Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: przebarwienia po słońcu
PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 10:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 20, 2007 9:30 pm
Postów: 4
Witam,
W jaki sposób radzić sobie z przebarwieniami po słońcu, po opalaniu pojawiły mi się na skórze ciemne plamki, nieciekawie to wyglądaCzy można tego jakoś szybko się pozbyc?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 12:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 16, 2007 8:55 pm
Postów: 6
Miejscowość: Wroc
Radzę wybrać się do kosmetyczki na zabieg złuszczający - może to być greenpeel, glikopeel albo mikrodermabrazja. Greenpeel to zabieg jednorazowy, kosztuje ok 600 zł. W przypadku mikrodermabrazji i glikopeelu trzeba poddać się serii 4-6 zabiegów. Mikrodermabrazja (1 zabieg) kosztuje ok. 200 zł, a glikopeel ok. 150 zł. Równolegle z zabiegami trzeba stosować w domu kremy wybielające. Podczas kuracji należy bezwględnie ochraniać skórę przed słońcem Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 2:46 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
W tamtym roku na wakacjach pojawiły mi się niewielkie przebarwienia na twarzy i skutecznie pozbyłam się ich stosując krem wybielający. Z tym że stosowałam go przez parę miesięcy - kuracja kremem jest z pewnością tańsza niż zabiegi ale na efekt trzeba niestety dłużej poczekać, więc jeśli chcesz się ich pozbyc szybko to chyba raczej jakis zabieg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 7:55 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Z tego co słyszałam nie jest łatwo pozbyć się wszelkich przebarwień po słońcu. Najlepiej nie dopuszczać do ich powstania:) Na przykład nie wolno opalać się po zjedzeniu pokarmów fotouwrażliwiających (należą do nich dziurawiec, seler, pietruszka) bądź leków fotouwrażliwiających, ani też w czasie gdy bierzemy tabletki antykoncepcyjne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 9:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 20, 2007 9:30 pm
Postów: 4
Na pewno lepiej zapobiegać ich powstawaniu, ale ja już mam :(
A czy możecie polecić jakieś dobre kremy na przebarwienia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 9:26 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
Skuteczne i godne polecenia są na pewno SVR Clairial i Mela D z serii La Roche Posay, pierwszego sama używalam a Mela D od znajomych wiem że działa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 1:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2007 8:39 pm
Postów: 17
z kremów na przebarwienia używalam i polecam krem rozjaśniający Melanex Trio Noviderm, podobno dobry jest również krem przeciwko przebarwieniom skóry Melacerin, Oceanic
świetną serię wybielającą ma też Flos-lek White&Beauty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 4:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 29, 2007 7:17 pm
Postów: 25
Moja przyjaciółka miała jakieś wyjątkowe uporczywe przebarwienia, w żaden sposób nie chciały zniknąć, sporo kasy wydała na różne kremy i w końcu zrobiła sobie głęboki peeling kwasem trójchlorooctowym u dermatologa. Teraz nie ma już nawet śladu tych przebarwień. Takie zabiegi najlepiej jednak robić na jesień, bo podczas kuracji musisz bardzo chronić skórę przed słońcem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 3:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 16, 2007 8:55 pm
Postów: 6
Miejscowość: Wroc
Sposobów aby walczyć z przebarwieniami jest bardzo wiele, najlepiej przed przystąpieniem do jakiejkolwiek kuracji zwrócić się z pomocą do dermatologa lub doświadczonej kosmetyczki, która oceni jak głębokie są przebarwienia i pomoże Ci dobrać najlepszą dla Ciebie kurację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:55 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
SVR Clairial sama używałam i na pewno jest godny polecenia, zresztą wszystkie kosmetyki tej firmy, których używałam były świetne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 8:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Wczoraj widziałam się z koleżanką która miała usuwane przebarwienia laserem, widujemy się niezbyt często, ostatnio widzialam ją prawie miesiąc temu to miała mocno rzucajace się w oczy przebarwienia na twarzy i na rękach Teraz śladu nie ma. usunęła te przebarwienia laserem, piszę bo to chyba jest godne polecenia skoro daje takie efekt!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 9:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 15, 2007 8:02 pm
Postów: 12
Cytuj:
usunęła te przebarwienia laserem

ale słyszałam że sam zabieg jest dość bolesny, ja naprzód spróbuję zastosować krem do przebarwień, mam bardzo malo widoczne więc może poskutkuje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 9:51 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
jest sporo dobrych kremów które działają bardzo skutecznie ale na efekt trzeba poczekać, obawiam się przed Sylwesterm raczej nie zdążysz pozbyć sie problemu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przebarwienia po słońcu
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 11:03 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 10:49 am
Postów: 1
Witam wszystkich!!!
Niedawno bardzo się opaliłam, po jakimś tygodniu pojawiły mi się przebarwienia na ręku w postaci białych plamek, głupio to wygląda bo ręce mam ciemne, a tu białe plamki:// za fajnie to nie wygląda:( może mi coś poradzicie, dlaczego coś takiego się robi?? i jak z tym walczyć?. może znowu to opalić??
dziękuję za pomoc:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przebarwienia po słońcu
PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 3:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 09, 2010 3:04 pm
Postów: 3
ja na przebarwienia polecam kosmetyki z serii White&Beauty Flosleku. Przy regularnym stosowaniu wyrównują koloryt skóry a przy tym nie trzeba na nie wydać fortuny :-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności