Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 10:17 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 2:20 pm
Postów: 78
jakoś nie wierzę, że domowe metody są skuteczne... moja dentystka mówi, że dużo zależy od naturalnego koloru kości zębowej i niektórych zębów po prostu nie da się bardziej wybielić...chyba, że korektorem ;)

_________________
Polecam www.twojnzoz.pl oraz www.mediporta.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 10:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Domowe sposób są do bani. Ja próbowałam wszystkiego, past wybielających, pasków, żułam nawet jakieś zielsko :P Nic nie dawało efektów. Odżałowałam kasę i wybieliłam zęby w gabinecie dentystycznym. Wybielałam metodą nakładkową, w klinice Dental-Design, kawałeczek od Warszawy. Te nakładki dostałam do domu, więc nie musiałam tam siedzieć, a efekt powalający ;) Szkoda tylko, że takie nakładki można "nabyć" tylko u stomatologa, ale cóż, według mnie warto zapłacić i mieć wreszcie białe ząbki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 2:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Koloryt zębów zależy tylko i wyłącznie od barwy ich kostniwa (os dentis). Dlatego myślę że nie warto narażać się na koszty i trudy związane z wybielaniem zębów. Lepiej zostawić ten proces naturze.
Chociaż jest jeden sposób według Matki Teresy z Kalkuty. Otóż aby jej podopieczne miały zdrowe, czyste i zarazem białe zęby radziła szorować je popiołem. Podobno przynosiło to nadspodziewany efekt. Nie wiem, bo nigdy nie próbowałem. Ale może warto?
Pozdrawiam

dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 3:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Ja także nie wierze,aby takie domowe wybielanie zębów przyniosło efekt. Sama pasta czy paski wybielające to niestety nie wszystko,potrzeba serii zabiegów w gabinecie stomatologicznym,to dosyć kosztowna sprawa,

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 7:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 6:56 pm
Postów: 12
albo wybielanie u stomatologa albo np. białą perła domowych środków na wybielanie nie ma.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 2:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 11:13 am
Postów: 15
Stosuje sodę oczyszczoną do mycia zębów i widzę efekty. Czytałam tylko sprzeczne opinie dotyczące szkodliwego działania. Ktoś,coś?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 8:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 22, 2013 3:16 pm
Postów: 6
polecam sodke+wode utlenioną :) najpierw dokladnie myje zeby pasta, potem sodka zmieszana z woda utleniona i nastepnie dokladnie je plucze ;) po tygodniu zeby sa naprawde bielsze :) aczkolwiek ta metoda ma swoje minusy, a mianowicie - niszczy sie szkliwo. no aaaale - cos za cos ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 9:20 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Moja koleżanka załatwiła sobie dziąsła sodką i wodą utlenioną, długo cierpiała z tego tytułu.
W kwestii wybielania zębów polecam odstawić kawę i czarną herbatę, wszelkie kwasy i "klejącą się" do zębów żywność ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 7:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 7:11 pm
Postów: 3
Domowe sposby na wybielanie zębów mogą raczej zaszkodzić.. lepiej wybrać się na taki zabieg do stomatologa.

_________________
http://www.polisynazdrowie.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 1:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 11:22 am
Postów: 3
w moim przypadku dobrze działa pasta do zębów, co jakiś czas co prawda zmieniam, żeby mi się nie znudziło :) ale tanie pasty wybielające nigdy nie dzialają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 1:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 21, 2013 1:13 pm
Postów: 13
Pasta do zębów nie jest wstanie zmienić wielu lat zaniedbań. Wszystko zależy od tego jaką "dietę" miały nasze zęby.

_________________
www.Go-Slim.pl - Wsparcie dla Twojej diety!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 11:45 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lis 09, 2013 10:58 pm
Postów: 12
kiedyś u znajomych pokazano mi taka pastę do zebów wybielajaca co sie nakłada na szczoteczke w ilosci "lepka od szpilki" nazwe zpaomniałam a ze znajomymi sie juz nie widze, czy może ktoś ma jakieś pomysły co to mogło byc?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 3:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Odcień zębów zależy właśnie od odżywiania. Czytałam m.in. u prof. Tombaka, że zdrowa osoba nie ma zupełnie białych zębów. Biel zupełna... to zęby sztuczne i u osób z awitaminozą :)

Woda utleniona i soda to stary skuteczny sposób... jeszcze sprzed wojny... tylko nie można przesadzać jednorazowo. Można też zmniejszyć stężenie. Poza tym, gdy są jakieś kłopoty w jamie ustnej... to woda utleniona zabiera się do roboty
Czytałam, że w USA dowiedziono chyba na próbce 50000 ludzi, że osoby systematycznie używające wody utlenionej podczas mycia zębów (używały jej w małym stężeniu do płukania) nie miewały zazwyczaj kłopotów z sercem

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 6:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 09, 2014 5:40 pm
Postów: 11
Mi domowe sposoby nie bardzo pomagają, myślę o wybielaniu u dentysty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Domowy sposób na białe zęby
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 4:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Nic dziwnego bo w praktyce nie ma czegoś takiego jak "domowe wybielanie",co prawda można próbować,ale efekty będą zerowe,kompletnie nieskuteczne. Osobiście odradzam,lepiej wybrać się do dentysty.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności