Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 9:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Jakiś czas temu rozmawiałam z lekarzem z warszawskiej kliniki Vimed, na temat diet. Jest ich wiele, a bardzo często nie skutkują, pomimo zdrowego stylu życia, liczenia kalorii i ćwiczeń. Dowiedziałam się wtedy, że nieskuteczność diet polega na tym, że kiedy redukujemy ilość pożywienia, organizm odkłada sobie zapasy 'na później'. Poza tym, następuje efekt jojo kiedy tylko kończymy dietę. Często też powodem uporczywej nadwagi jest nietolerancja pokarmowa. Lekarz mówił, że dopasowanie diety do indywidualnego pokarmowego profilu immunologicznego, powoduje zwalczenie stanów zapalnych w orgazmie, które wywołuje nietolerancja pokarmowa. Dieta jest robiona na podstawie badań i dostosowana do każdego indywidualnie. Dzięki temu udaje się schudnąć i organizm otrzymuje tylko to co jest mu potrzebne, nie szkodzi i z czym może się ławo uporać. Zastanawiam się nad poddaniem takim badaniom. To profesjonalna klinika, a taka dieta wpływa dobrze na całokształt zdrowia, spowalnia starzenie i może zapobiec poważnym chorobom, nawet rakowi.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 10:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Czapla :D

Coś mi się zdaje...że jest to sposób D'Adamo z pominięciem jego nazwy :D
Są osoby, które wolą radzić sobie same, ale też nie brakuje takich co nie wierzą we własne siły i im są takie kliniki potrzebne. Sposoby D'Adamo stosuje się w domu, bez wydatków (nie mają efektu jo-jo i ujemnych skutków ubocznych) . Wybór należy więc do Ciebie.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 10:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Nie znam diety o której mówisz, ale chętnie się z nią zapoznam. Natomiast bardzo wątpię, czy jest to dieta stosowana w Vimedzie. Widzisz, oni dopasowując dietę do organizmu przeprowadzają najpierw testy nietolerancji pokarmowej i na ich podstawie określają indywidualny immunologiczny profil pokarmowy. Są to badania z krwi, wykonywane in vitro poza ciałem pacjenta. Takich badań nie wykonasz w domu. Nie jest to więc ta sama dieta. Tamtą dopasowują do Ciebie lekarze specjaliści i dietetycy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Śro Paź 31, 2012 11:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Czapla napisała:

Cytuj:
Nie znam diety o której mówisz, ale chętnie się z nią zapoznam. Natomiast bardzo wątpię, czy jest to dieta stosowana w Vimedzie. Widzisz, oni dopasowując dietę do organizmu przeprowadzają najpierw testy nietolerancji pokarmowej i na ich podstawie określają indywidualny immunologiczny profil pokarmowy. Są to badania z krwi, wykonywane in vitro poza ciałem pacjenta. Takich badań nie wykonasz w domu. Nie jest to więc ta sama dieta. Tamtą dopasowują do Ciebie lekarze specjaliści i dietetycy.

Poczytaj sobie o oprogramowaniu SWAMI Dr Petera J.D'Adamo... dostępnym od chyba 2009r przez internet za ok. 70$ (to oprogramowanie generuje po wprowadzeniu odpowiednich danych indywidualną listę pokarmów)... zastosowanie poprawia stan zdrowia... osiągnięcie odpowiedniej do budowy wagi jest produktem ubocznym... z netu wiem, że Dr D zapewnia upgrade i support. Na jego stronie dadamo.com jest wiele wpisów od zadowolonych użytkowników... możesz to sobie wyguglać. Na naszym forum jeszcze nikt nie napisał, że kupił sobie SWAMI... ale niedawno czytałam na innym forum chyba dobradieta, że uczynił to młody człowiek o nicku Rawo+ (po wpisach sądząc... z wykształceniem medycznym). Ciekawe czy zauważył dużą różnicę... czytałam, że przed SWAMI stosował BTD a potem przeszedł na DG...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 7:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 02, 2012 8:08 pm
Postów: 22
Witajcie!
Oczywiście, że nie warto eksperymentować z dietami, bowiem różne mogę być jej efekty. Rozsądniej jest dopasować dietę konkretnie pod swój organizm. Nie jest to jednak taka prosta sprawa, dlatego konieczne jest skontaktowanie się w tej sprawie z dietetykiem. Macie taką możliwość na elavia.pl, gdzie wydzielona jest specjalna strefa w której porozmawiać możecie z ekspertem. Naprawdę warto;)

Pozdrawiam, Alicja


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 9:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Fenotyp? Hmmm, czegoś takiego jeszcze nie słyszałam, warto rozszerzyć o to wiedzę ;) Masz jakieś konkretne informacje ?

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 1:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 04, 2016 10:44 am
Postów: 1
Alicja Serafinowicz napisał(a):
Witajcie!
Oczywiście, że nie warto eksperymentować z dietami, bowiem różne mogę być jej efekty. katalog biur rachunkowych[/color][/url] Rozsądniej jest dopasować dietę konkretnie pod swój organizm. Nie jest to jednak taka prosta sprawa, dlatego konieczne jest skontaktowanie się w tej sprawie z dietetykiem. Macie taką możliwość na elavia.pl, gdzie wydzielona jest specjalna strefa w której porozmawiać możecie z ekspertem. Naprawdę warto;)

Pozdrawiam, Alicja



Ja stosowałam różne diety niestety efekt był super chudłam nawet i po 7 kg. w dwa tygodnie a po miesiącu było 14 kg więcej niestety efekt jojo :/
http://zaufanaksiegowa.pl/

_________________
Moim hobby w


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Pon Lis 21, 2016 9:35 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 21, 2016 9:33 am
Postów: 1
Łucja40 napisał(a):
Ja stosowałam różne diety niestety efekt był super chudłam nawet i po 7 kg. w dwa tygodnie a po miesiącu było 14 kg więcej niestety efekt jojo :/
http://obliczpodatki.pl/500-plus-jaslo


Bo nie wolno się poddawać po pierwszych widocznych efektach, trzeba być bardzo konsekwentnym do końca w takich dietach.

_________________
http://obliczpodatki.pl/500-plus-jaslo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 12:03 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Mnie najbardziej ciekawi czy ktoś z użytkowników na forum korzystał już może z tej diety i napisze więcej szczegółów, informacji odnośnie tego czy warto, generalnie swoje uwagi Każda opinia będzie cenna i wskazana.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 1:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2017 12:36 pm
Postów: 24
Jak dla mnie zasada jest prosta- dobry dietetyk dobierze dobrą dietę :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Sob Mar 18, 2017 3:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 18, 2017 2:32 pm
Postów: 3
Zrobiłam w zeszłym tygodniu badania genetyczne na nietolerancje, wrażliwości, predyspozycje itp w centrum badań dna, na badanie namówila mnie oczywiscie dietetyczka. Wcześniej nie miałam pojecia ze cos takiego istnieje, roiliście tego typu badania genetyczne? zapomniałam dodać że jestem podekscytowana wynikiem, jednak chwilę muszę jeszcze poczekać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 12:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie robiłam... bo mi wystarczyło zastosować wskazówki BTD Dr Petera D'Adamo. Potem jeszcze robiłam z ciekawości podejście GenoTypowe, ale dla mojego przypadku jedzenie zgodne z grupą dawało wystarczająco dobre efekty. Wskazówki z poradnika DIETA GENOTYPOWA są jednak pożyteczne. Z forum dadamo wiem, że wiele osób też tak robiło... ale wiem z tego forum, że jest wiele osób, które zainwestowały w dietę indywidualną (oprogramowanie SWAMI za ok 70$) i na forum ją właśnie zachwalały... bo ona jest rzeczywiście najdokładniejsza (co dla niektórych osób ma duże znaczenie). Każdy jest inny...a BTD i DG opierają się na statystyce i podziale ludzi ze względu na grupę krwi (z uwzględnieniem statusu wydzielania -8diet) lub na GenoTyp (6 diet)... dopiero ostatnio mamy dietetyków którzy to stosują nawet nie mówiąc skąd czerpią wiedzę...a można to robić samemu... "niskonakładowo" :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 5:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 18, 2017 2:32 pm
Postów: 3
czekam jeszcze kilka dni na wynik, czytam ostatnio sporo na temat mikrobiomu/mikrobioty, znacie jakieś ciekawe miejsca (fora), artykuły w tej tematyce?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 9:41 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 28, 2017 9:39 am
Postów: 2
Miejscowość: http://polskiksiegowy.pl/jaka-nazwa-biuro-rachunkowe/
Ta dieta podobno bardzo wyniszcza organizm przy dłuższej mecie. To prawda?

_________________
Pozdrawiam http://polskiksiegowy.pl/jaka-nazwa-biuro-rachunkowe/ ksi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dopasowana do fenotypu
PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 9:14 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 09, 2017 9:11 am
Postów: 1
Miejscowość: http://orzeszowie.pl/rzad-planuje-likwidacje-rozliczen-kwartalnych/ ksi
Nie, to chyba jakieś tylko plotki, sama stosowałam i nie miałam , żadnych skutków ubocznych :)

_________________
http://orzeszowie.pl/rzad-planuje-likwidacje-rozliczen-kwartalnych/ ksi


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności