Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 5:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ODCHUDZANIE 8-10KG
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 3:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 11, 2009 3:30 pm
Postów: 2
Witam serdecznie,
mam 169-170cm wzrostu i ważę ok. 65kg
Chciałabym zrzucić jakieś 8-10kg ;) (ale jeśli zrzucę mniej to też będę zadowolona)
mój codzienny jadłospis wygląda zazwyczaj tak:
śniadanie:
kromka chleba z szynką/pomidorem + kilka rzodkiewek albo jogurt z musli albo mleko z musli
II śniadanie:
dwie kromki chleba z kapustą pekińską, szynką/serem żółtym
+ jabłko
obiad (jedno danie):
talerz zupy lub 3/4 ziemniaki + kotlecik + sałatka/warzywo
z kolacją przyznam, że bywa różnie częściej chyba jem jogurt niż kanapki
W trakcie dnia piję zieloną herbatę, wodę mineralną niegazowaną, soki, pomiędzy posiłkami jakiś owoc, zazwyczaj jabłko/truskawki
Niestety czasem zdarza mi się ulec pokusie i zjeść np. batonika czy pączka. Dość często jem również suszone owoce: rodzynki, morele, ananasa lub orzechy (nerkowiec, laskowe)

Śpię średnio jakieś 7-8 godzin
Planuję zacząć chodzić na basen w związku z wakacjami będę miała bowiem trochę więcej czasu :) mam jednak nadzieję, że nie rozbudują mi się od tego za bardzo ramiona. Chciałabym skakać na skakance i kręcić hula hop, ale niestety nie mam na to miejsca. Mieszkam w niewielkiej miejscowości i nie ma tu kursów tańca a nie mam możliwości dojazdu do większego miasta. W trakcie roku szkolnego ćwiczyłam 3-4 razy w tyg. w szkole, teraz więc w wakacje chciałabym nie zaniechać aktywności fizycznej, prawdopodobnie będę też jeździła konno w najbliższym czasie..

Proszę o rady i wskazanie błędów żywieniowych i innych ;)
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ODCHUDZANIE 8-10KG
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 9:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Ja niezmiennie uważam, że warto spróbować diety zgodnej z grupą krwi bo poza utratą paru kilogramów poprawia się też dość szybko ogólny stan zdrowia. Trzeba też systematycznie zażywać ruchu, ale np. pływanie, dla właściciela grupy krwi 0 nie jest najlepszym sposobem na utratę wagi. Dla zerówki wskazany jest raczej aerobik. Mnie (0Rh-) jednak, wystarcza chodzenie ok. 1 godzina dziennie. Zauważyłam, że można też coś zdziałać w tym względzie samym oddychaniem (opisałam je ok. 3 str "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia"). Białe pieczywo na pewno nie sprzyja utracie wagi (zwłaszcza u zerówki), nawet jadanie zbyt dużych ilości żytniego chleba, może u tej grupy powodować tycie. W ogóle najlepiej zacząć jeść dużo wskazanych dla swojej grupy krwi warzyw(na które nie ma ograniczeń ilościowych) i owoców, zwłaszcza surowych.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ODCHUDZANIE 8-10KG
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 10:55 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 11, 2009 3:30 pm
Postów: 2
dzięki, jeśli chodzi o moją grupę krwi to mam brh+


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ODCHUDZANIE 8-10KG
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 3:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Wierszyk z podpowiedziami dla Twojej grupy krwi jest w wersji damskiej ok 5str (29 sierp) mojego wątku. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ODCHUDZANIE 8-10KG
PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 3:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
Jeżeli ogólnie chodzi o proces odchudzania to tak czy inaczej warto ułożyć sobie odpowiednia dietę oraz być aktywnym fizycznie, to moim zdaniem klucz do sukcesu. Można także wspomóc się dobrymi suplementami CaliVita,to na pewno nie zaszkodzi.

_________________
www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, paso


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ODCHUDZANIE 8-10KG
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Na takiej diecie jak będziesz z tym co napisałaś że jesz to nie schudniesz nigdy a jedynie z wody i masy mięśniowej a tłuszczyk jeszcze bardziej się rozbuduje. Za dużo węglowodanów prostych czyli cukrów spożywasz. Praktycznie wszystkie produkty które wymieniłaś to cukry proste są. Idąc w tym kierunku daleko nie zajdziesz ;/

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności