Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: cd - Białe plamki na paznokciach
PostWysłany: Śro Lip 04, 2007 6:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 04, 2007 10:09 am
Postów: 5
Miejscowość: Podkaropacie
moze to istotne od jakiegos tez czasu zauwazylam biale plamki na paznokciach, czy to moze miec rowniez zwiazek z wypadaniem wlosow?
Dziekuje za pomoc


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 04, 2007 7:23 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Białe plamki na paznokciach mogą być spowodowane bardzo wieloma czynnikami, m.in. brakiem cynku w Twojej diecie. Jeśli to byłoby przyczyną Twojego problemu, to powinnaś uzupełnić niedobory cynku, najlepsze naturalne źródła cynku to:
kiełki pszenicy
owoce morza
wątróbka
jaja
nasiona dyni
drożdże piwne.
Niedobór cynku objawia się również m.in. wypadaniem włosów, więc by pasowało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 9:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
jeśli chodzi o same białe plamki na paznokciach to może być wiele przyczyn, mogą się pojawić w wyniku mikrourazów w czasie zabiegów kosmetycznych np. podczas wycinania skórek cążkami, a inne możliwe przyczyny to m.in.: choroby krwi, grzybica, niedobór witaminy B, cynku, żelaza, wapnia

jeśli są powiązane z wypadaniem włosów to może być sprawa niedoborów witamin i mikroelementów w diecie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: cd - Białe plamki na paznokciach
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2010 11:40 am
Postów: 10
Brak cynku ewidentnie, kup suplement


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: cd - Białe plamki na paznokciach
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 4:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

U prof. Tombaka chyba też czytałam, że białe plamki na paznokciach, to objaw niedoborów składników mineralnych. D'Adamo zaleca preparaty z uwzględnieniem grupy krwi... ja teraz testuję Vital 0 f. Calivita... tylko, że czasem zapominam zjeść ten proszek... a zalecany jest jeden codziennie. W młodości pamiętam, że nieraz miałam na paznokciach...właśnie takie białe plamki... ale jakoś samo przeszło... pewnie od jedzenia (okresowo jadałam sporo jajek). U Tombaka też czytałam o występujących czasem na paznokciach poprzecznych bruzdach (ja też je kiedyś miałam i moja mama też, a jesteśmy obie "zerówkami"). Tombak, w swojej książce stwierdził, że jest to objaw zatrucia organizmu cyjankiem... ciekawe, skąd się brały kiedyś takie zanieczyszczenia w jedzeniu, albo w wodzie... ale też nam to samo przeszło. Może niektórzy mają jakieś szczególne zdolności do absorbowania toksyn, a właściwie szczególną na nie wrażliwość (np. w/g D'Adamo GenoTyp Badacza, a Badacz może mieć każdą grupę krwi...na swoim wątku umieściłam ostatnio jego charakterystykę...wierszem)

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: cd - Białe plamki na paznokciach
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 12:36 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Białe plamki na paznokciach mogą być spowodowane brakiem witamin, spróbuj je uzupełnić w swoim organizmie i zobaczysz czy przynosi to jakieś efekty w postaci poprawy wyglądu paznokci. Niestety plamki takie mogą być również oznaką choroby paznokcia (m.in. grzybicy) i w takim wypadku trzeba zgłosić się do dermatologa w celu wyleczenia choroby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: cd - Białe plamki na paznokciach
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 11:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lis 09, 2013 10:58 pm
Postów: 12
ja ma białe plamki chyba od zawsze, raz mniej raz wiecej. Poznokcie mam ze skłonnością do rozdwajania sie ale z włosami nie mam kopletnie problemu. Biore skrzyp, witamine b, a,e, magnez i jak były tak są, chyba taka moja uroda


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: cd - Białe plamki na paznokciach
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 1:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Rzeczywiście jak to dobrze zauważono białe plamki na płytce paznokcia (lamina ungui) mogą świadczyć o niedoborze pewnych pierwiastków w organizmie. W zasadzie są dwa typy zmian, w postaci podłużnych kreseczek i w postaci białych plamek. W jednym i w drugim przypadku należałoby uzupełnić Calcium oraz Magnesium. Także Zincum to jeden z głównych składników wytworów naskórka (epidermis) do których należą nie tylko paznokcie (ungui), ale także włosy (piles). Co do cynku (Zincum) ktoś już napisał na tym forum gdzie go znaleźć. Natomiast wapń (Calcium) znajdziemy w produktach nabiałowych i np sardynkach. Magnez (Magnesium) jest głównym budulcem cząsteczki chlorofilu, zielonego barwnika roślin. Dlatego znajdziemy go w warzywach liściastych. Dużo magnezu zawiera kakao i czekolada.
Na wypadanie włosów polecam olejek rozmarynowy (oleum rosmarini), który wcierany w skórę głowy pobudzi krążenie dzięki czemu odżywione zostaną cebulki włosowe. Podobne działanie ma spożywanie warzyw z rodziny cebulowych (Aliaceae).
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności