Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 10:08 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Kosmetyki które same możemy sobie przygotować są naprawdę godne polecenia na początek proponuję coś z miodu, który jest świetnym kosmetykiem dla każdego typu cery.

Maseczka z miodu i twarogu:
dwie duże łyżki miodu
dwie łyżki śmietany
trzy łyżki twarogu
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, gotową maseczkę nałożyć na okolice dekoltu. Pozostawić na skórze na 20 minut, po czym spłukać letnią przegotowaną wodą i przetrzeć skórę tonikiem.
Maseczka ma działanie odżywcze, wzmacniające i nawilżające.

Maseczka z samego miodu: należy wmasować miód w skórę twarzy i wklepywać go przez chwilę po czym dokładnie umyć twarz. Maseczka ta działa nawilżająco i oczyszcza skórę, nadaje jej zdrowy wygląd,


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 6:11 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
Maseczka z samego miodu: należy wmasować miód w skórę twarzy i wklepywać go przez chwilę po czym dokładnie umyć twarz. Maseczka ta działa nawilżająco i oczyszcza skórę


Ta maseczka jest dość znana, ma faktyczne działanie oczyszczające ale wiem od paru osób że czasem może po niej wyskoczyć pryszcz bo tak może reagować skóra oczyszczając się
Dlatego lepiej nie stosować tej maseczki bezpośrednio przed jakimś wyjściem :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 6:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Tak zwłaszcza, że przed wielką galą, taki pryszcz to nie pryszcz.

A tak na serio, to zawsze warto się oczyszczać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 6:43 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja też tak uważam :)

A teraz maseczka odżywcza:
Maseczka Kleopatry
należy dokładnie wymieszać 1 łyżkę miodu z 1 łyżką mleka pełnotłustego i 1 małym białkiem jajka. Następnie nałożyć na uprzednio oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Pozostawić na ok. 30 minut, po czym zmyć letnią przegotowaną wodą i na koniec opłukać wodą chłodną. Uwaga! po zaschnięciu maseczka jest bardzo krucha!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 3:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję, chyba się skuszę, tylko muszę kupić w końcu miód.
Wiem, że jest zdrowy, no cóż jakoś nigdy za nim nie przepadałam, ale przecież maseczki nie muszę zjadać :wink:.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 4:09 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Na pewno warto się skusić i wypróbować miód do pielęgnacji cery :)
Miód ma właściwości antybakteryjne, łagodzi podprażenia i działa przeciwzapalnie. Dzięki zawartości witamin A, C i z grupy B oraz biopierwiastków odżywia skórę i pobudza do regeneracji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Śro Maj 21, 2008 6:54 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Pozwolę sobie też wkleić tutaj maseczkę z moreli podaną przez Krystynę :)
Maseczka z moreli: należy wymieszać rozgniecioną morelę z łyżką jogurtu naturalnego oraz odrobiną miodu i nałożyć na twarz. Do przygotowania maseczki można użyć też namoczonych wcześniej moreli suszonych. Maseczka jest polecana dla skóry wysuszonej na słońcu i wietrze.

I jeszcze jedną maseczkę:
Maseczka oczyszczająca z miodu: 1 łyżkę miodu z wymieszać z 1 łyżką migdałów mielonych i 2 łyżkami płatków owsianych, dodać soku z cytryny. Maseczką delikatnie masować twarz po czym spłukać letnią przegotowana wodą. Jest to typowa maseczka oczyszczająca.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 10:00 am 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
I znowu o miodzie :)
Miód naturalny może również posłużyć jako balsam do ust, wystarczy nałożyć warstwę płynnego miodu i pozostawić na kilka minut. Miód szczególnie polecany jest na popękane usta, na pewno pomoże poprawić ich stan, no chyba że taka słodka maseczka zostanie zaraz zjedzona to wtedy efektów raczej nie będzie :wink:

I jeszcze coś z miodem:
Tonik z miodem dla każdego typu cery:
Lekko podgrzej ? szklanki wody destylowanej i rozpuść w niej miód. Kiedy roztwór przestygnie dodaj 1 łyżeczkę świeżego soku z cytryny. Wstrząśnij energicznie tak aby wszystkie składniki się wymieszały. Gotowy tonik przechowuj w lodówce.
Tonik pomoże dodać blasku skórze zmęczonej, poszarzałej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 10:50 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję el-ka za rady, Ty chyba jesteś wielką amatorką miodu :D.
Jak tak jeszcze trochę poczytam, to też mi się to chyba udzieli.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 11:56 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Mi się już udzieliło i zrobiłam maseczkę z miodu do cery suchej :)

Ale nie tylko miód jest godny polecenia. dobre są też maseczki z owoców sezonowych albo z ziół:


MASECZKI DLA SERY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ

Maseczka ziołowa
1 dużą łyżkę zmielonych ziół: liści szałwi, rozmarynu, kwiatu rumianku zalać niewielką ilością wrzątku i staranie wymieszać. Gdy uzyskana papka lekko przestygnie rozprowadzamy ją na twarzy, przykrywamy gazą lub ligniną. Po Kilku minutach zmywamy letnią wodą.

Maseczka z truskawek i malin
Rozetrzeć na miazgę kilka malin i 3 duże truskawki, dodać 1 łyżeczkę świeżej śmietanki, rozprowadzić na twarzy. Maseczkę należy zmyć ciepłą wodą lub naparem z ziół np. kwiatu lipowego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 12:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Kulka a może znasz coś dla cery normalnej, polecam się pamięci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 1:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Witam :) :)

Jutro poproszę koleżankę o jakieś przydatne przepisy, ma cerę normalną i stale wypróbowuje na sobie przeróżne maseczki domowej roboty :wink:
W tej chwili jedyną maseczkę, jaką znam że jest do każdego rodzaju cery to maseczka z siemienia lnianego:

MASECZKI DLA CERY NORMALNEJ

Maseczka wygładzająca z siemienia lnianego
1 dużą łyżkę siemienia lnianego zagotować z 1 szklanka wody, gotować aż uzyskamy gęstą papkę. Gotową papkę następnie należy przestudzić, gdy już osiągnie temperaturę pokojową, można ją rozprowadzić na twarzy, przykryć gazą, po kilkunastu minutach zmyć letnią wodą.

Inna maseczka z siemienia lnianego:
Maseczka z siemienia lnianego (nadaje się też do cery wrażliwej)
2 łyżki zmielonego siemienia lnianego zalewamy gorącą wodą i mieszamy na papkę. Jak jest jeszcze ciepła nakładamy na twarz,po 20 minutach starannie zmywamy ciepłą wodą. Maseczka ta ma działanie oczyszczające i odżywcze.
Pozdrawiam :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 8:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję kuleczko, wybacz zdrobnienie, ale to twój sympatyczny emblemat nasuwa mi takie skojarzenie :).
Dziękuję za propozycję maseczki z siemienia lnianego, wiem o jego dobroczynnym działaniu, ale jakoś dotychczas nie przyszło mi do głowy, żeby wykorzystać go w celach wyłącznie kosmetycznych.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 3:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Ciąg dalszy maseczek do cery normalnej, wszystkie maseczki zostały wypróbowane i polecone przez moją przyjaciółkę:

MASECZKI DO KAŻDEGO TYPU CERY

1) Maseczka wygładzająca
1 łyżkę ugotowanego młodego groszku zielonego dokładnie rozgnieść i rozprowadzić łyżeczką słodkiej śmietanki. Gotową papkę nałożyć na twarz po kilkunastu minutach zmyć ciepłą przegotowaną wodą.

2) Maseczka odżywcza
Ugotowany w mundurku ziemniaka obrać, rozgnieść na miazgę i rozprowadzić ciepłym mlekiem na gęstą papkę, dodać małe żółtko. Gotową papkę nałożyć na twarz, po kilkunastu minutach zmyć maseczkę ciepłą przegotowaną wodą.

3) Maseczka nawilżająca i odżywcza
1 dużą łyżkę tłustego twarogu, 1 łyżkę miodu i 2 łyżki oliwki z oliwek utrzeć na jednolitą masę. Gotową papkę nałożyć na twarz, po kilkunastu minutach zmyć przegotowaną letnią wodą. Stosować nie częściej niż raz na tydzień.

4) Maseczka odżywcza
2 łyżki twarogu utrzeć z kilkoma kroplami oliwki z oliwek a następnie połączyć z miazgą utartego jabłka. Gotową maseczkę rozprowadzić na twarzy, po kilkunastu minutach zmyć letnią przegotowaną woda.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 7:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję kulko za maseczki, wreszcie kupiłam dzisiaj miód, twaróg mam chudy, oliwę też, to zafunduję sobie dzisiaj własny salon kosmetyczny.
Na razie "domiodziłam" spierzchnięte usta, o efektach napiszę za jakiś czas.
Nie bardzo wiedziałam na jaki miód mam się zdecydować, kupiłam w końcu słonecznikowy, chyba dobrze zrobiłam?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności