Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:23 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 10:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 07, 2011 8:26 am
Postów: 2
najstarsza medycyna na świecie - naturalna medycyna indyjska - w ciągu wielu stuleci wypracowała metody dbania o urodę, pielęgnację i zdrowie kobiety. Odsyłam wszystkich zainteresowanych naturalnymi metodami dbania o kondycję współczesnej kobiety do serwisu informacyjnego a-ajurweda.pl, gdzie znajdziecie interesujące informacje i przepisy do praktycznego wykorzystania (kuchnia, kosmetyki, zioła) oraz propozycję lektury (wraz z możliwością jej zamówienia), np. ""Ajurweda a uroda" Melanie Sachs czy "Ajurweda dla kobiet" Atreya.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 6:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Kosmetyki naturalne maja wiele zalet, oprócz poprawiania kolorytu i zdrowia naszej skóry ich zapach i sposób przyrządzenia mogą sprawić wiele przyjemności :) Pierwsze dni wiosny powodują, że pragniemy, aby nasza cera była piękna w promieniach słońca. A oto kilka wskazówek, jak w naturalny sposób sprawić, aby nasza skóra była delikatna i promienna: http://ezoter.pl/artykul,934,Organiczna-piel%C4%99gnacja-.aspx :) Polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 9:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 17, 2011 5:25 pm
Postów: 4
BIO Kosmetyki
Kosmetyki Clear Nature powstały w oparciu o rygorystyczne standardy AKUNA BIO, opracowane na podstawie kilkuletnich, starannych badań. Ich produkcji przyświecała idea holistycznego podejścia do zdrowia i życia, opartego na głębokim zrozumieniu potrzeb naszego organizmu.
Seria kosmetyków CLEAR NATURE wzbogacona została o zioła zawarte w Alveo, które odżywiają skórę, ograniczają rozwój mikroorganizmów, harmonizują biochemię komórek, mają działanie tonizujące i łagodzące.
BIO szampony do włosów i ciała dla kobiet, mężczyzn i dzieci. BIO mleczko do ciała dla kobiet ,BIO mydło w płynie do higieny intymnej,
BIO mleczko i tonik do demakijażu.Kosmetyki CLEAR NATURE firmy Akuna są BIO i EKO
i nie zawierają toksyn:
SLS i SLES /to jedne z najgroźniejszych toksyn detergentowych stosowane od dawna do mycia maszyn i pomieszczeń- znajdują się w niemal każdym toniku,balsamie, żelu myjącym, szamponie/.
Więcej informacji na www.cecylia.akunapolska.pl i pod tel. 698958274
Pozdrawiam :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 5:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Cze 16, 2013 4:40 pm
Postów: 20
Ja używam kosmetykow z www.naturalnie24.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 1:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 28, 2013 12:57 pm
Postów: 8
a co sądzicie o naturalnych farbach do włosów color&soin? Podobno są dużo zdrowsze i bardziej naturalne. Używał ktoś?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 1:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Na cerę tłustą polecam kąpiel parową z naparu z liścia szałwii (Folium Salviae decoct). Cerę suchą można nawilżać rozgniecionym liściem aloesu (Folium Aloe vera) lub kosmetykami na bazie aloesu.
Na trądzik polecam maseczkę według Prof. J Górnickiej opisaną w publikacji Apteka Natury. Przed zabiegiem należy sporządzić na twarz okłady z rozgotowanej cebuli aby otworzyć pory skórne i umożliwić swobodną wymianę między skórą, a środowiskiem zewnętrznym.
Na opryszczkę już w którymś poście poleciłem nalewkę z pięciornika zwyczajnego (Tinctura Tormentillae).
Maseczka z ogórka nawilży, odświeży i ożywi cerę.
W celu oczyszczenia twarzy możemy użyć popularnego AKNOSANU lub liścia aloesu.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:47 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Medycyna naturalna to bardzo fajna sprawa, jednak do pewnego momentu i granicy,kiedy to po jej przekroczeniu niestety natura przestaje być skuteczna i bardziej możemy sobie zaszkodzić niż pomóc.


www.Stylion.pl

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 1:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 1:38 pm
Postów: 1
W kwestii cery właśnie ale głównie twarzy ciekawa jestem co myślicie o zabiegach ze ślimaków choćby - http://goo.gl/Nmigc ? Bo pijawki znam :P widziałam też w TV białe robaki ale to akurat na rany było a tego jeszcze nigdy :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 9:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Na ślimaki w życiu bym się nie zdecydowała, ale są przecież prostsze sposoby np kapsułki Costa Nature z wyciągiem z borówki i bambusa, które poprawiają wygląd skóry, przyspieszając jej regenerację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Śro Gru 17, 2014 12:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
To też poniekąd kwestia naszego przekonania i przyzwyczajenia,ja akurat nie mam nic przeciwko tym domowym metodom,ale ślimaki może faktycznie są tutaj lekką przesadą. na porost włosów polecam raczej nakładanie skrzypu polnego.

_________________
www.NajwiekszeRabaty.pl

http://zdrowie-i-uroda.pl/pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 7:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 31, 2015 12:42 am
Postów: 36
cakuna napisał(a):
BIO Kosmetyki
Kosmetyki Clear Nature powstały w oparciu o rygorystyczne standardy AKUNA BIO, opracowane na podstawie kilkuletnich, starannych badań. Ich produkcji przyświecała idea holistycznego podejścia do zdrowia i życia, opartego na głębokim zrozumieniu potrzeb naszego organizmu.
Seria kosmetyków CLEAR NATURE wzbogacona została o zioła zawarte w Alveo, które odżywiają skórę, ograniczają rozwój mikroorganizmów, harmonizują biochemię komórek, mają działanie tonizujące i łagodzące.
BIO szampony do włosów i ciała dla kobiet, mężczyzn i dzieci. BIO mleczko do ciała dla kobiet ,BIO mydło w płynie do higieny intymnej,
BIO mleczko i tonik do demakijażu.Kosmetyki CLEAR NATURE firmy Akuna są BIO i EKO
i nie zawierają toksyn:
SLS i SLES /to jedne z najgroźniejszych toksyn detergentowych stosowane od dawna do mycia maszyn i pomieszczeń- znajdują się w niemal każdym toniku,balsamie, żelu myjącym, szamponie/.
Więcej informacji na www.cecylia.akunapolska.pl i pod tel. 698958274
Pozdrawiam :D :D

Nie ma co demonizować SLS i SLES, czasem bywają potrzebne.

_________________
http://www.instytutreumatologii.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 7:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 31, 2015 2:54 pm
Postów: 22
Ja jestem za tym, by używać naturalnych produktów do pielęgnacji ciała. Oczywiście nie da się całkowicie ominąć chemii. Jednym z takich naturalnych zabiegów mogę polecić olejowanie. Ja stosuje mieszankę oleju rycynowego z oliwą z oliwek. Rozmyślam nad olejem kokosowym, ale czy warto? Podaje link do strony w ramach informacji: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3788543,olej-kokosowy-100-bio-extra-virgin-tloczony-na-zimno-gdzie-kupic-wlasciwosci-opinie,id,t.html?cookie=1 Czekam na odpowiedź. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 3:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 09, 2015 8:48 pm
Postów: 15
Kosmetyki naturalne na pewno mają tę zaletę, że są naturalne i dlatego warto je stosować, ale z drugiej strony zastanówmy się, czy aby na pewno wszystko co naturalne jest zdrowe? Nie wszyscy producenci, którzy obiecują naturalność wywiązują się z tego, co napisali na etykiecie, więc zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś kosmetyku dobrze jest przeczytać etykietkę. Ja sama przed kupnem kosmetyków sprawdzam zawsze skład, czy aby na pewno nie ma tam niczego, co by zaszkodziło mojej skórze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 8:39 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Kosmetyki naturalne przede wszystkim nie powinny nas podrażniać ani uczulać,to ich główny atut,a poza tym charakteryzują się wysoką skutecznością,jakością działania,czego idealnym przykładem są kosmetyki z oparte na bazie kolagenu.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uroda i pielęgnacja - naturalnie!
PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 2:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 09, 2015 1:51 pm
Postów: 1
Zdecydowanie warto poświęcić chwile na przestudiowanie etykiety. Im prostsza tym lepsza. Wiadomo, że na efekty w przypadku kosmetyków naturalnych trzeba ciut dłużej poczekać ale warto. Ja odkąd zaczęłam uzywać naturalnych kosmetyków nie wyobrażam sobie powrotu do chemii. W szczegolności ujęły mnie peelingi marki Scandinavia oraz kremy Sylveco


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności