Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 10:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: pomóżcie!
PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 10:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 27, 2009 9:58 pm
Postów: 2
hej... :)
mam ech 17 lat.
mysle ze moge sie juz zacząć odchudzać..
więc. mam 170 cm i 72 kg ;/ :P
chciala bym schudnąc dla zdrowia.
mam grupe krwi 0 rh+
nie lubie mięsa...
poradzcie co mam zrobic aby zrzucic z 6-7 kg.
proszę i z góry dzięki :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 10:44 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Jeść o 1/3 mniejsze porcje, 3 do 5 posiłków dziennie, zawsze śniadanie, więcej ruchu conajmniej 1h spacerów dziennie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć lola :)

Nie myśl o odchudzaniu, tylko pomyśl o odpowiednim dla Twojej grupy krwi jedzeniu. Za mięsem nie przepadasz, ale nie napisałaś za jakim...Powinnaś, mając grupę krwi 0, jeść mięso, bo bez niego nie będziesz miała siły. Jednak musi to być coś innego niż wieprzowina i jej przetwory, zwłaszcza przemysłowe. Nie należy jeść białego pieczywa (tylko chleb żytni 100%), też ziemniaków, kukurydzy oraz przetworów mlecznych (też mleka) - to tak z grubsza. Należy sporo intensywnie ćwiczyć ( a przynajmniej ostro maszerować godzinę dziennie)... Należy jeść dużo surowych warzyw (bez kalafiora, pora i ogórków) i owoców (bez m.in. pomarańczy, mandarynek kiwi)...oraz dużo ryb zimnowodnych. Pij wodę, nawet gazowaną i zieloną herbatę. Omijaj kiszonki i marynaty. Przeczytaj sobie 3 str. mojego wątku : Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia, gdzie opisałam wybrane, podstawowe dla zdrowia ćwiczenia. Możesz też sobie wydrukować mój edukacyjny wierszyk dla swojej grupy krwi (str 8)... Gdyby okazało się , że jesteś wydzielaczem, mogłabyś bez szkody dla zdrowia jadać niektóre produkty mleczne (mozzarellę, fetę,chudy twaróg). Metabolizm u "0" poprawia KELP (morszczyn). Figurę, odpowiednie oddychanie. Tym sposobem stracisz zbędne kilogramy w sposób niezauważalny. A w nagrodę nie będziesz miała skłonności do alergii, przeziębień i różnych nietolerancji pokarmowych i in. schorzeń. W/g D'Adamo grupa krwi "0" znakomicie radzi sobie bez podjadania (w odróżnieniu od grupy krwi B). Jedząc zgodnie ze swoją grupą krwi, możesz jeść ile chcesz. Ze słodyczy dopuszczalna jest gorzka czekolada. Warto też przejrzeć stronę dadamo.com . Wybór należy do Ciebie. Powodzenia :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 11:56 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 27, 2009 9:58 pm
Postów: 2
nie lubie zadnego mięsa...
jaedynie kurczak moze być.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 3:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jedz na razie kurczaka, a za jakiś czas spróbuj np. wołowiny, może Ci się zmieni smak. Kurczaki są dla "0" obojętne (nawet jak są b. dobrej jakości), a nie korzystne jak np. wołowina , cielęcina .... Może masz dostęp do świeżych ryb (zwłaszcza dorsza, szczupaka, okonia)...i dobrej jakości jajek. Zdrowotna jest fasola adzuki i czarne oczko, orzechy włoskie, pestki dyni ...dużo tego jest...ja np. jadam często duże ilości wieloskładnikowych surówek ( złożonych ze zdrowotnych składników), tak jak to opisałam...w zimę są trochę mniej wartościowe, ale i tak lepsze niż coś innego...do kawałka ryby lub mięsa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Śro Kwi 29, 2009 5:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 29, 2009 5:09 pm
Postów: 6
oj Lola za bardzo sobie pozwolilas.. cwicz, mniej jedz i rob wszystko zeby schudnac.. moze jakis suplement diety.. mnie pomogl Reduxil..w 2 miesiace 7 kg... pozdrawiam i zycze zeby udalo sie schudnac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 3:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Jeżeli koniecznie chcesz schudnąć,to bez żadnych suplementów i temu podobnych. Postaw na dobra dietę, unikaj fast foodów,oraz postaw na aktywność fizyczną. Sport,basen- jak najbardziej tak.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pomóżcie!
PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 4:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 11, 2013 4:17 pm
Postów: 7
Zastanów się co by było dla Ciebie najkorzystniejsze. Dieta, ćwiczenia a może tabletki odchudzające.
Powinnaś dostosować to do trybu życia i aktywności fizycznej.

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności