Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta Diamondów
PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 5:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Witam, jestem nowa :)

Interesuję się zdrowiem i odżywianiem od dawna. Jestem szczupła ale mam na tym punkcie lekką obsesję. Stosowałam różne diety, aż postanowiłam przestać się odchudzać, gdy odkryłam najlepszy dla siebie 'styl odżywiania', dietę Diamondów. W tej diecie liczenie kalorii jest zbędne, a zasady jasne i dość łatwe do zastosowania, ja staram się do nich stosować od dłuższego czasu, a od niedawna połączyłam ten styl żywienia z jedzeniem zgodnie z grupą krwi.
Dowiedziałam się o tej diecie z książki Maji Błaszczyn 'Dieta życia', w której pisze:

Najważniejsze jest nie co jemy, ale KIEDY I W JAKIM POłĄCZENIU
Dieta oparta jest na założeniu, że dobę można podzielić na trzy okresy:
12 w południe - 8 wieczór - pobieranie pokarmów (jedzenie i trawienie)
8 wieczór - 4 rano - asymilacja (abosrbcja i wykorzystanie)
4 rano - 12 w południe - eliminacja (wydalanie niestrawionych resztek i produktów odpadowych)

Porogram Diamondów proponuje powrót do stylu życia opartego na naturalnych cyklach organizmu.
Wg. diety powinniśmy jeść ok. 70% jarzyn i owoców, pozostale 30% może składać się z pożywienia skoncentrowanego: chleba, kasz, mięsa, produktów, gotowanych jarzyn itp.

Jesli chodzi o wodę , to nie będziemy odczuwać pragnienia jeśli w naszej diecie będzie dominować pożywienie o dużej zawartości wody. Jesli chodzi o picie wody: najlepiej pić wodę o najmniejszej zawartości soli mineralnych, druga zasada o wodzie mówi ze nie powinniśmy pić podczas posiłków, upośledza to bowiem procesy trawienia.

ZASADA WŁAŚCIWEGO KOMPONOWANIA POSIŁKOW:
Zasada ta oparta jest na obserwacji, że pewne kombinacje posiłków trawione są łatwiej od innych.
Organizm nie jest w stanie prawidłowo strawić więcej niż jeden posiłek w jednym czasie.
(Wszystko co nie jest owocem lub warzywem jest skoncetrowanym posiłkiem)

Nie łączymy białek z węglowodanami.

Warzywa trawione sa latwo i moga byc jedzone zarówno z mięsem jak i ze skoncetrowanymi węglowodanami.
Nie powinniśmy mieszać w jednym posiłku różnych białek jak mięso z jajkiem, mięso z serem itp.
Możliwe, aczkowlwiek nie zalecane jest łączenie dwóch produktow węglowodanowych w jednym posiłku np. fasola z ryżem lub ziemniakami, kanapka z warzywami i frytki itp.
Prawidłowo skomponowany posiłek przebywa w żołądku ok 3 godzin a nie 8, pozostawiając nam energię.

Najważniejszą zasada diety jest jednak jedzenie tylko owoców do godz 12-tej. Owoce ZAWSZE powinny byc jedzone na pusty żołądek. Wtedy żadne, nawet bardzo słodkie winogrona, pomarańcze nie przysporzą nam kilogramów. OWOCE ZAWSZE SWIEŻE
Czas jaki powinnien upłynąć po zjedzeniu owocu do następnego posilku to ok 20-30 min. W przypadku bananów i daktyli 45-60 min.
Przy jedzeniu owoców, melony i arbuzy najlepiej jeść przed innymi owocami.

Po zjedzeniu posiłku powinno upłynąć więcej czasu aż będziemy mogli zjeść owoce:
surowe jarzyny - 2 godziny
prawidłowo zestawiony posiłek bez mięsa - 3 godziny
prawidłowo zestawiony posiłek z mięsem - 4 godziny
nieprawidłowo zestawiony posiłek - 8 godzin

DRABINA ENERGETYCZNA:
R A N E K
swieże owoce i soki
...................
swieże soki warzywne i sałaty
...............
gotowane warzywa, orzechy, nasiona
...............
kasze, pieczywo, ziemniaki, jarzyny, mięso, drób, ryby
...............
produkty mleczne
.................
WIECZÓR

Pokarmy z góry drabiny, najbliższe ranka mogą być jedzone w ciągu całego dnia z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych. Natomiast pokarmy ustawione w drabinie bliżej wieczora, powinny w tej części dnia pozostać.

Jeśli rezygnujemy z produktów mlecznych powinniśmy zwiększyć spożycie orzechów.

Przykład posiłków wg. diety Diamondów:
rano - do godz. 12 - swieże soki owocowe, dowolna ilość owoców
obiad - sałatka ze swieżych warzyw z dowolnymi przyprawami (majonez, sos), do tego kanapka z ciemnego pieczywa z masłem, lub zupka jarzynowa
kolacja - ryż, kartofle, gotowane jarzyny, lub porcja mięsa, drobiu, ryby z warzywami


To tyle. Ja stosuję tylko niektóre z założeń tej diety. Do 12 jem tylko owoce, po tej godzinie czasem jem orzechy, pestki dyni lub słonecznika, później 'normalny' obiad i kolację, przy czym nie łączę białka z węglowodanami, a jeśli jem nabiał robię to wieczorem. Oprócz tego od kilku mięsięcy nie jem mięsa z wyjątkiem ryb, które bardzo lubię. Jak już wspomniałam od niedawna staram się też jeść zgodnie z grupą krwi, według której nie powinnam jeść pieczywa (pyszne :D ) i zrezygnowałam już z niego, a mięsa dużo (nie przepadam). Jestem na etapie formowania jakiegoś nowego schematu żywieniowego dla siebie :)

Jestem ciekawa czy ktoś na tym forum zna dietę Diamondów i ją stosował, i jak wychodzi jedzenie owoców do 12 (ja nie mam z tym problemów).

Pozdrawiam! :wink:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta Diamondów
PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 3:05 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
DominikaAda tu się reklamuje... do tej pory nie napisała swej grupy krwi...

Ja... z Diety Diamondów stosuję jedną wskazówkę... owoce staram się jadać przed południem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta Diamondów
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 8:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Kiedyś próbowałam takiego stylu życia z tym do 12 tylko owoce ale nie była to dieta Diamentowej czy jak Ty to tam nazywasz. Stosowałam to w innym celu a tylko efektem ubocznym była utrata masy ciała. Ale z tym co tu piszeż to się w całości nie zgodzę.

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności