Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:29 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: problemy z włosami
PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 24, 2010 11:48 am
Postów: 1
Cześć wszystkim! To mój pierwszy post i mam nadzieje, że wypowiecie się licznie na ten temat. Mam ostatnio, od ok.2,5 miesiąca okropny problem;/ Nadmiernie wypadają mi włosy. Chodziłam po różnych lekarzach, badania krwi wszystko ok. No i jak od początku sądziłam to problem z hormonami (kilka miesięcy wcześniej przestałam brać tabletki anty). Ponownie zaczęłam brać tabletki, i ponadto biorę bellisse i spryskuję włosy loxonem 5%(przepis dermatologa). Miał ktoś może podobny problem? bo jak narazie ja efektów nie widzę, a włosy nadal wypadają garściami, dodam, że nigdy przed tymi kilkoma m-cami nie miałam takich problemów, a wręcz zdarzało się, że fryzjerka mi je wyrzadzała, bo miałam bardzo dużo gęstych włosów. A teraz szkoda gadać...;/ Pomyślałam, że zacznę też stosować coś bardziej naturalnego tzw domowe sposoby;), czyli będę zbierać jakieś rośliny i robić płukanki, tylko tyle tutaj jest tych opisów różnych ziół, że ciężko zdecydować się na jedną. Używacie jakiś płukanek z naturalnych roślin? I jakie widzicie efekty? pozdrawiam cieplutko;)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:02 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
oj ja nie miałam nigdy większych problemów z włosami. Bo mam ich tak dużo, że nawet jeśli trochę by ich wypadło to pewnie nie zauważyłabym różnicy;/ Więc trochę ciężko jest mi powiedzieć na temat tych tabletek. Ale moim zdaniem jeśli włosy wybadają ci w ogromnych ilościach to może dobrze by było pójść do lekarza i poszukać przyczyn tego, dlaczego włosy ci wypadają?? A jak już to będziesz wiedzieć myślę, że łatwiej będzie ci znaleźć sposób, jak temu zaradzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Śro Kwi 28, 2010 2:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Jeśli wypada ich niepokojąco dużo, to idź do dermatologa. Ale pamiętaj że jest wiosna, na wiosnę lubią włosy wypadać. Poszukaj w aptekach jakiejś serii przeciw wypadaniu włosów, zdaje się że Vichy ma taką kurację. Ich kosmetyki są skuteczne, może wypróbuj?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 2:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Vichy ma dobre kosmetyki i zdaje się, że mają też kurację do włosów, ale nie jestem pewna. W aptekach na pewno panie Ci coś polecą dobrego. Warto też zadbać o odpowiednią dietę, która jest kluczem do ogólnego naszego zdrowia. Wszystko siedzi wewnątrz nas i to co jemy jest istotne, również dla włosów. Więc może tu jest problem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
to może kapsułki żelowe z migliorin zmacniają cebulki włosowe i zapobiegają wypadaniu włosów ogólnie ta firma ma dużo kosmetyków które zapobiegają wypadaniu włosów może to pomoze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 3:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 05, 2010 9:53 am
Postów: 2
Parę miesięcy temu miałam bardzo poważny problem z wypadaniem włosów. Nie wiedziałam co się dzieje, ponieważ badania krwi miałam dobre a mimo to codziennie traciłam garść włosów.... To było naprawdę przerażające. Łykałam różne witaminy na wzmocnienie włosów, stosowałam różne maseczki odbudowujące, jednak nic mi nie pomagało. Muszę przyznać, że dopiero po zastosowaniu Vichy Dercos Aminexil kondycja moich włosów zdecydowanie się polepszyła. Dowiedziałam się również , że warto ten produkt zamawiać na stronie e-lek.pl, ponieważ jest tam taniej niż w aptekach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 11:16 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 21, 2010 1:29 pm
Postów: 5
Włosy wypadają na wiosnę i na jesień. Jeśli wypada ich niepokojąco dużo warto skorzystać z porady lekarza. Często jednak jest to stan przejściowy. Warto szybko reagować. Zastanówmy się nad dietą czy dostarczamy swojemu organizmowi witamin.
Odpowiedni budulec do budowy włosów organizm pozyskuje z białka pożywienia. Najbardziej wartościowe są te, zawierające w swym składzie dwa niezbędne człowiekowi aminokwasy siarkowe – cystynę i metioninę. Pewne ilości obu aminokwasów można znaleźć w pokarmach takich jak mięso i jego przetwory, jaja, drób, ryby, ale zawierają je również produkty zbożowe i nasiona roślin strączkowych.
Ponadto do budowy włosów potrzebne są substancje energetyczne – głównie glukoza; jak też witaminy (z grupy B, wit. A i E) oraz liczne biopierwiastki (żelazo, miedź, selen, cynk, itp.). Te ostatnie stymulują tempo wzrostu i podnoszą wytrzymałość konstrukcji rosnącego włosa. Szczególnie ważne dla włosów są witamina B6 i A, które wspomagają wzrost włosów, oraz chronią je przed chorobami oraz niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i środowiskowych. Witaminy z grupy B zapobiegają łojotokowi i związanymi z tym zmianom zapalnym skóry osłabiającym włosy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Śro Lis 17, 2010 3:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 17, 2010 3:05 pm
Postów: 2
Też mam problemy z włosami.
Pamiętam jak jeszcze niedawno miałam piękne, mocne i lśniące włosy. Teraz to jakaś masakra, włosy się przetłuszczają, wypadają. Byłam z tym u mnóstwa lekarzy, żaden z nich nie wiedział co mi dolega. Problem może mieć przyczyny hormonalne, ale nie jest to pewne;/
W końcu postanowiłam udać się na zabiegi trychologiczne, a potem na zagęszczenie włosów - wtedy było już naprawdę tragicznie. Klinika Hair Lab jakby ktoś pytał, profesjonalny zabieg i jak na razie mogę się znów cieszyć dobrym wyglądem i jeszcze lepszym samopoczuciem w końcu!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 3:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 19, 2010 3:34 pm
Postów: 1
hej.
Kiedyś ja też miałam taki problem też radziłam się kogoś na forum. Pisali że związywanie włosów frotką powoduję obciążanie cebulek włosów i ich wypadanie pewnie coś w tym jest ale bez przesady. Trzeba stosować odżywki do włosów po każdym myciu to na pewno pomaga. Je dodatkowo zażywam witaminy na włosy, skórę i paznokcie. Evelle to suplement diety po który znacznie poprawiła mi się cera, paznokcie się wzmocniły a włosy przestały wypadać i znów mam ich dużo i są gęste. Ten środek nie jest drogi w sumie to nie spotkałam go nigdzie w normalnej aptece mi poradzili kupienie tego w internecie więc się nawet nie interesowałam. Na www.dobra-apteka.pl znajdziesz na pewno coś dla siebie. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 6:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 14, 2011 6:49 pm
Postów: 2
Ja przedłużam włosy od trzech lat bez dnia przerwy i nie zauważyłam jakichkolwiek zmian w strukturze moich włosów . Na początku nosiłam syntetyki ale teraz wole naturalne. Mam swoją zaufaną fryzjerkę – Pani Ewa z Krakowa, u niej można wszystko załatwić a i zawsze dogadać się odnośnie ceny.
Odbywa się to tak, ze najpierw dobiera metodę odpowiednią do włosków. Przy moich akurat było to metoda laserowa, tzn z takim aparatem Laser Extend. Dziewczyny, powiem wam że ma ona dużo plusów – bo po pierwsze jest bardzo trwała, nosi się do 4 miesięcy włosy bez odwiedzania fryzjerki ponownie, poza tym antyalergiczna, więc też się nie macie co obawiać problemów ze strony skóry. No i te całe „łączenia” są naprawdę malutkie i mój Ukochany aż się zdziwił, jak naturalnie to wszystko się udało. No i cena jest też super, bo po przeliczeniu na 4 miesiące to wychodzi standardowy koszt na fryzjera! Więc gorąco polecam.
W ogóle sobie możecie na stronce zajrzeć, beauty-for-you.com.pl bo ja to dosyć skrócenie tylko napisałam.
I nie bójcie się przedłużania, warto spróbować. Tylko mam kilka takich moich wskazówek w pigułce, jak dbać o włoski. Po pierwsze używajcie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów – takich, które nie wpływają na siłę łączeń, najlepiej z profesjonalnych linii kosmetyków do włosów przedłużanych. Poza tym nie noście włosów przedłużanych dłużej, niż to wskazane – „przenoszenie” włosów przedłużanych może spowodować ich splątanie, co będzie się wiązało z koniecznością rozczesywania kołtunów – nigdy nie jest to przyjemne, a na dodatek może odbić się na własnych włosach. Dopilnowanie terminowych wizyt jest bardzo istotną kwestią. No i oczywiście do czesania włosów używajcie specjalnej szczotki do włosów przedłużanych – takiej, która nie będzie zahaczać o łączenia. To tyle co powiem. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 7:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 14, 2011 6:31 pm
Postów: 3
Oj ja mogę się wypowiedzieć w tej kwestii. Ponad rok temu potwornie zaczęły wypadać mi włosy. Wydałam majątek na kuracje, ampułki, odżywki, super szampony, robiłam maseczki z jajek, rycyny i nafty itd. Efekty były mierne. Zrobiłam dokładne badanie hormonalne i wyszło, że jednych hormonów mam za dużo (androgenów), innych za mało itd. Trafiłam do fajnej Pani endykrynolog, która lekami ustawiła mi hormony i powoli zaczyna się poprawiać (choć dalej wypadają). Moje doświadczenie jest takie, że jak to hormony to działania zewnętrzne mało dają. Może tylko tyle, że włosy szybciej odrastają i pobudzasz cały czas cebulki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 9:48 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Czasem uwarunkowane jest to genetycznie i niewiele możemy poradzic,a czasem to po prostu kwestia stresu i odpowiedni szampon. Daj sobie więcej czas na to,aby zobaczyć efekty i aby kuracja zaczęła działać.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Śro Wrz 21, 2011 1:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 21, 2011 1:29 pm
Postów: 6
Gdzieś czytałam właśnie, że wypadanie włosów jest uwarunkowane genetycznie i tylko leczenie genetyczne może coś tu zmienić. Wszelkie pice o kremach na porost włosów można wsadzić między bajki.

Ewentualnie można tak jak premier Włoch Berlusconii zrobić sobie przeszczep włosów z tym że jego akurat na to stać. Zabieg wart kilka tysięcy albo więcej i też nie jest robiony od razu.

Ostatnio popularne jest przedłużanie włosów tylko to też zabieg kosztujący po kilkaset złotych.

Na favore.pl znalazłam gabinety czy salony i cena przedłużania waha się od 250 do 550 zł

http://www.favore.pl/cat20101115_przedluzanie-zageszczanie-wlosow.html

Niestety nie wiem jak skuteczne są takie zabiegi, ale po róznych fotkach wygląda, że całkiem nieźle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 11:36 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 11:25 am
Postów: 12
musisz teraz niezwykle intensywnie zadbać o swoje włosy , najlepiej jakbyś brała jakieś suplementy , które pomogły by odbudować włosy od środka, no i oczywiście dobry szampon , odzywka i maska przynajmniej 2 razy w tygodniu zajrzyj sobie do hurtowni fryzjerskiej veba tam masz duży wybór takich produktów, po za tym może płucz włosy ziołami powinno pomóc i zastopować wypadanie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z włosami
PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 9:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 27, 2011 7:55 am
Postów: 6
tez miałam problem z wypadaniem włosów;/ pół roku się meczyłam, już myslałam, ze osiwieję;)okazało się, że stosuje zły szampon, koleżanka poleciła mi sklep internetowy http://ecoplant-sklep.pl/ tam są tylko naturalne kosmetyki:) teraz moje włosy są już normalne, a nie nieludzko przerzedzone:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności