Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 5:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam Olciu

Źle mnie zrozumiałaś, jeżeli chodzi o produkty ekologiczne. Miałam na myśli moje menu, a nie skład suplementów.

Tak jak napisałam, na razie uczestniczę biernie w dyskusji, nie wyrażam poglądów na ich temat, bo nie mam do tego podstaw. Mam nadzieję, że już wkrótce, dzięki szerokiej informacji, stanie się to możliwe.

Jeżeli chodzi o dążenie do perfekcji, to jestem za, ale nie za wszelką cenę.

Rozumiem, że twoje zdrowie jest perfekcyjne, tak trzymać.

Duplikat mi nie przeszkadza, mogłam dwa razy przeczytać i lepiej zrozumieć :wink: .

Pozdrawiam :) .


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 6:58 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
moim zdaniem całe nasze życie polega na ciągłym ulepszaniu się dochodzeniu do perfekcji i poznawaniu nowych lepszych sposobów na zdrowie.


Pozdrawiam :)

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 12:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Olcia.
Poczytaj sobie posty pod tematem " Czy witaminy moga zabic ", strona czwarta.
Moze pomoze Ci to czesciowo zrozumiec funkcjonowanie ludzkiego organizmu.
Firma Vision jest juz siodma firma,ktora starala sie przeciagnac mnie na swoja strone i wspolprace,bezskutecznie,zadnej nie udalo sie mnie przekonac.
Znam doskonale systemy markietingu,wszystkie dzialaja w podobny sposob.
Produkty firmy Vision testowalem z dwoma innymi osobami,szczegolnie DETOX ja osobiscie odstawilem to juz po trzech tygodniach ze wzgledu na zle samopoczucie.Dwie pozostale osoby dopiero po jakims czasie przyznaly sie,ze juz po tygodniu wyrzucily to do smieci,a druga po dwoch tygodniach.Osobiscie znane mi sa tylko trzy osoby,ktore korzystaly z produktow firmy Vision przez dluzszy okres czasu ze skutkiem negatywnym,a w jednym przypadku z powaznymi komplikacjami.
Oczywiscie jest to zbyt malo,zeby podjac tu jakakolwiek dyskusje,dotyczacej firmy Vision,ale dla mnie calkowicie wystarczajace.Jestem przeciwny wszelkim sztucznym witaminom i suplementom.Mam po sasiedzku dziecko,ktore widuje kilka razy w tygodniu,ktorego dziadkowie,ludzie po studiach przekonali rodzicow do spozywania przez dziecko stucznych witamin.Nie bede tego tutaj opisywal,ale dla mnie jest to przestroga na cale zycie,jak najdalej od stucznych witamin.
Ludzie reklamujacy preparaty roznych takich firm nie wiele maja pojecia o funkcjonowaniu ludziego organizmu.Przechodza krotkie szkolenia prowadzone prze vipow i dystrybutorow,a potem wmawiaja ludziom,ze sa to najwspanialsze produty wyprodukowane na swiecie.Wystarczy troche poobserwowac ile firm juz odpadlo,a u ilu wykryto nawet trucizne.
Pukaj do innych drzwi,bo moje sa zawsze zamkniete dla takich ludzi i firm.
Wielu takich ludzi zapomnialo o swoim czllowieczenstwie stajac sie firma.
No,bo liczy sie tylko FIRMA.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 4:05 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
Widać że nie znasz zasad powrotu do zdrowia. nie wiem dlaczego zacząłeś od detoxu wszyscy mają świra na punkcie oczyszczania organizmu mając dostateczną ilośc witamin organizm się oczyszcza. Detox stosujemy w szczególnych przypadkach np przy nadciśnieniu stosujemy w szóstym miesiącu. ale jeżeli zacząłeś od detoxu to powinieneś wiedzieć że nastąpi detoxykacja a wtedy może wystąpić temperatura katar kaszel jeżeli były zanieczyszczone oskrzela, może schodzić piasek i wtedy będą kłucia w dole brzucha ale to wszystko ustępuje w ciągu 7 do 2 tygodni w zależności od zanieczyszczenia organizmu. gdybyś wiedział jak wygląda detoksykacja nie byłbyś przerażony. systemy markietingowe mogą być podobne tylko w jeden sposób poprostu wszystkie mają poziomy. a inne różnice są zasadnicze. Jeżeli produkty przebadane są prez wszystkie właściwe instytucje w polsce i ludzie mają niesamowite efekty w dochodzeniu do zdrowia to znaczy że produkty są rewelacyjne. natomiast jeżeli nie chcesz być przekonany do firmy i suplementów to bardzo się cieszę i tak trzymaj. Dlatego że jesteś człowiekiem który nie szuka prawdy a ta Firma nie potrzebuje takich.



Pozdrawiam :)

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 4:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
DZIEKI BOGU!!!!!!!!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 2:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Wracam do tematu.

Kwiat czarnego bzu.

Kosmetyka: Woda z kwiatu bzu służy do wybielania i wygładzania skóry, szczególnie starzejącej się i ziemistej. Zmiękcza skórę, wygładza zmarszczki, wybiela piegi, łagodzi oparzenia słoneczne.

Z kwiatów bzu również sporządza się odwar (a więc trzeba ziółka gotować, tylko trochę krócej - wystarczy 5 minut), natomiast postaci fix (w torebkach do zaparzania) można użyć do zaparzania w termosie, ale wtedy powinny w nim zostać kwadrans, a może i kapkę (ale tylko kapkę!) dłużej.
źródło: >http://www.zdrowemiasto.pl/ogrod/index.php?art=8

Ja osobiście jeszcze nie stosowałam, więc gwarancji nie daję, ale na pewno sprawdzę na własnej skórze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Napar z lipy

Polecam przemywanie twarzy naparem z kwiatu lipy, regularny zabieg powoduje, że skóra staje się świetlista i rozjaśniona.

Natomiast dla bardzo suchej skóry, nie lubiącej mydła czy mleczka kosmetycznego, odpowiedniejszy będzie mleczny napar z kwiatu lipy. Kuracja taka leczy suchość skóry, stany zapalne, przebarwienia, krosty czy pryszcze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 6:09 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Napar z lipy poprawia kondycję skóry a także łagodzi podrażnienia.
Wyciąg z lipy zawiera m.in. flawonoidy i witaminę E, został też doceniony przez przemysł kosmetyczny- ekstrakt z lipy jest cennym składnikiem wielu kosmetyków.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Cze 04, 2008 5:17 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
RÓŻA jest też jednym z najbezpieczniejszych środków leczniczych. Surowcami leczniczymi są kwiaty, liście i owoce.
Zawiera liczne witaminy (B1, B2, B6, C, E, F, K, karetonoidy), lecytynę, wanilinę, olejek eteryczny, kwasy organiczne, flawonoidy, glikozydy i garbniki. Witaminy zachowują się w o wiele większym stopniu w przetworach typu marmolad, niż w suszu. Szczególnie dotyczy to witaminy C (aż 1700 mg w 100 g świeżej masy!), której w suszonych owocach praktycznie nie ma. W sklepach zielarskich lepiej kupować płynne ekstrakty, niż o wiele uboższy susz.

Róża ma właściwości ściągające, wybielające, uodparniające, mineralizujące, ożywiające i odświeżające. Dlatego płatki warto dodawać do kapieli, maseczek i ... picia.

Nie ma nic lepszego jak woda różana, do której potrzeba garść świeżych płatków róży (które trzeba zerwać z miejsca położonego z dala od spalin!), woda i przezroczysty dzbanek, który po napełnieniu płatkami i wodą trzeba postawić co najmniej godzinę na słońcu. Jest to orzeźwiający napój odpowiedni zarówno dla tych, którzy przez cały dzień biegali w pracy, jak i dla tych, którzy korzystają z zasłużonego odpoczynku: bez względu na okoliczności - róża jest różą.
http://www.xorceria.com/teksty/fina/opowiesc_o_rozy.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 4:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
cdn.

Nie zdziw się, gdy Twoja babcia poczęstuje Cię naparstkiem przeciwbólowej nalewki z liści róży lub - aby

zmniejszyć opuchliznę oczu - przyłoży

nasączony wodą różaną ciepły kompres
.

http://www.dziewczyna.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=2338


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 4:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
ARBUZ NATURALNYM KOSMETYKIEM

Latem szczególną troską musimy otaczać naszą skórę i włosy. Tu także pojawia się arbuz, którego matka natura uczyniła owocem stanowiącym panaceum na wszelkie letnie dolegliwości.

Skóra sucha

Ucierany przez 10 minut miąższ arbuza nakładamy na twarz i szyję. Spłukujemy dopiero kiedy cały sok wchłonie się w naszą skórę i kiedy poczujemy się kompletnie lepcy!

Opalenizna

Może nie wszyscy wiedzą, że właściwości brązujące posiada również arbuz, którego spożywanie doskonale wspomaga osiągnięcie długotrwałej opalenizny. Zanim więc wyjdziemy na słońce, sięgnijmy po arbuza!

Włosy

Skórki pozostałe po zjedzeniu arbuza, drobno siekamy i mieszamy z olejem z siemienia lnianego. Otrzymany kompres nakładamy na włosy na 30 minut.

http://www.medialine.pl/artykul.php?getpage_id=4&getsubpage_id=3&artykul_id=3445

Gorąco polecam :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Sie 13, 2008 7:13 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
No prosze,ile to pieknosci kryje matka natura!!!

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 12:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 22, 2009 12:51 am
Postów: 2
Witam serdecznie! Zazdroszczę wam inicjatywy i zapału do tworzenia własnych receptur. Ja jestem z natury leniuszkiem i chyba bym nie dała rady od początku do końca wyprodukować swój własny kosmetyk. Ale lubię popróbować to i owo co znajdę w sklepach. Obecnie jestem pod wpływem włoskich kremów Naturissima, które jakiś czas temu znalazłam w sklepie zielarskim u mnie w Sosnowcu. Mogę polecić - tylko naturalne składniki.
Próbowałam już rozniecić dyskusję o kosmetykach naturalnych na lokalnym forum mojego miasta, ale... chyba żadna amatorka tych cudów tam nie zagląda. Dlatego cieszę się, że znalazłam to forum. Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Gru 30, 2009 3:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 9:10 am
Postów: 3
Fakt, produkcja własnych kosmetyków to nie lada wyzwanie. Ja dałam sobie spokój po eksperymentach z sokiem z czarnej rzepy jako odżywki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Gru 30, 2009 9:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 22, 2009 12:51 am
Postów: 2
No jest to spore wyzwanie - mnie na dzień dzisiejszy przerasta. Chociaż może kiedyś skuszę się na jakieś eksperymenty... Na razie czas poświęcam mojemu maleńswu :) , więc mogę jedynie przy okazji spaceru z wózkiem podjechać "na szybko" do zielarskiego i wybrać coś ciekawego.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności