Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:54 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 11:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 27, 2009 11:41 pm
Postów: 2
dziewczyny wiecie, że przy odchudzaniu trzeba łykać witaminy? nikt o tym nie mówi, mnie oświeciła lekarka, jak poszłam, bo ciągle czułam się zmęczona i przygnębiona i nic nie chciało mi sie robic, po prostu nie mialam sily...teraz wiem, że to niedobór żelaza spowodowany dietą!!! a myslalam, ze odchudzam sie lagodnie..pilam przez tydzien Floradix i już troche lepiej sie czuje, nie zamierzam odstawic, bo ten brak energi mnie dobijał, no a poza tym, to preparat jest specjalne dla odchudzajacych i nawet dla wegetarian,nic zwierzęcego ani żadnej chemii, i dobry ma smak..od razu lepiej sie czuje, takze mnie bardzo pomogl, nie myslalam, ze odchudzaniem tak mozna sie zalatwic..nikt o tym nie mowi..a tyle się trabi o suplementach, a one tez podobno wyplukuja witaminy z organizmu!! aha i podobno jakies produkty zywnościowe tez utrudniaja wchlaniania zelaza, wiecie moze jakie to? mleko na pewno.. jak mam ulozyc diete by mi sie to znow nie przytrafilo?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 11:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 24, 2009 9:55 pm
Postów: 14
najlepiej korzystać z diety ułożonej przez dietetyka, wtedy będzie to dieta w pełni zbilansowana i nie powinno być mowy o tego typu problemach. Co do suplementów to też wiele zależy od tego co się zażywa. Jak się łyka cokolwiek bez sprawdzenia składu i okazuje się ze tam więcej chemii niż czegokolwiek innego to rzeczywiście zaszkodzi bardziej niż pomoże. Ja swego czasu korzystałam z preparatu slim formula firmy CaliVita który zawierał naturalne składniki, %wą większość stanowiła zielona herbata która faktycznie jest skuteczna i zalecana przez dietetyków. Najlepiej jednak jak mowię- po dietę udać się do specjalisty i dopasować ją do indywidualnych potrzeb.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 12:03 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 25, 2009 11:51 pm
Postów: 6
jestem przeciwniczką diet, jakichkolwiek... najlepszym sposobem na zrzucenie kilogramów jest wprowadzenia stałych! nawyków żywieniowych + ćwiczenia. w moim przypadku to oznacza zdecydowanie mniej słodyczy ;P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 10:30 pm
Postów: 37
Ja też uważam, że nie można brać witamin i innych suplementów "na dziko" - wszystko musi byś w jakiś sposób kontrolowane. Widzę, że też korzystałaś z preparatów firmy CaliVita - moja siostra brała slim formula, ale wcześniej spytała specjalistę żywieniowego, czy to może jej w jakiś sposób zaszkodzić. Powiedział, że nie, bo to naturalne składniki, a nie chemia, która bardziej dewastuje organizm niż mu pomaga. Ja biorę zestawy multiwitaminowe, bo zaczęłam uprawiać sport i muszę się pilnować przy tej pogodzie, żeby nie zachorować. Ale biorę je według wskazań trenera :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 12:05 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że powinno się korzystać z diet ułożonych przez dietetyków i lekarzy specjalistów, ponieważ takie diety nie wykluczają z menu witamin. Nie powinno się przechodzić na restrykcyjne diety, podczas których mało się jada i głodzi organizm w celu zrzucenia paru kilogramów. W efekcie prowadzi to do utraty wody z organizmu, owszem kilogramów również ubywa, lecz szybko pojawia się efekt jojo jak tylko wróci się do normalnego jedzenia. Mnie bardzo odpowiada i przekonuje dieta jaką proponuje klinika Vimed - dieta rotacyjno eliminacyjna, która polega na wyeliminowaniu z naszego menu nieodpowiednich dla naszego organizmu składników pokarmowych i zastąpieniu ich właściwymi. Tak więc spożywa się tu również normalne witaminy dostarczane do organizmu ze zdrową żywnością, a dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie również się chudnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Śro Maj 12, 2010 11:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 12, 2010 10:34 pm
Postów: 1
Suplementy są dla ludzi :) Ważne jest aby zwrócić uwagę na następujące sprawy:
- czy suplement jest robiony ze składników naturalnych - im więcej chemii tym przeważnie niższa skuteczność i dodatkowo mogą wystąpić skutki uboczne
- czy dawki jakie dostarczamy suplementem nie przekraczają znacznie ZDS (Zalecane Dzienne Spożycie). ZDS jest dla tzw. przeciętnej osoby, czyli kobiecie (ciekawe dlaczego akurat kobieta) o wadze około 65 kg. Mężczyźni potrzebują większych dawek. A osoby uprawiające sporty przeważnie sporo większych (zależy od intensywności treningów) i wzmożone wypacanie, ale jak mamy wątpliwości ile brać to lepiej skonsultować to z dietetykiem

A co do witamin i minerałów - ich źródłem powinno być przede wszystkim zdrowe odżywianie, a nie tylko suplementy. Osoby odchudzające się, najczęściej tną ilość przyjmowanego pokarmu bez ładu i składu robiąc sobie więcej złego niż dobrego.
Jak kogoś interesuje temat co powinno się znaleźć w diecie na co dzień to polecam artykuł:

http://wagaiwzrost.pl/index.php/2010/05/11/niezbedne-skladniki-zdrowej-diety/

_________________
Wagaiwzrost.pl - blog o tym czym jest prawid

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 7:20 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

gravin79 napisał:
Cytuj:
Suplementy są dla ludzi :) Ważne jest aby zwrócić uwagę na następujące sprawy:
- czy suplement jest robiony ze składników naturalnych - im więcej chemii tym przeważnie niższa skuteczność i dodatkowo mogą wystąpić skutki uboczne
- czy dawki jakie dostarczamy suplementem nie przekraczają znacznie ZDS (Zalecane Dzienne Spożycie). ZDS jest dla tzw. przeciętnej osoby, czyli kobiecie (ciekawe dlaczego akurat kobieta) o wadze około 65 kg. Mężczyźni potrzebują większych dawek. A osoby uprawiające sporty przeważnie sporo większych (zależy od intensywności treningów) i wzmożone wypacanie, ale jak mamy wątpliwości ile brać to lepiej skonsultować to z dietetykiem

Zgadzam się...pod warunkiem, że dietetyk stosuje się do zaleceń Dr Petera J.D'Adamo... inaczej po wielu latach w przypadkach skrajnych możemy tego żałować. Warto rozejrzeć się też za lekarzem pierwszego kontaktu, który zaleca wspomaganie leczenia dietą zgodną z grupą krwi...jest takich już coraz więcej. Ostatnie słowo w/w autora to poradnik DIETA GENOTYPOWA. Zalecenia tej diety są obecnie testowane przez wielu ludzi na świecie i też można się tym zainteresować.
Dalej:
Cytuj:
A co do witamin i minerałów - ich źródłem powinno być przede wszystkim zdrowe odżywianie, a nie tylko suplementy. Osoby odchudzające się, najczęściej tną ilość przyjmowanego pokarmu bez ładu i składu robiąc sobie więcej złego niż dobrego.

Też racja...ale jadanie zgodne z grupą krwi, z uwzględnieniem swego statusu wydzielania...a więc wybieranie pokarmów dla siebie najbardziej zdrowotnych prowadzi do uzyskania optymalnej dla swej budowy sylwetki...a produktem ubocznym jest prezent w postaci zdecydowanej poprawy zdrowia. Warto jeść zdrowotne dla siebie i jak najmniej zatrute (chemią) warzywa, bez ograniczeń ilościowych... a jak czasami nie ma do nich dostępu...warto brać multiwitaminy uwzględniające grupę krwi. Nie jestem pewna czy dobrze kojarzę, ale ok. 10 lat wstecz chyba pokazały się w aptekach...teraz wydaje mi się, że tylko są w calivita (Vital 0, Vital A, Vital B, Vital AB).
Mój wkład w sprawy zdrowia to wierszyki edukacyjne "na lodówkę", które każdy może sobie wydrukować. Warto wiedzieć, że D'Adamo zauważył, iż osobom z "zerówką" poprawia metabolizm - Kelp (spotkałam tylko f. walmark). Powtórzę więc i w tym wątku - info o tym i o wielu innych rzeczach jest w książce D'Adamo "Encyklopedia Zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" (Mada 2003) -też po angielsku na stronie autora dadamo.com. No i oczywiście tu... na naszym forum .

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 8:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
jeśli dieta będzie dobrze ułożona i bogata w składniki odżywcze, to witaminy organizm będzie czerpał z pożywienia i tabletki nie będą potrzebne.
ja przy odchudzaniu nie miałam z takim czymś problemu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 7:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 28, 2011 7:21 pm
Postów: 5
Przy odchudzaniu jak masz dobrą dietę to nie musisz koniecznie łykać witamin. Ale przeważnie jest tak że w wyniku odchudzania się nie dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i możesz mieć niedobory. Musisz obserwować swój organizm. Od czasu do czasu zrobić badania krwi. Ja dochrapałam się przez odchudzanie lekkiej anemii. Wtedy zaczęłam brać żelazo - tu akurat ChelaFerr polecam - i poziom żelaza wrócił do normy:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 12:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 10, 2012 12:33 pm
Postów: 5
dobrym pomysłem jest jedzenie dużej ilości owoców i warzyw ;) żadnego sumplementy diety ci tego nie zapewnią ... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 12:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Duża dawka ruchu... oraz warzyw i owoców... przepuszczonych przez "filtr" grupy krwi... suplementy tylko zimą i do tego naturalne :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 11:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Zgadza się,witaminy oraz warzywa zapewnią nam dawkę witamin w naturalnej postaci,a jeżeli stosujemy diete to takie suplementy są niemal niezbędne. Musimy o tym pamiętać.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Śro Lut 29, 2012 12:00 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
dużo osób zapomina jednak o tym, że niektóre z witamin są rozpuszczalne w tłuszczach i przechodząc na dietę całkowicie eliminują tłuszcz z diety - błąd! tłuszcz jest potrzebny, tylko trzeba wybrać odpowiedni, np. olej rzepakowy, który przy okazji obniża cholesterol :) bez tłuszczu grozi nam niedobór witamin A, D, E i K


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Śro Lut 29, 2012 5:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 29, 2012 5:26 pm
Postów: 10
Ja zażywam kapsułki liocolostrum. To przede wszystkim NATURALNY środek który wzmacnia organizm.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przy odchudzaniu witaminy!
PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 3:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
ale po co łykać naturalne preparaty zamiast naturalnych produktów?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności