Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy makaron tuczy?
PostWysłany: Śro Mar 14, 2007 9:55 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Zaczełam odchudzac sie na wiosnę, jak co roku zresztą:) Dzielnie pilnuję diety, odmawiam sobie wielu rzeczy które lubie a do nich nalezy makaron. Niedawno jednak spotkalam sie z opinią, ze makaron wcale nie tuczy. Dla mnie bylo to zaskoczenie bo zawsze bylam pewna ze makaron powoduje otylosc. Jak to jest w koncu, tuczy czy nie tuczy?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 9:32 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Sam makaron nie tuczy, musisz tylko uwazac z czym go jesz Jak dodasz do niego tuczacych dodatkow to wtedy tak Ja uwielbiam makaron i nie moglabym się bez niego obejsc a tez nie się odchudzam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 2:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Mar 06, 2007 8:23 pm
Postów: 33
Miejscowość: Legnica
Makaron jest bardzo kaloryczny bo w 100 g suchego makaronu jest az 350 kcal wiec chyba jednak nie powinnas go jesc jeśli się odchudzasz Od zawsze skrupulatnie liczylam kalorie i makaronu unikalam chociaz tez lubie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 8:36 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Iwona25 napisał(a):
Makaron jest bardzo kaloryczny bo w 100 g suchego makaronu jest az 350 kcal wiec chyba jednak nie powinnas go jesc jeśli się odchudzasz


To prawda, rzeczywiscie w 100 g jest tyle kalorii ile piszesz ale makaron podczas gotowania wchłania wode i 3krotnie zwieksza swoja wage. Tez licze kalorie i w 10 dag ugotowanego makaronu (bez dodatkow) jest 120 kcal Po zjedzeniu takiej porcji na pewno nie grozi ci ze utyjesz a nie będziesz glodna bo makaron syci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 8:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Zapomnialam o jednym :) makaronu nie powinno się gotowac za dlugo bo gdy jest calkiem miekki ma wyzszy indeks glikemiczny czyli jest bardziej tuczacy niż taki lekko twardy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 10:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Coś mi tu nie gra :?
Mam w rodzinie ciotkę, która jest dość gruba. Zawsze mi tłumaczyła, że to właśnie z biedy. W domu nie było pieniędzy więc jedli tylko kluchy. A po kluchach człowiek robi sie puszysty :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 8:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Mar 06, 2007 8:23 pm
Postów: 33
Miejscowość: Legnica
Widocznie twoja ciotka jadla rozgotowane kluchy z masa tluszczu i przez to utyla :roll:
A makaron al dente czyli lekko twardy z dodatkiem warzyw albo z lekkim sosem nie jest tuczacy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 8:58 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Można spokojnie jesc makaron nawet jeśli się odchudzasz bo jest bardzo sycący a odpowiednio przyrządzony nie tuczy Porcja samego spaghetti jest bardziej tucząca niż ta sama porcja z odpowiednimi dodatkami Bardzo dobry jest makaron z warzywami albo np. z sosem jogurtowym
Polecam mój ulubiony przepis:
Spaghetti z brokułami:
5 dag spaghetti
15 dag brokułow
1 pomidor
1 cebulka dymka
1 łyżeczka posiekanego koperku
½ ząbka czosnku
łyżka owczego sera (np. bryndzy)
1 lyżka posiekanej natki
sól, pieprz
Spagetti ugotuj w duzej ilosci lekko osolonej wody (powinien być lekko twardy) i osącz. Dymke i pomidor drobno pokrój. Podziel brokuły na male rózyczki, ugotuj (najlepiej na parze) i osącz a nastepnie wymieszaj z makaronem. Dodaj dymke, pomidor, koperek i czosnek (czosnek wczesniej przecisnij przez praske) Dopraw do smaku, posyp natka pietruszki i pokruszonym serem. Smacznego!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 9:28 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
aha, to spaghetti z brokułami to niecale 300 kcal, nadaje sie jako zdrowy i lekkostrawny obiad jak sie ktos odchudza, chyba ze ktos makaronu nie lubi :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 12:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
dzieki za rady :) uwielbiam makaron i ciesze sie ze nie musze z niego rezygnowac w czasie odchudzania :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
ja też uwielbiam makaron, zwłaszcza taki al dente i z tego co wiem taki lekko twardy makaron mniej tuczy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 12:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 17, 2007 6:25 pm
Postów: 15
Miejscowość: Toru
Ja uwielbiam makaron...też zawsze myślałam że tuczy ale to nie prawda :D
Makaron jest produktem niskokalorycznym i zawiera bardzo mało tłuszczu.
Poza tym jest on niezwykle pożądanym składnikiem codziennego jadłospisu. Produkty zbożowe, a w tym właśnie makaron, ryż, pieczywo, powinny być bowiem bazą posiłków. W tzw. piramidzie zdrowia, którą opracowali amerykańscy naukowcy, zajmują one 40% zapotrzebowania energetycznego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy makaron tuczy?
PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 5:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 09, 2010 5:51 pm
Postów: 1
a co jesli ja jem sam makaron i potrafie zjesc 0.5 paczki na raz ,czy to tuczy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy makaron tuczy?
PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 8:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć buniabuniowska

Sama nie wiem jak ten wątek istniał i nikt go przed Tobą prawie przez trzy lata nie podjął. Z tego co ja wiem wynika, że wszystko zależy od tego z czego jest zrobiony makaron i z jaką grupą krwi osoba go je. Dla ułatwienia dodam, że zwykły makaron z mąki pszenicznej (glutenowy) jest w/g encyklopedii zdrowia D'Adamo obojętny dla wydzielaczy grupy krwi A i AB (str 417). Pozostałym, w mniejszym lub większym stopniu szkodzi. Najbardziej szkodzi właścicielom gr. krwi 0... i na pewno ich pasie. Oczywiście nie zaszkodzi kilka klusek w rosole, zjadane raz na jakiś czas... Najlepiej sprawdzić na sobie jadanie zgodne z grupą krwi...aby mieć własne zdanie... Dodam, że warto uwzględniać przy tym swój status wydzielania.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy makaron tuczy?
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 9:23 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 8:29 am
Postów: 11
Generalnie makaron ma dużo węglowodanów, więc jesli zaczniemy budować dietę na makaronie z pewnością będziemy tyć.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności