Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odżywki do włosów
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 6:43 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 6:36 pm
Postów: 28
Miejscowość: Sob
Czy jest wskazane używanie odżywek do włosów jeśli niema się z nimi specjalnych problemów :?:
Czy wystarczy zadowolić się dobrym szamponem?
Spotkałam się z opinią, że nawet młode dziewczyny powinny stosować odżywki profilatycznie. :roll:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 7:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 7:18 pm
Postów: 23
Miejscowość: Warszawa
Sama się tym interesowałam. Na pewno stosowanie odżywek chroni włosy przed aktywnym środowiskiem. O to co znalazłam na temat ich stosowania:
Cytuj:
Po dokładnym spłukaniu szamponu, lekko osusz włosy ręcznikiem, pamiętaj o tym, aby nie pocierać włosów.
Na wilgotne włosy nałóż odżywkę, jednak pamiętaj aby była ona na włosach a nie na skórze głowy.
Jeśli Twoje włosy są długie zwracaj największą uwagę na końce włosów.
Delikatnie wklepuj odżywkę we włosy, pozwoli to na lepsze wniknięcie składników kondycjonujących.
Za pomocą grzebienia o szerokich zębach rozprowadź odżywkę równomiernie, zwróć uwagę aby grzebień nie miał ostrych końców.
Pozostaw odżywkę ok 5-10 minut jednak zawsze zwracaj uwagę jaki czas trzymania odżywki podaje producent na opakowaniu.
Spłucz dokładnie włosy, niedokładne spłukanie odżywki może doprowadzić do łupieżu.
Pamiętaj o tym aby włosy płukać letnią wodą, a w kolejnym etapie najlepiej chłodną która domknie łuskę włosa.
Owiń włosy ręcznikiem, ale tak aby włosy swobodnie ułożone były w dół a nie zawinięte na czubku głowy.
Rozczesz delikatnie włosy grzebieniem o rzadkich zębach, nigdy nie używaj szczotki do mokrych włosów, ponieważ to może je uszkodzić.
Na końcówki włosów dobrze jest nałożyć niewielką ilość rekonstruktora lub serum bez spłukiwania.
Jeśli jest to możliwe, nie susz włosów suszarka, pozwoli im naturalnie wyschną, jeśli jednak suszysz włosy suszarką pamiętaj o tym aby strumień suszarki kierować do dołu, nigdy nie susz "pod włos".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 6:43 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 20, 2006 4:20 am
Postów: 3
Miejscowość: Mi
Jeśli Twoje włosy są długie zwracaj największą uwagę na końce włosów.
Delikatnie wklepuj odżywkę we włosy, pozwoli to na lepsze wniknięcie składników kondycjonujących.
Za pomocą grzebienia o szerokich zębach rozprowadź odżywkę równomiernie, zwróć uwagę aby grzebień nie miał ostrych końców.
Pozostaw odżywkę ok 5-10 minut jednak zawsze zwracaj uwagę jaki czas trzymania odżywki podaje producent na opakowaniu.
Spłucz dokładnie włosy, niedokładne spłukanie odżywki może doprowadzić do łupieżu.
Pamiętaj o tym aby włosy płukać letnią wodą, a w kolejnym etapie najlepiej chłodną która domknie łuskę włosa.
Owiń włosy ręcznikiem, ale tak aby włosy swobodnie ułożone były w dół a nie zawinięte na czubku głowy.
Rozczesz delikatnie włosy grzebieniem o rzadkich zębach, nigdy nie używaj szczotki do mokrych włosów, ponieważ to może je uszkodzić.
Na końcówki włosów dobrze jest nałożyć niewielką ilość rekonstruktora lub serum bez spłukiwania.
A szare mydło już nie pomaga?
Stosowanie odżywek uzależnia tak jak palenie papierosów


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
warto stosować odżywkę jeśli włosy są w dobrej kondycji to można używać szamponu z odżywką z migliorin ja tak robie kiedy nie mam czasu a musze szybko umyć włosy a raz wtygodniu kiedy mam czas nakładam maske silikonową z sanotint.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 9:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 31, 2015 2:54 pm
Postów: 22
Myślę, że każdy włos powinien być odżywiany, nawet taki zdrowy. Wychodząc na zewnątrz narażasz je na zjawiska atmosferyczne, a podczas okresu zimowego na suche powietrze w pomieszczeniu, a klimatyzacja, to w ogóle wymiata jeśli chodzi o niszczenie włosów i skóry. Fajnie jest też fundować włosom takie zabiegi jak olejowanie. Podaje przykładowy olej kokosowy i jego właściwości, tak w ramach zachęcenie ;) ***


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 12:13 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Gru 10, 2014 12:51 pm
Postów: 92
POlecam z alterry, świetnie wygładza włosy

_________________
http://www.instytutreumatologii.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 3:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 28, 2015 12:31 pm
Postów: 22
Ja spotkałam się z wieloma opiniami - jedni twierdzą, że odżywki pomagają (pytanie, ile w tym twierdzenia producentów odżywek :)), a inni, że wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej, staram się co jakiś czas zaprzestawać stosowania odżywek i przerzucać się na zwykłe szampony ziołowe, żeby skóra miała urozmaicenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 5:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Maj 28, 2015 4:34 pm
Postów: 12
ja bez odżywki nie rozczeszę swoich włosów :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 10:56 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 16, 2015 10:33 am
Postów: 24
Ja odżywki używam rzadko, częściej stosuję maski do włosów;) niestety odżywki strasznie obciążają mi włosy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 8:49 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Co polecacie do olejowania włosów prostych, grubych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 3:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 09, 2015 8:48 pm
Postów: 15
Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania odżywek do włosów. Denerwuje mnie to, że zazwyczaj one nic pożytecznego nie robią z włosami, a jedynie im co najwyżej nadają ładnego blasku. Znacie lepiej moje włosy tolerują już maski do włosów, które wnikają w głąb cebulki i to one naprawiają strukturę włosa. Są droższe od odżywek i wymagają spłukiwania, oraz trzymania przez dłuższą chwilę, ale włosy po maseczce są na prawdę zregenerowane, a chyba o to najbardziej chodzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 9:19 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 15, 2015 9:05 pm
Postów: 6
Miejscowość: L
Poledam odżywkę do włosów Pokrzepol, której skład oparty jest na ekstrakcie ze skrzypu polnego. Zawiera on dużo potasu i łatwo przyswajalnej krzemionki, które wzmacniają i uelastyczniają strukturę włosa, hamując jego wypadanie i rozdwajanie się końcówek. Krzem ponadto pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, czyli istotnych składników włosów. Odżywka uzupełniona jest o wyciąg z brzozy, pszenicy, kiełków soi i pszenicy, a także o pantenol.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Pią Paź 16, 2015 11:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:34 am
Postów: 8
Ja polecam odżywkę brzozową. Odżywka zawiera olej z orzeszków ziemnych, wyciąg z liści brzozy i olej z korzenia łopianu. Nie obciąża włosów i zapewnia łatwe rozczesywanie. Dodatek prowitaminy B5 i roślinnej gliceryny dodaje włosom sprężystości i elastyczności. zakupiona na www.herbisarium.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 12:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 20, 2015 9:12 am
Postów: 31
Oprócz stosowania dobrego szamponu to nie zaszkodzi również powiedzmy raz w tygodniu,używać również odżywki do włosów- może być w postaci oleju,pasty jajecznej lub maski białkowej,to nie zaszkodzi,a w praktyce tylko wzmocni ich strukturę.

_________________
Centrum Kosmetyczno- Dermatologiczne DER-MED


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odżywki do włosów
PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 11:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 7:32 am
Postów: 542
Najlepszą i najbardziej złożoną ofertę produktów do włosów znalazłam od Chantal. Fajna polska firma i rewelacyjne kosmetyki do włosów. Wiele z nich można dostać no: na Hebe


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności