Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 2:12 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 17, 2010 12:09 pm
Postów: 4
Witam.

Będąc dietetykiem wiem w jak wielu przypadkach to, co dostajemy od dietetyków, (czyli konspekt) nie jest prawidłowo przygotowanym konspektem. Bardzo często dostajemy ksero jakiejś niewiadomego pochodzenia diety bez zaleceń i czegokolwiek innego. Takie traktowanie klienta jest nieuczciwe i nieprofesjonalne. Konspekt ze wszystkimi niezbędnymi jego elementami przynosi o wiele lepsze efekty niż świstek papieru „diety” bez jakichkolwiek innych informacji dotyczących skutecznego odchudzania.

W swojej praktyce dietetyka używam poniższych elementów jako konspektu i uważam, że każdy prawidłowo ułożony konspekt powinien te elementy zawierać:

- po pierwsze niezwykle ważne jest skomponowanie najefektywniejszego jadłospisu dostosowanego do indywidualnych cech, predyspozycji, budowy ciała, parametrów ciała, tempa przemiany materii, stylu życia i stanu zdrowia każdego z nas. Te dane mają wpływ na wyliczaną kaloryczność jadłospisu, oraz ilość wszystkich innych składników odżywczych, co jest niezbędne, aby odchudzanie było zdrowe i skuteczne bez efektu jojo. Jadłospis najlepiej, kiedy jest modyfikowany i układany, co 7-10 dni, ponieważ tempo przemiany materii zmienia się wraz z odchudzaniem, dieta także powinna być komponowana uwzględniając te zmiany, a także powinna uwzględniać uwagi, sugestie, wynikłe problemy osoby odchudzającej.

- po drugie powinny zostać opracowane pomocne zalecenia ogólne będące wytycznymi obranej drogi odchudzania oraz wsparciem przy utrzymaniu już zrzuconych kilogramów, a także, jeśli osoba odchudzająca ma dodatkowe dolegliwości lub schorzenia to zalecenia powinny także uwzględniać stan zdrowia takiej osoby

- kolejnym ważnym elementem konspektu są porady jak wybrać i dostosować aktywność fizyczną oraz jakim sposobem zwiększyć efektywność i wpływ aktywności na spalanie tkanki tłuszczowej, ponieważ typ, intensywność, zmiana intensywności w trakcie aktywności fizycznej, czas trwania aktywności fizycznej, nawet to, co spożywamy przed, w trakcie i po ćwiczeniach ma wpływ na ilość spalanego tłuszczu z tkanki tłuszczowej,

- to, czym wiele osób jest zainteresowanych, są suplementy wspomagające odchudzanie. Spis tych suplementów wraz z opisem działania, zagrożeniami, udowodnioną skutecznością lub brakiem skuteczności, radami jak zwiększyć ich skuteczność powinien znajdować się w takim konspekcie

- elementami bardzo często współistniejącymi z otyłością lub nadwagą są różne dolegliwości, schorzenia lub choroby cechujące się ograniczeniami lub niezbędnymi modyfikacjami w diecie. Niezwykle ważne jest, aby uwzględnić takie ograniczenia lub modyfikacje w jadłospisie, ewentualnie zaproponować zamienniki takich niedozwolonych/ wymagających ograniczenia produktów spożywczych, a nawet w wielu przypadkach można włączyć artykuły żywnościowe w tym także ewentualne dobroczynne zioła i przyprawy wspomagające i przyspieszające leczenie.

Dopiero te wszystkie elementy przygotowanego konspektu świadczą o profesjonalizmie dietetyka, uczciwości i fachowym traktowaniu osoby odchudzającej się.

- dodatkowo dietetyk powinien także być dostępny w razie pytań, wątpliwości, przez cały okres odchudzania, w miarę możliwości każdego dnia a nie tylko w terminie wyznaczonej wizyty.

Mam nadzieję, że te informację, choć troszkę pomogą wybrać odpowiedniego dietetyka

_________________
Kontakt:
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Wto Paź 12, 2010 2:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Bardzo dobrych dietetyków mają w klinice Vimed w Warszawie. Ta klinika opracowała dietę dla niejednej gwiazdy. Zajmują się chorobami metabolicznymi, wykonują testy diagnostyczne, wykrywają alergie pokarmowe i tworzą diety dopasowane do indywidualnego profilu immunologicznego. Z taką dietą chudnie się skutecznie i przede wszystkim zdrowo. Przypadkowym dietetykom raczej bym nie ufała.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 7:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 17, 2010 12:09 pm
Postów: 4
Zgadzam się nie należy ufać ludziom uważającym się za dietetyków, którzy nie maja do tego kwalifikacji. Dlatego każdemu każdemu zainteresowanemu jestem w stanie z przyjemnością udostępnić wgląd do mojego dyplomu.
Natomiast jeśli chodzi o Vimed to nie każdego stać żeby wyłożyć 400zł na wizytę u dietetyka, moja oferta jest 10 razy tańsza.

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Kontakt:
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 11:21 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2012 10:59 am
Postów: 3
Dzięki za tą instrukcję :)
Potwierdza ona tylko iż trafiłam pod skrzydła specjalisty.
Długo szukałam w Gdańsku dobrego dietetyka, aż za poleceniem trafiłam do Pani Dominiki Stefankiewicz.
Zastosowała się własnie tak jak opisałeś.
Przeprowadziła ponad godzinny szczegółowy wywiad po którym ułożyła mi indywidualny smaczny a co najważniejsze skuteczny jadłospis. Zgubiłam zbędne kilogramy a efekt utrzymuje się do dziś bez tego czego obawiałam się najbardziej - efektu jo-jo.
Ale chyba najważniejsze w tym czego nauczyła mnie Pani Dominika to zdrowego trybu życia - za co jestem jej bardzo wdzięczna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 4:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Zgubienie kilogramów to często nie wszystko... warto przy tym nie wpędzić się w choroby... a nawet przy okazji odchudzania wyleczyć się ze zwalczanych bezskutecznie dolegliwości.

Mało kto jeszcze o tym wie... inni czynią z tego tajemnicę... a wystarczy wpisać w wyszukiwarkę D'Adamo BTD i poczytać stronę autora... można też sięgnąć do choć jednej z wielu książek poradników Dr Petera J.D'Adamo systematycznie publikowanych po polsku od prawie 15 lat... Pierwsza z nich to: Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi... dla osób zagrożonych cukrzycą jest książka z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi CUKRZYCA... dla osób z podwyższonym zazwyczaj cholesterolem... z tej samej serii ... Choroby układu-sercowo naczyniowego... Jest też m.in. bardzo pożyteczna encyklopedia zdrowia Jedz zgodnie z grupą krwi. Stosując wskazówki D'Adamo zyskujemy oprócz optymalnej dla siebie figury... znaczną poprawę zdrowia... zauważalną bardzo szybko. Uważam, że przez filtr grupy krwi należy przepuszczać rady wszystkich diet i dietetyków :) Najnowsza przetłumaczona pozycja to DIETA GENOTYPOWA. Książki są niedrogie i napisane zrozumiałam dla wszystkich językiem... można wspomagać się czytając forum autora... a udostępnione jest całe archiwum. Większość jest dostępna bez logowania. Można wiele informacji znaleźć też na naszym forum... choć od niedawna zagościły tu reklamy i wpisy, które wypłoszyły wielu forumowiczów. Dobry dietetyk na pewno stosuje rady Dr Petera J. D'Adamo.
Piszę tu, bo wciąż spotykam osoby... które dotąd nie wiedzą o tym sposobie na sylwetkę i zdrowie...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 5:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Sprawdzam niektóre linki... i trafiłam na zareklamowaną już na forum stronę pani Dominiki... przeczytałam same ogólniki... a zdjęcie dzieci z wielkimi kanapkami po prostu mnie rozśmieszyło :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 3:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
Myślę,że dobrych dietetyków nie brakuje,również i na forum,ale czasem po prostu trudno trafić na tą odpowiednią osobę,która trafnie ułoży nam jadłospis. Ja osobiście jeszcze nie próbowałam,ale może kiedyś.. Kto wie:)

_________________
www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, paso


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 9:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2012 10:59 am
Postów: 3
TeSa napisał(a):
Sprawdzam niektóre linki... i trafiłam na zareklamowaną już na forum stronę pani Dominiki... przeczytałam same ogólniki... a zdjęcie dzieci z wielkimi kanapkami po prostu mnie rozśmieszyło :)


uwierz mi że strona Pani Dominiki jest stroną zawierającą najwięcej informacji :)
przed wyborem dietetyka spędziłam przed komputerem chyba tydzień przekopując trójmiejski rynek.
są strony dietetyków, które zamierają tylko informacje ze to dietetyk i nr tel. oraz adres i ewentualnie cennik :)
a na stronie MOJEJ Pani dietetyk :) mogłam pobrać wcześniej przykładowy jadłospis i zapoznać się ze sposobem w jaki jest on układany. Są również zamieszczone art. prasowe w których wymieniana jest ta dietetyk.
To oraz polecenie przez bliską mi osobę w dużej mierze zadecydowało... i nie żałuję tej decyzji. Pani Dominika okazała się specjalistą w każdym calu, którego z chęcią polecam dalej...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 11:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć lidka74

Dietetycy dopiero ostatnio tak aktywnie zaczęli działać... po prostu stworzył się dla nich rynek pracy. To wynik wieloletniego wielkoprzemysłowego jadła i wszechobecną chemię jak również fakt, że ludzie sami zaczęli dostrzegać... że tyją i tak naprawdę podupadają na zdrowiu... że ogólnie następujące zmiany idą w złym kierunku... Ojciec Dr Petera J. D'Adamo zauważył kiedyś w swej klinice, że jedzenie ma bardzo istotny wpływ na stan pacjentów i zaczął je selekcjonować z uwzględnieniem grupy krwi leczonych osób. Dr Peter kontynuując dzieło ojca zauważył dodatkowo, że w ramach tej samej grupy krwi niektóre pokarmy działają korzystnie obojętnie lub mniej lub bardziej niekorzystnie... zauważył m.in., że wiąże się to ze statusem wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych... że status wydzielacza jest z kolei zbieżny z posiadaniem fenotypu Lewisa Le a-b+...
Stosunkowo niedawno jeden z forumowiczów napisał w wątku "wydzielacze niewydzielacze" (jak dobrze pamiętam) że w Gdańsku można bez kłopotu zrobić test krwi na fenotyp Lewisa... a to jest bardzo ważna wskazówka dla indywidualnej diety... Dr Peter J.DAdamo dostrzegł zbieżność statusu wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych z wynikami tego testu...
Ja od kilku lat interesuję się pracą tego badacza zza oceanu i testuję skuteczność jego wskazówek dietetycznych. Propaguję ten sposób bezinteresownie, ponieważ jestem przekonana, że osoby zawodowo doradzające w sprawach zdrowia i sposobów na tuszę powinny uwzględniać jego spostrzeżenia... Odchudzanie... zmiana trybu życia... jeśli będą niezgodne z grupą krwi lub GenoTypem po dłuższym czasie raczej zepsują zdrowie... i odwrotnie. Jeszcze chyba nie we wszystkich szkołach można się tego dowiedzieć... a szkoda :)

Czy Twoja dieta uwzględnia wskazówki D'Adamo?

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 1:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 09, 2015 1:27 pm
Postów: 1
Miejscowość: Gdynia
400 złotych drogo ale w końcu to Warszawa. W trójmieście są tańsi dietetycy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 11:55 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 03, 2015 11:34 am
Postów: 6
Witam, poszukuję uczciwego dietetyka online, który nie wyślę mi pierwszej lepszej diety jaką dostaje milion zarejestrowanych użytkowniczek, ale odpowiednią dietę dopasowaną personalnie do moich potrzeb. Czy znacie jakąś stronę lub konkretną osobę z którą mogłabym się skontaktować, by zrzucić kilogramy po ciąży w sposób niezagrażający dziecku? Chcę jeść zdrowo, by i ono rozwijało się prawidłowo – jeszcze karmię piersią. Bardzo proszę o podpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 12:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 12, 2016 12:16 pm
Postów: 1
Jasne, że tak. Ja właśnie mam dietetyka w formie online na dietomat.pl, wykupiłam taki pakiet z osobistym dietetykiem i jestem z nim w stałym kontakcie. Dostałam listę zakupów, które muszę zrobić by przyrządzić dania oraz rozpiskę wszystkich posiłków dziennych, które są bardzo zróżnicowane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 1:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jest jakiś punkt w Kobyłce przy stacji (chyba nie zapamiętałam dobrze nazwy... jakoś infovita.. przy ul Warszawskiej w stronę Wołomina)... Wczoraj znów usłyszałam, że dobrze doradza... Osoba, która mi o tym powiedziała... stwierdziła, że generalnie to co podaje "maszyna" zgadza się ze wskazówkami BTD, o których mówiłam jej wcześniej... ale poradzili jej też duże dawki C... Muszę sprawdzić... na czym bazuje ten punkt.

Malwina
możesz spróbować w/g książki Dr Petera J D'Adamo Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi dla kobiet w ciąży i niemowląt...

Zapomniałam Ci jeszcze napisać, żeby wciąż pamiętać o wit D3 i nie tylko (przeczytaj koniecznie jak jeszcze tego nie zrobiłaś Ukryte Terapie Jerzego Zięby)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 10:04 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 02, 2015 8:45 am
Postów: 82
Miejscowość: Wadowice
Ciężko obecnie o dobrego dietetyka, każdy poleca wyłącznie oklepane metody i te same produkty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rady jak wybrać uczciwego i fachowego dietetyka.
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 9:52 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 24, 2016 9:38 am
Postów: 10
Poniekąd racja,ale można przecież korzystać z rad oraz doświadczeń,opinii innych Użytkowników czy czytać fachowe artykuły z zakresu diety,odchudzania. Wszystko to znajdziecie na Slimeria.pl

_________________
www.Slimeria.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności