Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 9:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: opuchnięte powieki
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 9:18 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 04, 2007 3:54 pm
Postów: 2
Witam wszystkich, czy możecie mi cos doradzić, mam często opuchnięte powieki, szczególnie jak się budzę rano moje oczy wyglądają okropnie. nie wiem czy jest to związane ze stanem mojego zdrowia czy też „taka uroda”. Na nic nie choruję, więc chyba to drugie. Poradźcie co robić


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 10:16 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Mi też często puchną powieki i przyznam, że złotego środka nie znam Kosmetyczka poradziła mi nakładanie na powieki zimnych okładów, np. z mocnej esencji z czarnej herbaty, świetlika lub rumianku oraz stosowanie kremów pod oczy z dodatkiem kofeiny. Stosuję się do tych rad ale bywają dni że mimo to rano wydają się opuchnięte.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 11:39 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Spróbuj rano przykładać do skóry oczu łyżeczki schłodzone w zamrażarce. Albo okład z kostek lodu, które owijasz w gazę albo chusteczkę higieniczną i przecierasz skórę wokół oczu. Krem który używasz do powiek przechowuj w lodówce, jak użyjesz schłodzonego to ma dodatkowo ma korzystny efekt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 5:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
podobno Vichy ma dobry krem na powieki, ale nie próbowalam tylko słyszałam że pomga na opuchnięte powieki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 9:49 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 15, 2007 8:02 pm
Postów: 12
A może problem spowodowany jest przez źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji oczu, może na jakiś kosmetyk jesteś uczulona Ważne jest też aby nie stosować ciężkich kremów, bo zatrzymują wodę w skórze - lepsze będą żele i lekkie emulsje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 6:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
A ja wyczytałam w internecie że przyczyną puchnięcia powiek mogą być zaburzenia w krążeniu limfy spowodowane np. zmęczeniem, stresem Może to być też spowodowane spaniem w niewłaściwej pozycji, to znaczy płasko na plecach lub na brzuchu, bo wówczas odpływ krwi z okolic oczu jest utrudniony Najlepiej jest spać w chłodnym, dobrze przewietrzonym pokoju z uniesioną wyżej głową.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 21, 2007 10:25 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 07, 2007 3:13 pm
Postów: 2
Miejscowość: Poland
Spróbuj pouciskać skórę wokół oczodołu palcem wskazującym albo zrób sobie następujący masaż: na skórze wokół oczu rozprowadź delikatnie krem którego zwykle używasz, masuj górną powiekę uciskając ją opuszkami palców w kierunku od nosa do skroni, a dolną w przeciwnym kierunku: od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. I stosuj się do rad podanych przez dziewczyny, powinno pomóc :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 11:06 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Podobno opuchnięte górne powieki mogą świadczyć o problemach z sercem i układem krążenia, a opuchlizna dolnych o zakłóceniach pracy nerek. Opuchnięta górna powieka może też wskazywać na początek kłopotów z woreczkiem żółciowym. Może powinnaś poprosić lekarza o skierowania na stosowne badania, ja mam podobny problem i tak zamierzam zrobić, bo próbowałam róznych sposobów ale myślę że jest związne z kłopotami zdrowotnymi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 11:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 23, 2007 10:05 pm
Postów: 5
Ja mam ten problem co rano, tylko że u mnie wiąże się z niskim ciśnieniem, nie bardzo wiem co z tym robić, lekarz mi powiedział że to normalne, więc co rano musze sobie podnosić ciśnienie np. ćwicząc :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 28, 2007 12:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 04, 2007 3:54 pm
Postów: 2
Wielkie dzięki wszystkim na forum za pomoc. Stosuję sposoby podane na forum i jest już troche lepiej ale tak na wszelki wypadek zrobie też odpowiednie badania Pewnie zaplacę za nie z wlasnej kieszeni bo z takiego powodu internista nie da mi na nie skierowania, jak myślicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 28, 2007 2:10 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Myśle że powinni Ci dać, jeśli jesteś ubezpieczona to dlaczego mialabyś sama za wszystko placić. Co prawda niechętnie dają teraz skierowania, to fakt.
A przy okazji, zwróć również uwagę na dietę, być może stosujesz duże ilości soli i ostrych przypraw w codziennej diecie, to też jest nie bez znaczenia. Puchnięcie powiek może być spowodowane stosowaniem właśnie dużych ilosci soli w pożywieniu, staraj się unikać soli i ostrych przypraw, zwłaszcza w posiłkach spożywanych wieczorem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 10:02 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Jak ktoś ma problemy z krążeniem to też może być objaw, to nie sa błahostki i nie można tego lekceważyć, moim zdaniem powinnaś dostać skierowania na potrzebne badania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 9:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 10:15 pm
Postów: 12
są w sprzedaży specjalne płatki do nakładania na oczy, taka gotowa maseczka specjalnie przy tego typu problemie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: opuchnięte powieki
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2009 2:44 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 15, 2009 2:08 pm
Postów: 3
pomocne okazały się dla mnie chłodzące okulary żelowe!!! systematyczne ich używanie ,,załatwi sprawę":) polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: opuchnięte powieki
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
spróbuj robić okłady z wody bornej, można ją kupić bez recepty w aptece.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności