Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 6:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 3:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 08, 2014 6:41 pm
Postów: 2
Hej ;) Jeśli chodzi o pielęgnacje włosów, ostatnio czerpie inspirację z natury i moje włosy są w świetnej kondycji. Jestem naturalną blondynką, więc dobrze się u mnie sprawdza płukanka z rumianku ( po prostu zalewam 3 saszetki wrzątkiem i spłukuje włosy pod koniec mycia)
Trochę rozjaśnia włosy, ale się też być mocne i odżywione.

Wiem, że na włosy świetnie działa też pokrzywa. Myślę, że najlepiej świeżo wyciśnięty sok. Ta niedoceniana roślinka wzmacnia włosy, paznokcie, poprawia stan cery i wiele wiele więcej. Znaleźć ją można prawie w każdym lesie :) Możecie o niej poczytać na przykład tu : http://mystraighthair.blogspot.com/2013/05/dlaczego-warto-teraz-zerwac-pokrzywe-na.html
Jednak jest bardziej polecana do ciemnych włosów gdyż jasne ponoć może lekko zabarwić na zielono, albo przyciemnić.
Chciałabym niebawem wypróbować skrzyp polny. Znalazłam jedynie przepisy na wywar.. Ale wolę chyba wycisnąć sok. Poeksperymentuje.. ;)
I podzielę się doświadczeniami :)

Jeśli ktoś ma problemy z wypadaniem włosów to polecam zapoznać się z właściwościami łopianu :) http://www.naturalneleki.com.pl/lopian-a-wlosy/

Ostatnio używam też oleju kokosowego (który jest dobry nie tylko na włosy ) Trochę je przetłuszcza, ale w małych ilościach nie jest zły, zwłaszcza dla suchych i łamliwych włosów.

A Wy macie jakieś sprawdzone domowe sposoby pielęgnacji włosów ? :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 1:30 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Moim sprawdzonym sposobem na pielęgnacje włosów jest regularne mycie szamponem z odżywką plus potem nakładam jedwab aby uzyskały odpowiedni połysk:) Ograniczam natomiast do minimum prostownice i suszarkę.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 12:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Na piękne i mocne włosy (piles) polecam olejek rozmarynowy (oleum rosmarini) lub kąpiel rozmarynową. Olejek należy wcierać głęboko w skórę głowy.
Rzeczywiście pokrzywa (Urtica dioica), czy skrzyp polny (Equisetum arvense) są dobrymi środkami na bujną fryzurę na głowie. Ale trzeba też dokonać odpowiednich zmian w diecie, aby pobudzić krążenie śródskórne i tym samym odżywić cebulki włosowe (bulbi piles). Aby to uzmysłowić może trochę anatomii. Włos (pilus) zbudowany jest z mieszka włosowego (foliculus pilus) stanowiącego podstawę włosa oraz łodygi włosa w której znajdujemy kanał włosa (canalis pilus). W mieszku włosa znajdujemy cebulkę włosową (bulbus pilus) która składa się z komórek macierzystych włosa stanowiących jego macierz (matrix pilus). To właśnie te komórki zapewniają wzrost włosa i jego zdrowy wygląd. Po to aby włos był zdrowy dobrze odżywiona musi być jego macierz. Substancje odżywcze dostarczane są też do kanału włosa i nim są rozprowadzane po łodydze włosa aż na sam jego szczyt (apex pilus). Niewielkie naczynka podskórne dostarczają substancji odżywczych do włosa i aby robiły to wydajnie musi być dostarczona im odpowiednia ilość krwi, stąd konieczność pobudzenia krążenia podskórnego. Aby to uczynić nie wystarczy użyć olejku rozmarynowego trzeba też regularnie w diecie spożywać warzywa cebulowe - cebulę (Alium cepa) i czosnek (Alium sativum). Mają one znakomity wpływ na odżywienie włosów. Także substancje mineralne a wśród nich selen (selenium) i cynk (zincum) mają zbawienny wpływ dla włosów. Znajdziemy je w owocach morza, rybach, pestkach dyni i słonecznika, a także w wieloziarnistych produktach zbożowych.
Ważna jest także gospodarka hormonalna i jej uregulowanie. Na wygląd włosów źle wpływają androgeny, czyli męskie hormony płciowe, a wśród nich najważniejszy testosteron. To jemu w głównej mierze zawdzięczamy wczesne łysienie typu męskiego (Alopercia). Na powstawanie androgenów ma wpływ w głównej mierze wysoki poziom aminokwasu argininy. Dlatego trzeba zadbać też o to aby ten poziom obniżyć. Na obniżenie zaś poziomu argininy wpływa rezygnacja w diecie z takich produktów jak czerwone mięso, czekolada, wiśnie, czy orzechy, a w szczególności orzechy włoskie.
Na strukturę włosa i jego odżywienie wpływa też codzienny parominutowy masaż głowy jako terapia pobudzająca krążenie także te w skórze głowy.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 9:17 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Jeżeli mowa o naturalnych sposobach na pielęgnację włosów to polecam także pasty jajeczne w postaci masek które nakładamy na włosy,pełnią one funkcję odzywki i wzmacniają ich strukturę.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 1:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 30, 2014 8:28 am
Postów: 13
Kiedyś robiłam maski z jajkiem i u mnie się nie sprawdziły. Bardzo ciężko to spłukać, a efekty są naprawdę niewielkie, dlatego zdecydowanie wolę olejowanie włosów :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 9:38 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Jak dla mnie bardzo dobrze sprawdza się także masa białkowa i olejek arganowy jako odzywka do pielęgnacji włosów,mogę polecić bo nie są to drogie rzeczy a bardzo skuteczne:)

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 9:33 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 15, 2014 10:17 pm
Postów: 5
Polecam olejowanie włosów- stosuję tę metodę od roku i efekty są zachwycające- wymaga to jednak cierpliwości i systematyczności, ale metoda działa i jest w 100% naturalna, bez chemii. Ja mieszam dwa olejki kokosowy i migdałowy, ale spokojnie można użyć jednego, bardzo dobry jest również olejek z orzeszków makadamii. Nakładam na całą długość włosów oraz wmasowuję w skórę głowy, pozostawiam na 2h lub na całą noc, rano zmywam. Przy bardzo zniszczonych włosach polecam stosować raz w tygodniu, jak włosy zyskają blask i będą już lepiej odżywione można stosować raz na dwa tygodnie.
Olejki pochodzą z bio upraw i można je znaleźć na biokramie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 4:45 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
Równie dobrze można nakładać olejek rycynowy,ma podobne działanie,cenowo też nie jest drogi i zapewni nam efekty. To w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie.

_________________
www.NajwiekszeRabaty.pl

http://zdrowie-i-uroda.pl/pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 9:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Moim zdaniem trzeba działać dwutorowo z jednej strony odpowiednia pielęgnacja, a z drugiej witaminki:) i działanie tzw od wewnątrz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 5:57 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
To fakt i masz rację,równie ważne jest działanie od wewnątrz,czyli odpowiednia dieta bogata w wiele witamin,to ma istotny wpływ na strukturę naszych włosów oraz na kondycję skóry.

_________________
www.NajwiekszeRabaty.pl

http://zdrowie-i-uroda.pl/pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 9:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Mi chodziło raczej o odpowiednią suplementację np Costa Nature Silk Hair Solution ze skrzypem polnym i kompleksem witamin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Śro Gru 17, 2014 12:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
W takim razie odpowiem,że suplementacja to dodatek,najważniejsze jest to co jesz czyli wspomniana przeze mnie dieta i ruch,im zdrowszy tryb życia i wolny od stresu tym mocniejsze,ładniejsze włosy bez wypadania.

_________________
www.NajwiekszeRabaty.pl

http://zdrowie-i-uroda.pl/pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 11:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 16, 2015 11:35 am
Postów: 9
Mam włosy tłuste u nasady i suche końcówki. Jeśli chodzi o szampony to jeszcze nie znalazłam takiego, który w 100% by mnie zachwycił. Ale wypróbowałam już płukanki zrobionej z wody, mięty i cytryny, która niweluje nadmierne przetłuszczanie się włosów a na końcówki używam tego:

https://www.jasmin.sklep.pl/pl/p/Maska-do-olejowania-wlosow-7-olei-intensywna-regeneracja%2C-100ml/213#comment51

Dobry jest też olej kokosowy.

Jeśli możecie polecić jakiś dobry szampon do tego typu włosów, będę wdzięczna!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 9:57 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 31, 2015 12:42 am
Postów: 36
Czasami niestety szampony z sls i sles mogą pomagać, naturalna pielęgnacja często jest przyczyną podrażnień, alergii itd

_________________
http://www.instytutreumatologii.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naturalna pielęgnacja włosów
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 7:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 31, 2015 2:54 pm
Postów: 22
Ja stawiam na olejowanie włosów. Jestem posiadaczką długich, łamliwych, a do tego przetłuszczających się u nasady włosów. Od 3 miesięcy olejuje włosy raz na tydzień i efekty są zdumiewające. Bałam się, że jeszcze bardziej będą mi się przetłuszczać, ale poradziłam sobie tak z tym, że po prostu nakładam od połowy długości włosa do końcówek. Na razie jest to mieszanka oleju rycynowego z oliwą z oliwek, ale mam zamiar kupić olej kokosowy.
www.dziennikzachodni.pl/artykul/3788543,olej-kokosowy-100-bio-extra-virgin-tloczony-na-zimno-gdzie-kupic-wlasciwosci-opinie,id,t.html
W linku zamieszczony jest artykuł na ten temat, a także oferta kupna. Czy jest to dobra cena? Czy jest to warte korzyści? A może polecacie coś innego? Oczekuje na odpowiedź. ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności