi ale jak ktoś naprawdę chce schudnąć szuka najlepszych rozwiązań. A nie jak np. głodówka z której jest mało korzyści a wręcz są skutki uboczne ponieważ organizm zostaje w ten sposób osłabiany i jest się bardziej podatnym na wszelkiego rodzaju choroby. Życzę powodzenia w chudnięciu :)

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 10:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 7:19 pm
Postów: 17
Miejscowość: Warszawa
Jak słyszę o suplementach to kojarzy mi się to z pewnym filmem science-fiction gdzie ludzie tylko odżywiali się pigułkami :lol:
Pewnie kiedyś do tego dojdzie, ale na razie dokąd możemy jeszcze wybierać, kupujmy tylko naturalne, a przynajmniej jak najmniej zmodyfikowane :-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności