Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 11:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Jak się zapatrujecie na temat wpływu diety na nasz wygląd i kwestie starzenia się? Bo to, że zdrowa dieta ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, to wiedzą wszyscy i dyskusji o tym było już wiele. Ale jak dieta wpływa na procesy starzenia się, wyskakujące zmarszczki i coraz mniej elastyczną skórę? Czy w ogóle wpływa?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Śro Cze 02, 2010 11:45 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Oczywiście że dieta wpływa na proces starzenia się. Kojarzysz plamy wątrobowe na skórze starych ludzi? Żółtych zębów, wyprysków i wielu innych objawów postarzających można uniknąć stosując odpowiednią dietę. Mówi się nawet o medycynie przeciwstarzeniowej. Zajmuje się cofaniem zaburzeń i dysfunkcji związanych z wiekiem. Odpowiedni tryb życia i dieta jest w stanie odjąć nam dobrych parę lat, mimo zaawansowanego wieku metrykalnego. To bardzo ciekawy temat, poczytaj sobie o tym:
http://www.vimed.pl/klinika-anti-aging.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 6:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć guarana

Nie pamiętam, czy zdradziłaś tu swój wiek... ale myślę, że w każdym wieku można mieć miłą elastyczną skórę...lub nie. To bardzo dużo zależy od jedzenia i napojów. Ja to już nieraz sprawdziłam jadając i robiąc przerwy w jadaniu sporej ilości zdrowotnych dla mojej grupy krwi surówek... których, najważniejsze składniki umieściłam w swoich wierszykach na lodówkę. Różnicę widać po dwóch-trzech dniach jadania...bądź niejadania. Mam taką "historyczną kartkę" ze wskazówkami dla 4 grup krwi... chyba to mają wszystkie osoby, z którymi się w ostatnich latach zetknęłam...i nie tylko. Warzywa zdrowotne to świetne nawodnienie... (prof. Tombak też to napisał...tylko on nie sprawdził, że uwzględniając wykazy D'Adamo uzyskuje się jeszcze lepsze wyniki), poza tym można jeść ile się chce... pamiętając oczywiście i inne wskazania.
Aby do surówek brać najbardziej korzystne dla swojej grupy krwi warzywa i owoce wymyśliłam zaraz po tym jak sprawdziłam (nie tylko ja zresztą), że D'Adamo... pomimo rozlegających się z pewnych kręgów krytyk... ma sporo racji. A jego metoda jest stosunkowo prosta i tania... można ją w każdej chwili podjąć... potem rzucić, by się przekonać... i znów stosować. A najważniejsze, że można przy tym w ogóle oszczędzać jedzenie... bo po co np. ktoś z grupą krwi A "ma wyjadać" wątróbkę cielęcą osobom z grupą krwi 0 czy B...dla których może ona być zdrowotna, a jemu może zaszkodzić...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 11:51 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
To jest podobnie jak w dietach Vimedu właśnie. Oni również wychodzą z założenia, że każdy z nas jest inny i pożywienie musi być dostosowane do naszego indywidualnego genotypu: to co dobre dla jednych, dla innych staje się trucizną.
Ja jeszcze jestem młoda i nie mam problemu ze zmarszczkami i brakiem elastyczności skóry, jednak patrząc na moją mamę zaczynam się zastanawiać nad tym wszystkim, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a jeśli to ma być zapobieganie jedynie przez stosowanie zdrowej diety, to wydaje mi się to sensowne.
TeSa - ja zazwyczaj zauważam poprawę wyglądu mojej skóry w okresie wiosennym i letnim kiedy jem więcej warzyw i owoców :-) więc chyba coś w tym jest


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Śro Cze 30, 2010 11:48 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 30, 2010 11:42 pm
Postów: 9
Dieta musi zawierać i zapewniać odpowiednie składniki mineralne, bez tego skóra się starzeje dużo szybciej. :) Najlepiej poradzić się specjalisty od żywienia i on doradzi. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 12:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 04, 2010 1:31 pm
Postów: 2
Dieta to przede wszystkim podstawa, ale co robicie w zimę jak nie ma aż tyle warzyw i owoców co w lato?? :?:
Ja stosuję suplementy diety firmy synergy v3, które zawierają dużo witamin np. Mistify 1 kieliszek dziennie odpowiada 4 kg. jabłek, phytoLife 1 łyżka to 1 kg warzyw(wszystko udowodnione naukowo). W zestawie z tymi dwoma suplementami jest pro argi9+ ,który hamuje procesy starzenia poprzez wytwarzanie hormonu wzrostu. :D Są one naprawdę rewelacyjne lepsze o 100 razy niż alweo, i chyba w tej samej cenie. Jak chcecie dowiedzieć się więcej jest kilka stron o tych suplementach np. www.eliksir-mlodosci.pl lub www.filtruj.webpark.pl/synergy.html . Nie tylko ładna skóra, ale i dużo lepsze zdrowie :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Śro Sty 24, 2018 11:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 7:32 am
Postów: 542
Dieta plus suplementy kosmetyczne. W pięknej skórze polecam peelingi Efektima.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Wto Sty 30, 2018 3:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Gru 08, 2016 4:44 pm
Postów: 21
No dieta ma duży wpływ na starzenie się skóry, nasz tryb życia, to jako nią dbamy i czy często się opalamy. Podobno można sprawdzić jaki wiek ma nasza skóra. Strach pomyśleć jaki miałaby moja po tych wszystkich przejściach. Mam świadomość, że głównie przez nią wyglądam na starszego niż jestem;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: starzenie się skóry a dieta
PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 9:51 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lut 10, 2018 9:17 am
Postów: 21
Zgadza się podstawą tego aby zachować młody wygląd skóry jest oczywiście dobra, sprawdzona dieta i właśnie od tego należy zacząć, a druga kwestia to kosmetyki jakie zdecydujemy się stosować Te powinny być naturalne.

_________________
www.Mineral-Guard.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności