Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Blagam o pomoc
PostWysłany: Śro Lip 04, 2007 10:28 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 04, 2007 10:09 am
Postów: 5
Miejscowość: Podkaropacie
Mam (jeszcze ) dosyc geste dlugie (do pasa) wlosy. Mialam robione pasemka. Nie uzywam suszarki , zadnych kosmetykow modelujacych.
Od jakichs 2 tygodni zaczely wypadac w bardzo duzych ilosciach, najgorzej jest po myciu. Doslownie wyciagam garsciami wlosy :cry: . Nie wiem co robic. Prosze Was o pomoc. Nie jestem na diecie, polykam Merz Spezial.Czy przyczyna moze byc spirala Mirena (zalozona w dokladnie 26.03.07)? wczesniej nie zauwazylam wypadania wlosow w tak duzych ilosciach. Biore tez pod uwage kapiele w slonej wodzie.(bylam 2 tyg w Chorwacji, codzienne kapiele w morzu a potem codzienne mycie wlosow (nie zawsze uzywalam szamponu -splukiwalam sol czysta woda). Po urlopie moje wlosy staly sie bardzo suche, sianowate.A moze to stres?
Prosze pomozcie. Co robic?wypadanie wlosow sprawia , ze coraz bardziej sie denerwuje. :(
Moze znacie jakies domowe sposoby , ktore zapobieglyby wypadaniu wlosow. poprawic ich wyglad.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 04, 2007 8:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Wypadanie włosów i to co wcześniej pisałaś, że masz białe plamki na paznokciach, to by wyglądało moim zdaniem na brak cynku w diecie. Cynk znajdziesz np. w ostrygach i innych skorupiakach, warzywach strączkowych, orzechach, zarodkach pszenicy, rybach i czerwonym mięsie.
Poza tym same zabiegi fryzjerskie (pasemka, rozjaśnianie) też mogą mieć wpływ, bo zawsze trochę osłabiają włosy, włosy mogą wypadać np jak użyte zostaną zbyt mocne lub nieodpowiednie dla Ciebie środki, a u Ciebie doszło jeszcze działanie słonej wody i słonca to na pewno nie posłużyło włosom, powinnaś używać odpowiednie odżywki (podobno z serii Karite jest bardzo dobra do tego typu włosów) a także stosować ubogą w cholesterol i bogatą w witaminy dietę.

A jeśli chodzi o związek z antykoncepcją to wiem, że mojej koleżance zaczeły wypadać włosy garściami jak zaczęła łykać cilest, podobno również po odstawieniu leków antykoncepcyjnych mogą wypadać włosy,
Utrata włosów wymieniona jest w skutkach ubocznych mireny ...
ale może u Ciebie to będzie tylko sprawa diety, sama już nie wiem...


Ostatnio edytowany przez Monika, Śro Lip 04, 2007 9:19 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 04, 2007 9:05 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
oto co znalazlam na temat związku mireny z wypadaniem włosów
>http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=3135&st=100
"Mirena i wypadanie włosów?
W postmarketingowym badaniu Mireny, w grupie 15391 kobiet sześć zgłosiło fakt wypadania włosów. Nie ma precyzyjnego wyjaśnienia tego zjawiska, poza podejrzeniem szczególnej wrażliwości tych kilku kobiet na androgenowy efekt działania lewonorgestrelu.

Niezależnie od wszystkiego, wypadanie włosów zdarza się czasami także bez obecności Mireny. Zatem związek przyczynowo-skutkowy jest w tym przypadku przynajmniej częściowo niewyjaśniony.

Jak zatem należy postąpić, w razie stwierdzenia wypadania włosów po założeniu Mireny? Każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Natychmiastowe usunięcie Mireny rzadko jest najlepszą metodą postępowania. Jednakże jeżeli zjawisko wypadania włosów pojawiło się w krótkim czasie po założeniu systemu i jest bardzo nasilone, należy rozważyć usunięcie Mireny. "


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 7:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 04, 2007 10:09 am
Postów: 5
Miejscowość: Podkaropacie
Diekuje dziewczyny za odpowiedz,mam nadzieje , ze przyczyna wypadania wlosow nie jest spirala i nie bede musiala jej usowac. zalozenie jej bylo niemalym kosztem. Tutaj w niemczech zaplacilam 350 euro:-(. poza tym jest bardzo wygodna, nie musze sie martwic, ze zapomnialam pigulki , no i z okresem nie mam juz problemu. Prawie go nie mam. od wczoraj pije cynk miejmy nadzieje , ze pomoze, z drugiej strony nie rozumiem czegos, od kwietnia tego roku zazywam Merz Spezial przeciez w tych tabletkach powinno byc wszystko czego potrzebuja wlosy , skora i paznokcie. Musze dokladnie sprawdzic sklad tych tabletek.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.
A moze macie jakies wyprobowane domowe sposoby aby poprawic kondycje wlosow?
Jeszcze jedno czy kobiety moga uzywac szamponow dla mezczyzn? dokladnie chodzi o Alpecin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 2:45 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
Wydaje mi się, że jak masz jednocześnie kłopot z wypadaniem włosów i białe plamki na paznokciach to chyba jednak występują niedobory pewnych składników w diecie. Co prawda piszesz że nie jesteś na diecie, ale mimo to czegos moze byc w Twoim jadlospisie brak, poza tym potencjalnych przyczyn może być wiele, najlepiej będzie chyba jak poradzisz się dermatologa.
Natomiast na wypadanie włosów –jeśli nie jest to objaw spowodowany problemami zdrowotnymi – słyszałam że dobry jest szampon Garnier Neril, niektórym moim znajomym pomógł. Możesz też wypróbować odżywkę Wax, a z domowych sposobów raz na jakiś czas zastosuj maseczkę z żółtka, nafty oraz olejku rycynowego. Może spróbuj też pić napar z pokrzywy (można gotowe saszetki kupić z Herbapolu) albo herbatki ze skrzypu polnego. Jeśli włosy są bardzo przesuszone i zmęczone warto je skrócić, na pewno je to wzmocni.


Ostatnio edytowany przez izza, Czw Lip 05, 2007 9:12 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 3:36 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Neril jednym pomógł a innym tylko pogorszył problem, ja nie stosowałam, ale czytałam opinie na różnych forach, są bardzo zróżnicowane , ja na przykład bym nie ryzykowała, zresztą to co jednym pomaga może zaszkodzić innym, ja na wypadanie włosów wcierałam Loxon i pomogło. Z domowych sposobów dosyć dobra jest też maseczka z jajka i cytryny, albo z jajka, cytryny i nafty - przynajmniej nie powinno zaszkodzić :) Z gotowych preparatów przy włosach przesuszonych można wypróbowac Seboradin Regenerujący
Jeśli chodzi o Merz special to nie zawiera on niacyny i cystyny – są to ważne składniki działające na budulec włosa, ja stosuję Omnivit, który dostałam od znajomej i zauważyłam pozytywne działanie.
Natomiast na pewno można poradzić podcięcie włosów aby je wzmocnić - jak włosy są długie, bardzo suche i zrobiły się na dodatek ‘sianowate’, to najlepiej je podciąć, kiedyś też zrobiło mi się siano po trwałej i farbowaniu, włosy zaczęły wypadać i podcięcie podziałało rewelacyjnie. A wizyta u dermatologa to bardzo dobry pomysł, popytaj znajomych o dobrego dermatologa w Twoim miejscu zamieszkania i wybierz się jak najprędzej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 8:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Szamponu Alpecin nigdy osobiście nie używałam. Popytałam koleżanek, ale też nie używały, z informacji dostępnych w internecie można przeczytać:

>http://www.alpecin.pl/pl/faq.php#faqItem24
„Czy produkty zawierające kofeinę z serii Alpecin nadają się również dla kobiet?
Produkty z serii Alpecin są wprawdzie rozwinięte specjalnie dla potrzeb męskiej skóry głowy, co odbija się w ich zapachu i bardzo męsko wyglądającym opakowaniu. Jednak kompleks substancji czynnej kofeiny jest skuteczny również u kobiet, tak, że produkty te mogą używane być również przez kobiety. Od roku 2006 proponujemy również dostosowane specjalnie do potrzeb kobiecej skóry głowy produkty z serii Plantur 39.”
tyle informacja, natomiast poczytałam też na forach i znalazłam zarówno pozytywne jak i negatywne opinie, dlatego trudno coś doradzić, ja bym była raczej ostrożna

Natomiast co do tego zaś czy kobiety mogą uzywac szamponow dla mezczyzn to jeśli dana firma ma szampony przeznaczone typowo dla kobiet jak również szampony opracowane specjalnie dla mężczyzn, lepiej aby zarówno kobiety jak i mężczyźni używali kosmetyków specjalnie dla nich przeznaczonych. Inne są przyczyny pewnych problemów z włosami u kobiet a inne u mężczyzn, zresztą jak wynika z poniższego artykułu :

>http://www.po40.pl/Problem_z_glowy_szampon_dla_mezczyzn.html
„Podział na kosmetyki przeznaczone dla kobiet i mężczyzn od pewnego czasu dotyczy także szamponów. Można się zastanawiać, czy nie jest to nadmierna przesada, jednak każdy, kto zna specyfikę i odmienne potrzeby kobiecej i męskiej skóry, szybko odpowie sobie na to pytanie przecząco. Do istotnych różnic przyczyniają się hormony płciowe, które jak wiadomo pełnią bardzo ważne funkcje. W przypadku mężczyzn to androgeny, a szczególnie testosteron decydują o męskości, muskulaturze oraz zdolności płciowej. Są to jedne z najważniejszych funkcji tego męskiego hormonu, jednak nie jedyne - poziom testosteronu wpływa także na jakość owłosienia oraz ma decydujący wpływ na estetyczny wygląd owłosionych partii ciała, szczególnie skóry głowy. To właśnie testosteron, lub też zaburzenia w jego wydzielaniu są często powodem łysienia czy nadmiernego przetłuszczania się włosów...”


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 9:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
jescze na temat mireny - niestety prawdą jest że mogą po niej wypadać włosy, podpytałam koleżanek oraz czytałam na różnych forach i wiele dziewczyn potwierdzało że traciły włosy po założeniu wkładki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 4:41 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja miałam problem swego czasu z wypadaniem włosów i pomogła mi zdrowa dieta, jednak w Twoim przypadku powodów wypadania włosów może być tak wiele, że nie odważyłabym się gdybać co może być tegoprzyczyną. Zawsze jednak kondycję włosów można trochę poprawić przez domowe odzywki:

Maseczka z piwa i żółtka (włosy o tendencjach do wypadania)
Mieszamy 2 żółtka z 3 łyżkami piwa do konsystencji papki, następnie nakładamy tę papkę na włosy i owijamy foliowym woreczkiem. Po ok. 30 minutach zmywamy maseczkę pod bieżącą wodą i myjemy włosy szamponem

Maseczka z rycyny:
Trzeba podgrzać 2 łyżki oleju rycynowego, dodać 1 łyżeczkę soku z cytryny i 1 żółtko. Tak przygotowaną maseczkę nanieść na końce wlosów, nałożyć na głowę folię i owinąć ręcznikiem. Potem spłukać włosy po 30 min i umyć zwykłym szamponem. Przy ostatnim płukaniu dobrze jest polać włosy strumieniem zimnej wody – nadaje to ładny połysk.

Maseczka z oliwy i soku z cytryny:
Pół szklanki podgrzanej oliwy zmieszaj z sokiem z połówki cytryny (nakładaj na końcowki włosów, dobrze regeneruje zniszczone końce)

Kompres z oliwy z oliwek (włosy zniszczone i suche):
Trzeba trochę rozgrzać olej, a następnie nałożyć go na włosy, zawinąć włosy woreczkiem foliowym i owinąć ręcznikiem. Po 30 min. zmywamy kompres pod bieżącą wodą i myjemy szamponem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 9:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
El-ka masz rację, pośrednich powodów wypadania włosów jest wiele, natomiast głównym i zasadniczym to zły stan zdrowia, pogłębiony dodatkowymi toksynami, jakimi niewątpliwie są środki antykoncepcyjne. Długofalowym środkiem zaradczym może być tylko zdrowa dieta, obfitująca w jarzyny, kwasy Omega 3, produkty zbożowe z pełnego przemiału, drastyczne ograniczenia w spożyciu chemicznych dodatków żywieniowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 10:49 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 01, 2007 9:00 pm
Postów: 14
Hm... mi tez włosy wypadaly garsciami:P ale zadna z przyczyn wymienionych przez dziewczyny nie posadzalam:) sadzilam ze poprostu suszarka i prostownica robia swoje:) kupilam dobre tabletki na wlosy i paznokcie INNOEV (ok 80 zl za opakowanie 60 tabletek) i oczywiscie wybralam sie do sklepu fryzjerskiego po dobry i skuteczny szampon i odrzywke na wypadanie... pomoglo...:) polecam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Blagam o pomoc
PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 9:05 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 7:32 am
Postów: 542
Koniecznie spróbuj kurację prosalon med od Chantal. Naprawdę pomoże.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Blagam o pomoc
PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 7:23 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2016 6:28 pm
Postów: 148
Też miałam rzeczy od Chantal, naprawdę fajnie działają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Blagam o pomoc
PostWysłany: Pią Lis 11, 2016 8:22 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 22, 2016 4:19 pm
Postów: 59
- herbata (mocna) z pokrzywy 2-3 razy dziennie
- kapsułki z olejem z wiesiołka Gal
- szampon + odżywka Dermena

Wszystko stosujemy przynajmniej przez 3 miesiące.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Blagam o pomoc
PostWysłany: Śro Lis 16, 2016 11:17 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
W zasadzie najlepiej byłoby poradzić się dobrego lekarza specjalisty, który pomoże i określi co może być przyczyną wypadania włosów. Poza tym oprócz typowych odżywek, polecam też nakładać olejek arganowy lub kokosowy na włosy, aby dodatkowo wzmocnić ich strukturę.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności