Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 1:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
Nie wiem czy ta płukanka pomaga na łupież ale na przetłuszczające włosy podobno tak, oto przepis: parę łyżek świeżych ziół mięty należy zalać litrem octu i odstawić na 14 dni w nasłonecznione ciepłe miejsce, po tych 14 dniach odcedzić płyn i przelać go do butelki. Stosować do ostatniego płukania włosów w proporcji 2 łyżki płukanki na 1 litr wody.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 3:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 04, 2009 9:35 am
Postów: 5
Jednak polecam Nizoral,jedyny który mi pomógł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 10:29 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 4:02 pm
Postów: 9
Nizoral wysusza włosy-Prolab-też z apteki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:29 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2010 11:40 am
Postów: 10
Ja też słyszałam, że Prolab jest dobry, podobnie jak Subrina Recept przeciwłupieżowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 3:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 09, 2010 3:04 pm
Postów: 3
Ja tak samo polecam Prolab.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 1:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Ale to chyba nie są szampony dostępne w drogeriach, tylko w aptece? Nizoral akurat na mnie nie działa. Sama próbuję tylko tych kosmetyków do włosów dostępnych w sklepach i drogeriach, nie zawsze są skuteczne, albo działają tylko przez jakiś czas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Śro Maj 12, 2010 10:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 12, 2010 10:42 am
Postów: 11
No ten Prolab jest bardzo dobry, ale z tego co ja zauważyłam to jest tylko w aptekach albo w necie go można zamówić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
u mnie łupież pojawia sie okresami nie wiem od czego to zalezy może za duzo używam kosmetyków do stylizacji włosów i wtedy myje włosy szamponem przeciwłupieżowym z sanotint działa rewelacyjnie 3-4 mycia i mam problem z głowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Śro Paź 20, 2010 9:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 20, 2010 8:40 am
Postów: 5
Nigdy nie miałam problemu z łupieże, jednak spotkałam się z opiniami, że niezawodnym jest szampon Heden Shoulders. Podobno efekty stosowania go sa widoczne. Można stosować go również profilaktycznie, nbadaje włosą blask i regeneruje zniszczone włosy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 10:53 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 21, 2010 1:29 pm
Postów: 5
Rzeczywiście nizoral jest niezawodny, ale to już szampon leczniczy. Nie w każdym przypadku jest on konieczny. Czasem wystarczy łagodniejszy kosmetyk, szczególnie jeśli nie mamy tego łupieżu bardzo dużo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 6:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 6:08 pm
Postów: 12
Ja dostałam od znajomej farmaceutki szampon z odżywką Oliprox. To takie nowe kosmetyki przeciwłupieżowe i przeciwgrzybicze (krem, który można aplikować na skórę całego ciała rewelacyjnie pielęgnuje skórę twarzy ;). Nie miałam jakiegoś strasznego problemu z łupieżem, ale jednak pojawiał się po użyciu niewłaściwych kosmetyków, a ten szampon pomógł się go pozbyć. Polecam osobom, na które nie zadziałały inne apteczne specyfiki, bo ja też długo szukałam czegoś skutecznego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 7:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 7:17 pm
Postów: 6
Tez własnie stosowałam Oliprox, kiedy miałam problemy z łupieżem. Musze przyznać, że ten kosmetyk faktycznie mi pomógł. Nie dość, ze jest skuteczny i nie niszczy włosów jak Nizoral, to jeszcze ma fajny zapach i jest bardzo wydajny. Po skończonej terapii szamponem kupiłam jeszcze piankę tej firmy, którą używam systematycznie raz, dwa razy w tygodniu, żeby utrzymać skórę głowy w równowadze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pią Wrz 30, 2011 7:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Zauważyłam, że wielu chwali NIZORAL... ale osoby jadające zgodnie ze swoją grupą krwi (w/g wskazówek D'Adamo)... nie muszą tego sprawdzać bo łupież im się po prostu nie przydarza...


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 11:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 11:25 am
Postów: 12
najlepiej zapytać w aptece albo poszukać w hurtowni fryzjerskiej tam tez mają bardzo dobre szampony sprawdzonych marek, które także bardzo skutecznie pozwalają uwolnić sie od tego kłopotliwego problemu tutaj posyłam całą listę http://www.veba.pl/search.php?text=szampon+przeciw%C5%82upie%C5%BCowy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 2:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 04, 2011 1:47 pm
Postów: 4
Z łupieżem bardzo często jest tak, że stosuje się ten szampon, który pomaga, tak długo jak długo pomaga. Jeżeli łupież nie jest konsekwencją źle spłukanej głowy, a przypadłością grzybiczą, to trzeba próbować szamponów leczniczych. Są różne rodzaje łupieżu, a poszczególne rodzaje mogą znajdować się na różnych etapach zaawansowania. Tak czy inaczej łupieżu nie da się całkowicie wyleczyć.

Ja mam łupież od wielu lat i stosuje szampony lecznicze, co jakiś czas muszę zmieniać. Na początku stosowałem ketokonazol (Nizoral - akurat jest chyba najdroższy, jest mnóstwo innych, tańszych i równie dobrych szamponów z tą substancją, bo to ona jest kluczowa w tym przypadku), po ketokonazolu zastosowałem cyklopiroksolamine (Stieprox - jeszcze droższy niż Nizoral, jak ja stosowałem nie było tańszego odpowiednika, ale bardzo skuteczny dla mnie), teraz stosuję coś jeszcze innego, ale już nie wiem co tam jest, to nowość i jeszcze nie zapamiętałem :)

Pomiędzy tymi szamponami stosowałem tez różne inne wynalazki, między innymi połączenie ketokonazolu i cyklopiroksolaminy w mniejszej dawce niż osobno - bardzo skuteczny, ale dermatolog powiedziała, żeby zostawić ten szampon na czarną godzinę - jak wszystko inne zawiedzie.

Reasumując trzeba iść do dermatologa, niektóre z tych szamponów są bowiem na receptę.Próbować i stosować to co pomaga.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności