Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 9:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 12:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Kwi 09, 2010 12:27 pm
Postów: 2
Może treść nie jest zgodna z głównym tematem lecz tak czy inaczej będę pytał o odpowiednią dietę! :roll:

Mam pytanie dotyczące diety jaką powinienem stosować aby szybko i zdrowo przybrać na wadzę. Mam zdiagnozowany zespół jelita nadwrażliwego, więc wiele rzeczy, dzięki którym łatwo przybrałbym na wadzę wywołują dolegliwości jelitowe. Przy wzroście 173,5cm ważę w granicach 58-62kg, tę niedowagę już widać gdy się spojrzy na moje chude ręce, nogi, twarz. Jak dotąd, kiedy jadłem sporo, przybierałem jedynie na brzuchu a i tak niewiele. :(

Co zrobić, żeby zwiększyć masę rąk, nóg, czy barków a nie tylko brzucha przy jednoczesnym zachowaniu diety odpowiedniej dla zespołu jelita nadwrażliwego (tj. zero słodyczy, ciast, białego pieczywa, herbaty, kawy, smażonych, pieczonych i tłustych potraw itp.)???


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 9:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kaimar :D

Czy próbowałeś jadać zgodnie ze swoją grupą krwi? Osoby, które tak jadają dość szybko pozbywają się większości kłopotów ze zdrowiem. Poza tym odpowiednio wspomagając się wybranymi formami ruchu, uzyskują optymalną figurę. Kłopoty z jelitami ma najczęściej zerówka (jeśli nie jada w/g wskazówek dla swojej grupy krwi, najlepiej jeszcze z uwzględnieniem statusu wydzielania). Szczupłą sylwetkę można mieć z racji swojego GenoTypu. Na sadełku...to chyba Ci nie zależy...a aby pojawiły się mięśnie nie wystarczy właściwie się odżywiać...koniecznie trzeba jeszcze odpowiednio ćwiczyć. Odpowiednio co do czasu, intensywności i ilości w zależności od grupy krwi. To tak w skrócie. Poczytaj trochę na forum :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 7:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Kwi 09, 2010 12:27 pm
Postów: 2
Do tej pory myślałem, że dieta związana z grupą krwi służy jedynie pozbywaniu się wagi. Dzięki za radę, poczytam o tym więcej. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 8:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 10:30 pm
Postów: 37
Ja też myślę, że to dobra rada - zainteresuj się tą sprawą. A nuż to właśnie ona Ci pomoże nabrać trochę wagi. Ale ja radziłabym Ci też udać się do jakiegoś specjalisty. Dietetyk i lekarz powinni jakoś zaradzić Twoim problemom. I zastosują raczej bezpieczne dla Twojego zdrowia metody.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 9:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeszcze niedawno lekarz nie interesował się czym odżywia się pacjent, a dietetyka w ogóle nie interesował kierunek zmian zdrowia danej osoby. Może nawet żaden lekarz nie wiedział, że stosując proste (opisane przez prof. Tombaka) ćwiczenie "rybka" (przytoczyłam je też na 3 str mojego wątku) można skutecznie i bez żadnych nakładów (oprócz poświęcenia 2 minut dziennie) opiekować się swoim kręgosłupem... powodując z czasem nawet cofanie się pewnych krzywizn. Są osoby, które mają taką budowę...do której tusza nie pasuje i odwrotnie. Czytałam i nawet widziałam w praktyce, że są GenoTypy...które mają pewną tuszę...choćby prawie nic nie jadły. Jadając zgodnie ze wskazówkami D'Adamo waga się optymalizuje i zdrowie też.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 5:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
mam taki sam problem, bo cierpię na niedowagę. Wiele osób ma problem z nadwagą a ja cierpię na niedowagę. Fajnie, że napisaliście co można robić, żeby przytyć, bo już mnie ta moja niedowaga zaczyna martwić ;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 2:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 07, 2010 11:57 am
Postów: 5
jeśli masz problem z dostosowaniem diety do zaburzenia pracy organizmu jest możliwe skontaktowanie się z fachowcem w tej dziedzinie. wiem, że 'catering dietetyczny' jest tego rozwiązaniem. możesz skontaktować się z dietetykiem, który poświęci uwagę Twojej sytuacji i dostosuje tym samym cykl jedzeniowy dla Ciebie. poszukaj w internecie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 17, 2010 12:09 pm
Postów: 4
Szczerze Ci powiem. Nie baw się w diete zgodną z grupa krwi. Nie ma ona podstaw naukowych i jest w niej sporo absurdów. Poprostu zgłoś sie do dietetyka żeby skomponował dla Ciebie indywidualna diete uwzględniającą Twoje dolegliwości. Ja także sie takimi rzeczami zajmuję, ale to Twoj wybór. Twój cel w połączeniu z Twoimi dolegliwościami jest dośc trudny do osiągnięcia tylko bazując na wiedzy przeciętnego człowieka. Dietetyk naprawdę pomoże.

_________________
Kontakt:
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Pią Gru 24, 2010 1:19 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 10:53 am
Postów: 40
Co do diety na przytycie,to odradzam takie rozwiązanie. Nie jest to wskazane ani zdrowe dla naszego organizmu. Ile obecnie ważysz i jaki efekt chcesz uzyskać?

_________________
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaką dietę stosować, żeby zdrowo przytyć?
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 12:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 18, 2011 11:25 am
Postów: 4
Polecam dużo słodkich owoców, są kaloryczne i maja dużo witamin :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności