Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ślad po zastrzyku
PostWysłany: Śro Maj 16, 2007 5:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 16, 2007 4:59 pm
Postów: 2
Miejscowość: Katowice
witam, na początku niewiem czy w dobrym dziale założyłam temat (jeśli nie proszę o adminów o przeniesienie), mam pewien problem,a mianowicie 3 dni temu wyszłam z szpitala. W ostatni dzien miałam robiony zastrzyk w pośladki i tu jest cały problem. Na drugi dzień zauważylam, ze dotykając miejsce po ukłuciu pod skórą mam malutką "kuleczke" i pozostał mały(lecz widoczny) siniak. Czy jest szansa by to samo znikneło czy moze macie jakies sposoby by temu pomóc. Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam Magda


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 16, 2007 10:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Siniaki które powstają po zastrzykach powinny samoistnie zniknąć, ja też niedawno miałam parę zastrzyków i teraz mam okropne siniaki (zawsze mam po zastrzykach). Wczoraj byłam na kontrolnej wizycie i przy okazji pytałam się nawet lekarki czy coś nie tak, że takie paskudne siniaki mi wyszły i powiedziała żeby się tym nie przejmować. Ale ta ‘kuleczka’ pod skórą to to jakieś dziwne, nigdy nic takiego mi się nie robiło a tych zastrzyków sporo brałam...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 8:24 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Jeśli zastrzyk jest zrobiony dobrze to nie powinno być takich niepożądanych objawów, jednak jeżeli był zrobiony za szybko to wtedy może pojawić się taka kulka. Kiedyś takie cos mi się zrobiło ale potem znikło, nie pamiętam dokładnie po jakim czasie, ale na pewno nie miałam tego aż 3 dni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 5:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 16, 2007 4:59 pm
Postów: 2
Miejscowość: Katowice
juz po wszystkim, siniak znika jak i tajemnicza "kuleczka" :D Wystarczy masować co jakiś czas 8) dziekuje za pomoc, pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 8:50 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2007 7:26 pm
Postów: 13
A u mnie podskórnie wstrzykiwane leki powodują siniaki, zaczerwienienia w miejscu wkłucia :( Podobno przyłożenie lodu tuż przed zdezynfekowaniem miejsca zastrzyku lub zaraz po zastrzyku pozwala zminimalizować takie niepożądane reakcje ale nie próbowałam, moim ulubionym sposobem jest unikanie zastrzyków :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ślad po zastrzyku
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 10:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 10:30 pm
Postów: 37
Ja regularnie oddaję krew i powiem szczerze, że ślady po nakłuciach są dość spore - często mam duże siniaki przez kilka dni, ale po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Siniak znika, a ślad po igle znika. Jakoś szczególnie nie zabiegam, by przyspieszyć ten proces - pozostawiam to naturze ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ślad po zastrzyku
PostWysłany: Śro Maj 26, 2010 4:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kalinka... jeszcze raz dziś

Piszesz:
Cytuj:
Ja regularnie oddaję krew i powiem szczerze, że ślady po nakłuciach są dość spore - często mam duże siniaki przez kilka dni, ale po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Siniak znika, a ślad po igle znika. Jakoś szczególnie nie zabiegam, by przyspieszyć ten proces - pozostawiam to naturze ;)

Ja takie wielkie sińce zapamiętałam z czasów przedporodowych...kiedy to z racji konfliktu serologicznego (mam 0Rh-) wciąż mi robili badania. Teraz wiem i wiedzą o tym wszystkie wnuczęta, że na wszelkie zwykłe siniaki i guzy najlepsza jest maść arnica, natomiast gdy skóra jest uszkodzona (starta) - zewnętrznie tylko maść nagietkowa. Wiem od córki, która przed laty poznała świetną homeopatkę pediatrę, że są homeopatyczne kulki arnica montana f. BOJRON, teraz je (z nr15) zawsze noszę w torebce. Kiedyś widziałam jak po zażyciu kulek prawie na poczekaniu znikał guz. Niewykluczone, że w przypadku siniaków po ukłuciu igłą... też by te sposoby pomogły. Można to przecież sprawdzić.

Bardzo jestem ciekawa, czy znasz swój status wydzielania... jeśli tak... to czy możesz napisać gdzie i za ile zrobili Ci ten test (właściwy test robi się na podstawie śliny, ale mając wyniki testu krwi Lewisa też z bardzo dużym prawdopodobieństwem można ten swój status wydzielania poznać). Kiedyś tu na forum znalazła się informacja, że krwiodawcy dostają takie wyniki na życzenie... ale praktycznie to chyba jednak tak nie było... przynajmniej z tego co ja wiem.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ślad po zastrzyku
PostWysłany: Śro Cze 02, 2010 11:59 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Po jednym zastrzyku raczej ślad powinien zniknąć. Ja miałam 5 lat odczulanie ładowane zastrzyki w lewą rękę. Niestety nikt mi nie powiedział że rękę należałoby zmienić. Wygodniej mi było nadstawiać lewą. Teraz mam wyczuwalne zrosty pod skórą, siniaki które już nie znikną i czasem mnie to swędzi. Ale jeden zastrzyk nie wywołuje raczej takich dolegliwości.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności