Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:23 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 4:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Życie w zanieczyszczonym środowisku i mimowolne spożywanie „chemii” z żywnością skutkuje odkładaniem się toksyn w organizmie. Niekiedy wątroba, nerki i gruczoły skórne nie są w stanie poradzić sobie z ich nagromadzeniem. Oczyszczanie organizmu pozwoli zawczasu uniknąć wielu groźnych chorób. Głodówka, kąpiele, sauna, co polecacie?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 4:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 26, 2010 11:47 am
Postów: 14
Sauna to rzeczywiście dobre i do tego przyjemne rozwiązanie. Sama od czasu do czasu chodzę, ale i tak nie do końca jestem zadowolona ze stanu mojego organizmu w związku z czym mam zamiar zacząć stosować jakieś suplementy. Ostatnio skłaniam się ku czemuś takiemu, jak proszek zasadowy Langsteiner. Już sporo na jego temat czytałam, np. o tym, że daje równowagę kwasów i zasad w organizmie, wspomaga odchudzanie, no i oczywiście oczyszcza. W końcu chyba spróbuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 3:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
Ciekawa jestem czy suplementy rzeczywiście oczyszczają organizm z toksyn?wiele się o tym słyszy, a czy stosował ktoś takie suplementy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 12:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Istnieje wiele diet, które służyć mają oczyszczeniu organizmu. Warto przed ich zastosowaniem zasięgnąć rady lekarza, bowiem indywidualne dobranie pomoże uzyskać najlepsze rezultaty, a także uniknąć niepożądanych rezultatów, które często wiążą się zwłaszcza z najbardziej zachwalanymi dietami.
Najbezpieczniej na początku włączyć do każdego jadłospisu szklanki świeżego soku z czarnej rzepy, pestek dyni lub całkowite zastąpienie kawy zieloną herbatą. Suplementy jako takie, hmm, ktoś coś poleca?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 2:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
Ezoter, masz rację!Najlepiej skonsultować się z lekarzem!sama mam w rodzinie lekarza i jest raczej sceptycznie nastawiony do suplementów!!!dlatego tutaj pytam, może ktoś stosował jakąś kurację oczyszczającą, pytam z czystej ciekawości czy takie kuracje suplementami dają efekty?Ezoter masz rację, najlepiej szukać wśród naturalnych produktów, coraz większy dostęp do takich pozwala na to:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 6:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Poczytajcie sobie o działaniu ParaProteksu...

i jeszcze jeden sposób stosowany jako uzupełnienie diety GENOTYPOWEJ (lub zgodnej z grupą krwi w/g D'Adamo

Doraźny detox (Dr Peter D'Adamo DIETA GENOTYPOWA str.278)

1. W dniu przed oczyszczaniem organizmu wypijaj co trzy godziny do pięciu małych kubków świeżego soku jabłkowego.
2. Po 12.00 spożywaj tylko lekki pokarm: sałatki, soki , owoce
3. Na godzinę przed udaniem się na spoczynek wypij 2 łyżeczki oliwy, a następnie dwie łyżki stołowe soku cytrynowego lub z limonki. (Osoby z kamieniami w woreczku żółciowym lub z zespołem jelita pobudliwego mogą z tego zrezygnować).
4. Teraz przygotuj do użycia olej rycynowy. Należy namoczyć w nim kawałek flaneli i przyłożyć go w okolicę wątroby (pod żebrami po prawej stronie brzucha) i przycisnąć ją czymś ciepłym -termoforem lub butelką z ciepłą wodą. Nastawiona na odpowiednią, niezbyt wysoką temperaturę poduszka elektryczna nadaje się do użycia przez kilka godzin albo przez całą noc.
5. Nazajutrz rano ze zdumieniem możesz zobaczyć w swoim stolcu zielonkawe grudki. Wiele osób sądzi, że to kamienie żółciowe, w istocie jednak są to wydalone przez wątrobę, rozpuszczalne w tłuszczach toksyny.
6.Jeśli możesz skorzystać z łaźni parowej, udaj się do niej na 20 minut.

Jedno i drugie działa... pod warunkiem, że mamy się z czego oczyszczać.


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 9:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
TeSa a czy są jakieś badania na ten temat?no co do suplementów do grupy krwi nie wypowiadam się!może jest dostępna jakaś fachowa literatura?fachowa z podanymi przykładami badań!może jakiś artykuł??Jak na moją kieszeń, bo widzę że jest drogi, wolałabym się najpierw upewnić co do skuteczności!Bardziej byłabym skłonna na detox Dr Peter D'Adamo DIETA GENOTYPOWA, widzę tutaj same naturalne składniki, to jest ciekawe:)TeSa a stosowałaś ten detox?możesz coś o tym powiedzieć?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 1:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Chyba zawsze mamy się z czego oczyszczać. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Nie pamiętam czy o tym pisałam, ale jedna z koleżanek jadających na ogół zgodnie z grupą krwi miała okazją sprawdzić "stan zatrucia" swego organizmu takim sposobem... co moczy się stopy w jakimś roztworze przez ileś minut. Zalecają chyba dziesięć takich seansów oczyszczających. Obsługa bardzo szybko zauważyła, że w jej przypadku ta woda jest bardziej czysta niż się spodziewali. Opowiadała mi, że postanowiła pojeść trochę... tak jak kiedyś... i znów poszła sprawdzić... i woda była wyraźnie gorsza. Powiedziała mi wtedy nawet, że chwaląc jadanie zgodne z grupą mam rację.
Trochę poczytać można na stronach calivity... wydaje mi się, że to jedyna firma sprzedająca u nas multiwitaminy modyfikowane odpowiednio dla grup krwi. Jej ekspertem jest prof. Waleria Szedlak-Vadocz... która, jak czytałam jest współtwórcą preparatu ParaProtex... możesz sobie coś wyguglać. Możesz też sobie wyguglać i zadzwonić do dr Ewy Trębas z Lublina (w przerwie konferencji naukowej cv mówiła...że jak może... odbiera telefony). Ona twierdziła, że ma duże doświadczenie we wspomaganiu leczenia alergii dietą D'Adamo i że jest to obecnie najlepsze zabezpieczenie.
Zauważyłam, że są dwie szkoły... jedna... jeść jak leci i się w kółko oczyszczać... druga... jadać zgodnie ze swoją grupą krwi i mieć spokój (ewentualnie przeprowadzić oczyszczanie na początku) i zdrowie. Ja wolę tę drugą. D'Adamo doradza oprócz swojej diety i odpowiednich ćwiczeń, comiesięczny detox tylko ludziom z Genotypem Badacza... bo oni w/g jego obserwacji są szczególnie wrażliwi na toksyny. Ja raz próbowałam to przeprowadzić... ale byłam trochę niedokładna w przygotowaniach... coś zauważyłam zgodnie z opisem, ale nie wiem na 100% czy czegoś tam jeszcze by się nie znalazło... D'Adamo suplementy poleca wtedy... gdy ktoś się musi z czegoś wyciągnąć... ja w odróżnieniu od euroscana na razie prawie ich nie używam... tylko kelp (walmark) i np. teraz zimą Vital 0 wspomnianej cv... zresztą nie zawsze.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 5:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
TeSa- to zależy co Twoja koleżanka postanowiła sobie "pojeść" przed 2 badaniem na zatrucie organizmu. ;)
Bo jeżeli wstąpiła do fastfoodu i zjadłam tam 3 obfite posiłki to faktycznie wyniki mogła mieć bardziej negatywne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 7:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 12, 2011 4:34 pm
Postów: 20
Z odtruwaniem organizmu to jest tak, albo mamy sporo czasu i pieniędzy, albo jestesmy leniwi i oszczędzamy czas i pieniadze. Dla tych pierwszych polecam życie na wsi, własne produkty z własnej działki czyste powietrze itd. Po kilku miesiącach może latach organizm, którego się nie katuje sam będzie dążył do równowagi taka juz jego natura. Dla tych leniwych a ja do nich należę pozostają wysokiej klasy suplementy sporo ich na rynku i raczej dobrych nie ma w aptekach. Pozostaje tylko wybór cena do jakości, ja wybrałem Alveo prościej już się nie da, jedna miarka 28-30 ml rano pół godziny przed jedzeniem i po zawodach, do tego polecam dietę dr Haya fajnie ustawia wagę i jest tania. Alveo kupuję ze strony *************



(edytowane -admin)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 7:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 25, 2011 6:52 pm
Postów: 5
Ja stosuję wodę z cytryną na czczo. Pomaga.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 6:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 03, 2012 6:00 pm
Postów: 10
Na oczyszczanie bardzo dobry jest sok z aloesu. Oczyszcza jelita, oraz regeneruje i oczyszcza organizm. A przy tym działa korzystnie jeszcze na inne układy. Znam wiele osób, które stosują to i bardzo sobie chwalą jego działanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Śro Sty 30, 2013 1:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sty 15, 2013 10:52 am
Postów: 13
A ja tak jak koleżanka wyżej pijam na czczo wodę z cytryną i z dodatkiem miodu. Na mnie również działa bardzo dobrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody oczyszczania organizmu z toksyn
PostWysłany: Śro Sty 30, 2013 5:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przepraszam "Ezoter", że nie odpisałam na Twój wpis
Cytuj:
TeSa- to zależy co Twoja koleżanka postanowiła sobie "pojeść" przed 2 badaniem na zatrucie organizmu. ;)
Bo jeżeli wstąpiła do fastfoodu i zjadłam tam 3 obfite posiłki to faktycznie wyniki mogła mieć bardziej negatywne


Nie trzeba wstępować do fastfoodu... w życiu jest tak, że jedne rodziny z dziada pradziada odżywiają się dość prawidłowo... i nie mają problemów zdrowotnych, a inne odwrotnie... odżywiają się niewłaściwie... i wciąż się leczą. Jest też spora grupa tych, co są pośrodku... lub problemy mają niektóre osoby w rodzinie... (np. z odmienną grupą krwi niż zdrowa większość). Ta koleżanka raczej należała do tej drugiej grupy... więc przechodząc wcześniej na BTD zauważyła istotną poprawę zdrowia... do tego pamiętała dobrze co jadała wcześniej (ze wskazówek BTD okazało się, że powinna jadać co innego). Dr Peter J.D/Adamo twierdzi (w poradniku DIETA GENOTYPOWA)... że żyjąc zgodnie ze swym GenoTypem i jadając żywność z organicznych hodowli w ciągu czterech pokoleń moglibyśmy pozbyć się większości chorób... Myślę, że globalnie to raczej nie nastąpi... ale w wielu rodzinach pomimo zatrucia środowiska jest realnie możliwa znaczna poprawa zdrowia takim sposobem...
Zresztą coś sprawdzić można też samemu... człowiek jadający niekorzystne dla siebie rzeczy wydziela nieprzyjemne zapachy i puszcza bąki... często też się źle czuje... wiele produktów indywidualnie wzmacnia działanie toksyn... a więc działa rakotwórczo... a tego dłużej sprawdzać nie warto :)
Jest wiele sposobów oczyszczania... aby były skuteczne trzeba jadać przynajmniej w/g wskazówek BTD lub GTD


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności