Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 12:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Cytuj:
Nie bardzo wiedziałam na jaki miód mam się zdecydować, kupiłam w końcu słonecznikowy, chyba dobrze zrobiłam?

Na miodzie aż tak bardzo się nie znam, ale wydaje mi się że to chyba bardzo dobry miód.Przeczytałam że miód słonecznikowy stosowany jest zewnętrznie w przypadku oparzeń, zapobiega tworzeniu się pęcherzy oraz związanych z nimi infekcjami.
Stosowany wewnętrznie normalizuje w organizmie przemianę materii

A teraz wracam do maseczek :wink:

MASECZKI DLA CERY WRAŻLIWEJ i SUCHEJ

Z marchwi
Niewielką ilość soku z marchwi wymieszać z kiełkami pszennymi i nałożyć na twarz, zmyć po 15 minutach.

Maseczka z żółtka, płatków owsianych i sproszkowanych kwiatów rumianku
2 łyżki płatków owsianych i 1 łyżkę rumianku zalać szklanką wrzącej wody Gdy powstanie gęsta papka dodać żółtko, wymieszać składniki. Maseczkę rozprowadzać na twarzy lekko ciepłą, pozostawić 20 minut po czym zmyć wodą, następnie opłukać twarz odwarem z rumianku. Maseczkę można stosować dwa razy na tydzień, ma działanie oczyszczające i rozjaśniające.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 2:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję kuleczko za informacje, to się dobrze składa, bo kupiłam go w celach kosmetycznych. Na razie smaruję usta, dobrze, że teraz nie mówię tylko piszę, bo to dosyć kleista substancja :wink:.

Poszukałam informacji na jego temat i oto co znalazłam:

Miód słonecznikowy
Polecany przy chorobach układu krążenia (miażdżyca), chorobach wątroby, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, schorzeniach skóry.

Miód słonecznikowy obniża ciśnienie krwi, poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen, wyrównuje w organiźmie niedobory potasu.

W przypadku oparzeń (stosowany zewnętrznie) zapobiega tworzeniu się pęcherzy i związanych z nimi infekcjami.
http://www.pasiekapodpilskiem.pl/nasze_miody.php?id=slonecznikowy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 3:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Zapomniałam dodać, że miód słonecznikowy jest bardzo smaczny!!!

Pozdrawiam :D :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 9:09 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
W takim razie miłej kuracji upiększającej :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 10:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Polecam, bo bardzo smaczna :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 2:58 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Cytuj:
Maseczka wygładzająca z siemienia lnianego
1 dużą łyżkę siemienia lnianego zagotować z 1 szklanka wody, gotować aż uzyskamy gęstą papkę. Gotową papkę następnie należy przestudzić, gdy już osiągnie temperaturę pokojową, można ją rozprowadzić na twarzy, przykryć gazą, po kilkunastu minutach zmyć letnią wodą

Do nałożenia tej maseczki przyda się pomoc drugiej osoby, wiem z doświadczenia bo często ją stosuję Jest trochę uciążliwa ale dość ładnie wygładza cerę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 6:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Słusznie zauważyłaś effka, chyba pomocna dłoń jest tu niezbędna. Z braku takowej wypada chyba zmniejszyć ilość wody na przykład o połowę, wtedy maseczka będzie bardziej "uchwytna" :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 9:21 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
A tak przy okazji, warto pamiętać że każda maseczka może uczulać, ta sama maseczka może być idealna dla jednej osoby a uczulać inną. Na przykład, miód może podrażniać i uczulać, zawsze lepiej zrobić próbę, np. na szyi, czy maseczka nie powoduje podrażnienia.
Jeśli chodzi o siemię to wiem że niektóre osoby są na nie uczulone ale nie są to chyba częste przypadki, myślę że jest to w miarę bezpieczna maseczka :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 10:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Miód już przetestowałam. Słyszałam o tym, że może uczulać, ale ja kiedyś jadałam sporo miodu bez nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego nie miałam osobistych obaw.
Polecam, efekt kosmetyczny znakomity :D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 7:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 10, 2007 7:40 pm
Postów: 10
Ja byłam uczulona na miód w dzieciństwie ale teraz mogę jeść miód bez obaw, że pojawią się różne sensacje :roll: Jednak za maseczkami z miodu nie przepadam, wolę go jeść :)

Maseczka z siemienia lnianego, otrąb pszennych i ziół
Rozgotować 1 łyżkę siemienia lnianego oraz trzy łyżki otrąb pszennych ze zmielonym zielem skrzypu, korzeniem żywokostu, zielem macierzanki, korzeniem prawoślazu, kwiatem nagietka, kwiatem chabru, zielem bratka, nasionami kozieradki, płatkami kwiatu dzikiej róży, kwiatem rumianku - wszystkie zioła po pół małej łyżeczki. Gotową papkę nałożyć na twarz pędzelkiem, omijając miejsca dookoła oczu. Po 20 minutach zmyć maseczkę naparem z rumianku.
Jest to maseczka upiększająca, stosować nie częściej niż raz na miesiąc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 3:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Ktoś, to Ty jesteś wielki łasuch :lol: :lol:, smacznego.

Za maseczkę piękności dziękuję, bo z nią jak z wiedzą, nigdy za wiele :D.

Ziół w niej dosyć sporo, muszę jutro zamówić w aptece, jak się okazuje, ta forma jest najdogodniejsza, niewiele osób je tam kupuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 6:29 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 24, 2007 10:11 pm
Postów: 17
Miejscowość: Olkusz
Maseczki dla osób nieuczulonych na truskawki :)

Maseczka z truskawek: 4 truskawki dokładnie rozgnieść na gładką papkę, nałożyć na twarz, po wyschnięciu zmyć letnią przegotowaną wodą. Maseczka z truskawek dzięki zawartości kwasów owocowych oraz witaminy C poprawia koloryt skóry, działa wybielająco, a także pomaga zwalczać stany zapalne skóry.

Maseczka z truskawek i twarożku: 4 dojrzałe świeże truskawki, odrobina twarożku
Po połączeniu składników nakładamy maseczkę na twarz pomijając okolice oczu, po 15 minutach zmywamy maseczkę przegotowaną wodą i nakładamy odpowiedni dla cery krem.
Maseczka ta poprawia jędrność i ukrwienie skóry, regeneruje naskórek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 7:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Miłka dziękuję za truskawkowe maseczki, choć w tym przypadku ja zdecydowanie bardziej lubię je jeść (truskawki oczywiście) :P .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 8:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 10, 2007 7:40 pm
Postów: 10
Ja też stosuje maseczki i peelingi domowej roboty

Dla cery tłustej mogę polecić kilka maseczek:


-Maseczka z jabłka i cytryny dla cery tłustej:
Utrzeć 1 kwaśne jabłko, dodać odrobinę miodu i kilka kropel soku z cytryny, wymieszać, po czym nałożyć na twarz na 15 minut, zmyć letnią przegotowaną wodą.

-Maseczka z drożdży z mlekiem do cery tłustej ze skłonnościami do wyprysków:
Łyżkę stołową drożdży rozkruszyć, wymieszać z 2 łyżkami letniego mleka tak żeby powstała gęsta papka, po czym gotową maseczkę nałożyć na twarz z pominięciem okolic oczu. Pozostawiamy na ok. 20 minut, po tym czasie wyschniętą maseczkę ścieramy palcami rozsmarowując ją jednocześnie na skórze, na końcu zmywamy przegotowaną wodą (najpierw bardzo ciepłą a potem zimną).

-Maseczka z drożdży z sokiem z cytryny do cery tłustej
1 łyżkę drożdży wymieszać na papkę z zimną przegotowaną wodą, dodać ok. 15 kropli soku z cytryny. Gotową maseczkę nałożyć na twarz z pominięciem okolic oczu i pozostawić do całkowitego wyschnięcia, po czym zwilżonymi opuszkami palców rozsmarowywać maseczkę na skórze przez chwilę. Na końcu spłukać twarz przegotowaną zimną wodą.

-Antybakteryjna maseczka do cery tłustej ze skłonnościami do trądziku
1 cebulę zetrzeć na tarce, wymieszać z 1 łyżeczką miodu i 1 łyżką otrąb owsianych. Zamiast startej cebuli do maseczki można użyć sok z cebuli. Gotową maseczkę nałożyć na twarz na ok. 20 minut po czym zmyć letnią przegotowaną wodą.

-Oczyszczająca maseczka mleczno-rumiankowa
Przygotować napar z rumianku, wymieszać z mlekiem w proszku, gotową maseczkę nałożyć na twarz i szyję. Po ok. 20 minutach usunąć maseczkę skruszając ją palcami, na końcu zmyć twarz przegotowaną ciepłą wodą.

-Maseczka ściągająca z białka:
1 białko ubić na pianę, dodać kilka kropel soku z cytryny lub żurawin, gotową maseczkę nałożyć na twarz. Po wyschnięciu zmyć letnią przegotowaną wodą.

Ta ostatnia to moja ulubiona, pzdr :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 12:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Ktoś, znalazłam trochę inny przepis na ściągającą pory maseczkę, ale może to nic nie znaczący szczegół. Natomiast ważna wydaje mi się uwaga końcowa.

Białko najlepiej nakładać na skórę bezpośrednio, albo po rozdrobieniu na pianę. W ciągu kilku minut białko zasycha i napina skórę. Gdy to nastąpi należy zmyć je watką umoczoną w letniej wodzie z sokiem cytrynowym.

Maseczka działa tonizująco i ściągająco. Dobry środek przeciw szerokim porom i zwiotczałej skórze. Nie należy jej jednak stosować zbyt często, aby mięśnie twarzy nie przyzwyczaiły się do napięcia.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności