Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Anoreksja - straszna choroba :(
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 10:55 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Od pewnego czasu odwiedzam bloga pewnej dziewczyny, która choruje na anoreksję i jestem przerażony tym co ta dziewczyna pisze. Ona zaprzyjaźniła się z chorobą i nienawidzi jeść :( Zresztą jeśli macie czas i ochotę to sami zobaczcie:

http://anoreksja-moje-zycie-zycie-motylka.blog.onet.pl/


Napisałem jej maila i nawet dwa razy odpisała. Próbowałem ją przekonać, że można jeść dużo i nie tyć ale niestety moje argumenty do niej nie trafiają. Ale i tak cieszę się, że chociaż odpisuje na moje maile mam cichą nadzieję, że uda mi się jej przemówić do rozsądku. To poważna sprawa chciałbym jej pomóc ale nie wiem jak :(

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Anoreksja - straszna choroba :(
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 9:29 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 24, 2009 9:55 pm
Postów: 14
niestety anoreksja to bardzo trudny przeciwnik. Zresztą trudny nie tylko dla samego chorego ale i dla najbliższych. Bardzo często chorzy akceptują ten stan, kochają patrzeć jak waga spada, czują się wtedy dowartościowani. jeśli chory sam nie chce podjąć leczenia to wiele się zrobić nie da, szczególnie na odleglość. Duża jednak tu rola rodziny. w skrajnych przypadkach można chorego zmusić do leczenia poprzez częściowe ubezwłasnowolnienie, ale to ostateczność. Głównie liczy się wsparcie i konieczność okazania choremu że jest ważny, akceptowany i potrzebny. No i nie obejdzie się bez współpracy ze specjalistą. Twoja rozmowa z chorą też jest bardzo dla niej ważna, przynajmniej daje poczucie wsparcia i zainteresowania swoją osoba. Anorexia to w wielu przypadkach wołanie o pomoc, próba zwrócenia na siebie uwagi. Gratuluję postawy. Jak chcesz się wiecej dowiedzieć o tej chorobie i możliwościach pomocy to możesz się skonsultować z psychiatrą na forach psychiatrycznych albo w książkach medycznych poszukaj. W księgarniach typu medibooks.pl znajdziesz sporo pozycji traktujących o roli otoczenia w chorobach o podłożu psychogennym.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności