Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 4:54 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 1:11 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Jako farmaceuta mówie, oświadczam:! w aptece nie kupicie żadnego skutecznego preparatu na odchudzanie. Jedynym jaki ma jakiekolwiek właściwości w tym kierunku jest zielona herbata, ale to potrzeba wypić z 14 filiżanek dziennie...

I zakazuje normalnie, choć nie moge , ale i tak to robie jakichkolwiek kruszyn, rzewieni, herbatekfix "na odchudzanie". Efekt na krótko będzie zauważąlny ale ich działnie polega na drażnieniu jelita grubego i przyspieszeniu wypróżniania- po prostu przeczyszczaja. Ale niosą za sobą ogromne ryzyko uszkodzenia przewodu pokarmowego w tym raka jelita grubego, a jak ktoś raka się nie boi to mu i tak rozleniwi jelita i doprowadzi do chronicznych zaparć i będzie trzeba wciąż i wciąż więcej tego pić tylko po to by normalnie sięwypróżniać, efekt odchudzajacy jest zaden. Oprócz uszkodzenia jelit, obiżenia poziomu potasu, krwi w stolcu:)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 8:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 20, 2007 9:30 pm
Postów: 4
Odchudzać się trzeba rozsądnie a te wszystkie cudowne specyfiki które obiecują spektakularne efekty w krótkim czasie i to bez żadnego wysilku są dla mnie niewiarygodne. Co gorsza mogą doprowadzić do utraty zdrowia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 10:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
Odchudzanie to bardzo trudny problem. I amanis masz rację,że te wszystkie środki to szkoda kupować i zażywać. Niech nikt nie mysli,że jak będzie jadł i stosował środki przeczyszczające to zeszczupleje to bzdura. Natomiast może sobie w powazny sposób zaszkodzić. Np. ja mam grupę krwi A i zgodnie z moją dietą ananas jest pożeraczem kalorii. Dlatego kupiłam ananasa w tabletkach w aptece i stosowanie go nic mi nie pomogło. Natomiast przy wprowadzeniu do diety swieżego ananasa skutek był rewelacyjny (oczywiście przy zmianie sposobu żywienia) i mało tego to był dla mnie naturalny środek na niestrawnośc i zgagę. Do tej pory mam ananasa i jak np. zjem sernik kupny, to zjedzenie ćwiartki ananasa działa jak hepatil czy inny środek tylko o wiele szybciej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 11:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Właśnie bo zamiast mięsa zjada się ananasa! I mniej kalorii i dla zdrowia lepiej!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 7:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 23, 2007 7:36 pm
Postów: 20
Ja muszę schudnąc co najmniej 5 kilo w najbliższym czasie ale nie wierzę w te "cudowne" preparaty Za to podoba mi się pomysł z ananasem i chyba zacznę go jeść codziennie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć jaga_71 :D
Piszesz:
Cytuj:
Ja muszę schudnąc co najmniej 5 kilo w najbliższym czasie ale nie wierzę w te "cudowne" preparaty Za to podoba mi się pomysł z ananasem i chyba zacznę go jeść codziennie!
Ananas jest super, ale w przypadku właściciela grupy krwi 0 lepszy jest sok ananasowy, a w ogóle, grupie krwi 0, metabolizm poprawia KELP (info z encyklopedii "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi"). Sprawdzone. 5 kg -to niewiele, wystarczy przez dwa tygodnie omijać produkty niewskazane dla Twojej grupy krwi i po kłopocie. Jeśli przy tym pozostaniesz, nie będzie efektu jo-jo. Na dodatek, poprawi Ci się zdrowie. I jeszcze jedno, niektórym wolno podjadać, np. właścicielom grupy krwi B, byleby podjadali, to , co im nie szkodzi, takie zdrowotne przekąski. Pozdrawiam :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 23, 2007 7:36 pm
Postów: 20
od 2 dni piję sok z ananasa i nie podjadam żadnych słodyczy, no prawie żadnych :wink: nie licząc jednej nadprogramowej przekąski :oops: ale zaczełam powoli zmieniać zgubne nawyki i nie objadam się już wieczorem
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć jaga_71 :D

To jeszcze spróbuj tak poćwiczyć, przekopiowuję Ci opis z mojego postu, abyś nie musiała szukać , bo jest późno :

A oto sprawdzony przeze mnie chiński sposób na poprawę kondycji i figury (w dwa tygodnie)
Czas wykonywania ćwiczeń na początku powinien być krótki i wydłużać się po nabraniu wprawy-nic na siłę.
Stanąć przy ścianie tak, by na całej wysokości do niej przylegać. Ręce do dołu. Nabrać nosem powietrze do klatki piersiowej wyciągając się w górę i wciągając przy tym brzuch (opierać się cały czas o ścianę, łącznie z rękami). Szybko i dokładnie wypuścić powietrze ustami pomagając sobie przy tym mięśniami brzucha (kuląc się). Cykl ten powtórzyć 7-12 razy. Na koniec stanąć na palcach, zgiąć kolana, unieść ręce przed siebie, skośnie do podłogi (równolegle do ud) i wytrzymać w tej pozycji 10-20s (lub więcej jak dojdzie się już do wprawy), oddychając przy tym równomiernie. Idealnie byłoby aby pięty i plecy były pionowo, a plecy przy tym nie miały nigdzie wypukłości (zwłaszcza najniżej). Nie jest to na początku łatwe. Ale pamiętaj nic na siłę. Trzeba próbować aż się uda. Ćwiczenie to ma dobroczynny wpływ na cały organizm, m.in. na mięśnie nóg, brzucha i pleców, poprawia krążenie i figurę, bo pozwala też zrzucić zbędne kilogramy (jeśli takie są)

Dobranoc :D

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 11:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 23, 2007 7:36 pm
Postów: 20
Jeśli to cwiczenie pomoże mi zrzucić zbędne kilogramy to spróbuje bo za duzo siedze calymi dniami przy biurku Brak mi ruchu i przydają mi się ćwiczenia na poprawe mięśnie nóg i brzucha
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 10:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Moim zdaniem dla zdrowia najlepiej jak schudniesz schudnąć stosując zdrową dietę wspartą aktywnością fizyczną, zwłaszcza że niektóre preparaty okazuje się mogą być szkodliwe :!:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 6:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D
Dorota napisała:
Cytuj:
Moim zdaniem dla zdrowia najlepiej jak schudniesz stosując zdrową dietę wspartą aktywnością fizyczną, zwłaszcza że niektóre preparaty okazuje się mogą być szkodliwe
Trudno się z tym nie zgodzić, ale preparaty te mogą być skuteczne, tylko dla właścicieli którejś grupy krwi, a innym, właśnie szkodzą.... na kimś je chyba wcześniej przebadali...tylko szczegóły dla dobra swoich zysków pominęli. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uważać na apteczne odchudzacze.
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 12:04 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie, suplementy diety nie mają takich badań dlatego nazywają się suplementami. Zrobiono niezależne badania dla 12 chińskich ziołowych mieszanek afrodyzjaków, większość zawierała wiagrę..., mieszankiziołowe przeciwbólowe zawierały aspirynę, preparaty octu jabłkowego potrafiły tego octu nie zawierać, preparaty chitozanu nie mają żadnego wpływu na odchudanie a tragakanta wręcz ją zwiększa może prowadzić nawet do wzrostu masy ciała.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności