Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 8:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 27, 2017 11:58 am
Postów: 6
Sluchajcie mam problem. Zauwazylam ze ostatnio na mojej skorze raz na czas pojawia się jakas wysypka, alergia. Nie wiem czym jest ona spowodowana, pojawia się i znika. Najbardziej widac to na rekach i dekolcie. Skóra jest zaczerwieniona, wysuszona i trochę mnie swędzi więc jest to dla mnie dość denerwujace. Macie na to jakies rady ?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 1:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2018 5:49 pm
Postów: 50
Dwie rzeczy przychodzą mi do głowy. 1 może to uczulenie na słońce? 2. Jeśli bierzesz jakieś leki może to być efekt uboczny jakiegoś lekarstwa, mój tata tak własnie miał


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 1:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 04, 2017 7:54 am
Postów: 5
Witaj, reakcja alergiczna może być wywołana różnymi czynnikami. Z tego co piszesz, wysypka pojawiła się u Ciebie nagle, postaraj się więc zastanowić, czy w ostatnim czasie nie zaczęłaś używać innych niż dotychczas kosmetyków, kupować nowych środków czyszczących czy spożywać produktów, których wcześniej nie jadłaś. Możesz też udać się na testy alergiczne, dzięki którym dowiesz się, co powoduje u Ciebie uczulenie i jakie leczenie można podjąć. W najbliższym czasie staraj się też używać naturalnych kosmetyków, które nie będą dodatkowo podrażniać Twojej skóry, tylko w odpowiedni sposób ją nawilżą. Polecamy mineralny krem siarczkowy naszej firmy Sulphur Busko Zdrój, który przeznaczony jest dla osób o wrażliwej skórze, z atopią czy - tak jak w Twoim przypadku - alergią. Jego keratoplastyczne działanie wpływa na metabolizm skóry, pobudzając odnowę tkankową. Więcej o tym produkcie możesz przeczytać tutaj: http://sulphur.com.pl/produktyuzdrowiskowe/mineralny-krem-siarczkowy/.

_________________
Przedstawiciel firmy Sulphur Zdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Śro Lip 25, 2018 9:36 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:01 pm
Postów: 6
Pewnie cos pozmienialas i to cos nowego co uzywasz cie tak zalatwilo. Proszek może masz nowy? kosmetyki jakieś? Na wysypki i inne tego typu uczulenia mozesz pic wapno bo czesto pomaga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 9:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 27, 2017 11:58 am
Postów: 6
Zmianialam chyba tylko płyn do mycia umywalek, kabin prysznicowych itd. Rece mam po nim dość suche więc wysypka tez może być z tego powodu. Moze to jest ten winowajca... bo wczesniej czegos takiego w ogóle nie mialam. A tego kremu tak normalnie sie używa, po prostu wciera?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Pią Lip 27, 2018 2:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 04, 2017 7:54 am
Postów: 5
Sposób stosowania naszego kremu siarczkowego jest bardzo prosty - wystarczy, że rozprowadzisz go na czystej, wysuszonej skórze i pozostawisz do wchłonięcia. Powinnaś zaprzestać używania nowego płynu do sprzątania, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie on wywołuje u Ciebie alergię. Jeżeli mimo wszystko na Twojej skórze nadal będzie pojawiać się wysypka, warto udać się na konsultację dermatologiczną. Pamiętaj też o zakładaniu rękawiczek do sprzątania - ochronisz w ten sposób swoje dłonie przed kontaktem z substancjami, które mają na skórę negatywny wpływ.

_________________
Przedstawiciel firmy Sulphur Zdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 10:14 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 01, 2018 12:11 pm
Postów: 2
Reakcja alergiczna na coś, na jedzenie, proszek do prania, detergenty? Musisz zaobserwować kiedy dokładnie wychodzi. Ja tak mam z detergentami, jak jestem blisko to drażnią skórę i wychodzi mi jakby pokrzywka. Za bardzo nie mogę się od nich uchronić, taka praca. Jedynie co to jak zaczyna mnie swędzieć to używam preparat https://stopbol.pl/, który szybko to uspokaja...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Nie Paź 07, 2018 6:35 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 20, 2018 5:30 pm
Postów: 34
Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej byłoby wykonać po prostu specjalne badania, testy u specjalisty które dadzą odpowiedź na pytanie co powoduje uczulenie, jaki składnik. Im szybciej to zrobisz tym rzecz jasna lepiej.

_________________
www.Optyk.Lublin.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Pon Sty 07, 2019 12:37 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Lepiej od razu udać się do lekarza. ;)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 11:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 04, 2019 11:01 am
Postów: 23
Miejscowość: Kowale
Nie ma co się zastanawiać tylko zrobić testy alergologiczne. Mnie uczulają niektóre składniki w produktach..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Czw Gru 09, 2021 5:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 09, 2021 5:23 pm
Postów: 1
Ja z alergią poradziłem sobie m.in. dzięki stronie 4allergic.pl

Wiadomo, zawsze trzeba zbadać się u specjalisty, jednak zawsze warto poszukać rzeczowych porad w internecie. Super, że takie strony istnieją. Dodatkowo - mają sklep w super przystępnych cenach!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alergia, wysypka na skorze
PostWysłany: Wto Lis 08, 2022 6:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lip 11, 2017 1:45 pm
Postów: 42
U mnie przy alergii fajnie sprawdziło się urządzenie MiteLess na roztocza. Poręczny i w pełni bezpieczny, Wystarczy podłączyć go do kontaktu i już gotowe, w danym ponieszczeniu znacznie lepiej się oddycha.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności