Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:16 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 9:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 28, 2007 9:14 pm
Postów: 5
Miejscowość: Poznan
Mam problem z włosami są tłuste u nasady i suche na końcach Szybko się przetłuszczają a końcówki są suche i łamliwe. Nie chcę ich podcinać, bo najładniej wyglądam w długich włosach więc coś muszę zrobić zeby poprawić ich stan. Pomocy!!!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 8:59 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Na zniszczone końcówki z domowych sposobów wiem że pomaga wcieranie w końcówki oliwki: 2 razy w tygodniu w zniszczone i przesuszone końcówki włosów wcieraj ciepłą oliwę z oliwek.
Do mycia używaj szamponów do włosów mieszanych, moim zdaniem taki dla ciebie będzie najbardziej odpowiedni Dwa razy na tydzień stosuj też maseczkę z glinki, którą nakłada się tylko na skórę głowy i nasadę włosów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 8:59 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
najlepiej na przetłuszczające włosy sprawdzają się szampony dobrane przez dermatologa (dostępne w aptekach)

a na końcówki spraw sobie odpowiednią odżywkę do suchych i zniszczonych końcówek (tego typu odżywki nakłada się tylko na końcówki, nigdy nie na skórę i nasade włosów)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 9:24 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Końcówki podetnij albo poddaj profesjonalnej kuracji w salonie fryzjerskim, fryzjer na końcówki nakłada specjalne odżywcze serum, po 20 minutach spłukuje Kilka zabiegów i zupełnie inne włosy!!! piszę z doświadczenia, bo skorzystałam z takiej kuracji i jestem bardzo zadowolona :) Tylko wyjdzie nieco drożej niż podcięcie :cry: bo musisz wziąć kilka zabiegów ale dzięki temu możesz się cieszyć długimi włosami :)
I jeszcze poczytaj sobie na temat regeneracji zniszczonych włosów na forum o pielęgnacji włosów na wątku 'Regeneracja zniszczonych włosów':


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 9:23 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 13, 2007 7:33 pm
Postów: 8
Ja stosowałam odżywkę nawilżającą Super Charged Moisturizer (intensive moisture treatment) Paul Mitchell , Kosztuje gdzieś około 80 zł za 200 ml, nie jest tanio ale mi pomogła, radzę wypróbować. Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 10:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
polecam maskę Garnier Color Resist, tu są ceny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 9:36 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Przetłuszczające włosy dobrze jest płukać w naparze ziół: torebkę tataraku, pokrzywy, rumianku oraz kory dębu zalać litrem wrzątku, zaparzyć. Letni napar używać do płukanek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 12:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Cytuj:
Przetłuszczające włosy dobrze jest płukać w naparze ziół: torebkę tataraku, pokrzywy, rumianku oraz kory dębu zalać litrem wrzątku

ta płukanka jest faktyczne dobra w przypadku jak włosy się przetluszczają, jednak na przesuszone, zniszczone kosmyki niekoniecznie, moim zdaniem najlepsze na zniszczone końcówki sa maski/odżywki odpowiednio dobrane do tego problemów Albo kuracja u fryzjera, np. sauna na włosy, po niej końcówki są bardzo dobrze nawilżone.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 9:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 29, 2007 7:17 pm
Postów: 25
Włosy stają się łamliwe i przesuszone jeśli są niewłaściwie pielęgnowane albo zbyt często poddawane zabiegom chemicznym Moim zdaniem najlepsze wyjście to lekkie podcięcie + profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.
A z przetłuszczaniem włosów nie jest łatwo sobie poradzić, za nadmierne wytwarzanie sebum przez gruczoły łojowe skóry odpowiedzialne mogą być np. hormony, zła dieta i wiele innych czynników, czasem pomóc może tylko dermatolog.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 5:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Mikstura z czarnej rzepy "mocne włosy'':

Składniki:
10 łyżek świeżo wycisniętego soku z korzeni czarnej rzepy ( rzodkiew czarna )
4 łyżki sproszkowanych liści pokrzyw
1 łyżka szałwi lekarskiej
2 łyżki liści rozmarynu lekarskiego
2 łyżki ziela skrzypu
szklanka czystej wódki

Sposób przygotowania:
ciemny słoik trzymamy w ciepłym, ciemnym miejscu 2 tygodnie, często nim potrząsając dla lepszego połączenia się składników. Po 2 tygodniach odcedzamy, przelewamy do ciemnej butelki i nacieramy skórę głowy codziennie na noc.

***


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 12:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 19, 2008 12:24 pm
Postów: 11
Kinga, ile taki zabieg u fryzjera kosztuje? Chodzi mi o nakładanie tego serum. Mam taki sam problem z włosami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 8:15 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 02, 2008 7:08 am
Postów: 1
Mam spory problem z włosami i nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Bardzo przetłuszczają mi się włosy, ale tylko od nasady, a za to reszta włosów jest bardzo sucha i zniszczona. Włosy muszę niestety myć codziennie i też nie wiem jakim powinnam myć je szamponem, bo boje się, że jeśli będę używać szamponu do włosów przetłuszczających się, to włosy które są suche jeszcze bardziej się wysuszą i zniszczą, a z kolei szampon do włosów suchych nawilży mi także włosy od nasady, a one na prawdę tego nie potrzebują. Włosy mam dość długie, ale końcówki podcinam regularnie, niestety to na niewiele się zdaje, chyba żeby moje włosy odżyły musiałabym je ściąć całkowicie, a tego nie chcę. Może znacie jakieś dobre tabletki, szampony, odżywki, które rozwiązałyby mi ten problem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć monika984 :)
Piszesz:
Cytuj:
Mam spory problem z włosami i nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Bardzo przetłuszczają mi się włosy, ale tylko od nasady, a za to reszta włosów jest bardzo sucha i zniszczona. Włosy muszę niestety myć codziennie
Nie wiem, czy tego próbowałaś, ale z mojego doświadczenia jedyny skuteczny sposób , tzn. sposób usuwający przyczyny złego stanu włosów to codzienne dostarczanie swemu organizmowi sporej ilości korzystnych ( działających jak lekarstwo) dla Twojej grupy krwi warzyw i owoców, najlepiej surowych, bo wtedy składniki odżywcze występują w największych ilościach. A jeśli będą zgodne z listą korzystnych (np w/g encyklopedii zdrowia D'Adamo), to po prostu Twój organizm będzie korzystał z nich z łatwością, bardzo szybko pobierając to, czego mu brakuje i problem przestanie być problemem. Moja mama stosuje dodatkowo od dawna raz na tydzień nakładanie na skórę głowy startej cebuli, na jedną godzinę. Oczywiście nakrywa wtedy włosy czepkiem foliowym. Po godzinie myje i rzeczywiście włosy ma niezłe (ma 81 lat). Wielokrotnie robiła to też moja córka, ponieważ zauważyła, że jest to skuteczny sposób na włosy. Ja teraz tylko jem zgodnie z grupą krwi i uważam , że jest to panaceum na wszystkie kłopoty zdrowotne. Przyszło mi jednak też na myśl, że może powinnaś doraźnie przecierać skórę głowy spirytusem salicylowym.

Pozdrawiam :)

TeSa

Jeśli pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 10:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 4:02 pm
Postów: 9
Spróbuj Subrine Recept z wyciągiem z pomarańczy-szampon i dodatkowo lotion. Znajdziesz SR w aptece albo sklepie kosmetycznym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy tłuste u nasady, suche na końcach
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:18 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 10, 2010 5:44 pm
Postów: 1
Zgadzam się z Dorotą - tylko glinka i olej ! W ogóle uważam , że warto stosowac środki naturalne - rzepa, cebula, olej, glinki. Jest to może bardziej kłopotliwe, ale zdrowsze. Stosowałam przepis ze strony www.kosmetyka-naturalna.pl .
Po dwóch maseczkach widzę ewidentną poprawę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności