Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 17, 2024 12:30 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tłusta cera
PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 10, 2010 4:56 pm
Postów: 9
Mój problem to strasznie tłusta cera  Używam podkładu, żeby choć troszkę ją ukryć, ale niestety nawet po nim już po chwili moja cera zaczyna się świecić… Czy znacie jakieś preparaty, które pomogą mi uciec od tego problemu???


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 7:48 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
może na noc używasz zbyt tłustego kremu z tego co mówisz to masz cere mieszaną czoło i nos tłustą a policzki suchą ,ja mam tez taką samą cere teraz to już lepiej ale kiedyś to była masakra bo podstawą tego żeby nie mieć błyszczącej buzi jest tonik lub mleczko ja używam tonik matujący mary cohr a potemk nakładam z tej samej firmy matujący fluid o właściwosciach też nawilżających ale nie natłuszczających to jest wieka różnica..spróbuj tak .... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:17 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
też mam podobny problem i tłusta cera jest dla mnie strasznym utrapieniem. Nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie, bo się okropnie świeci, ale też przez nią pojawiają mi się wypryski. Dramat, po prostu dramat. Ale ja na tłustą cerę stosuję URT-OIL z naftą oczyszczoną, wystarczy rano i wieczorem przemyć twarz wacikiem. Jak na razie zobaczyłam drobną poprawę mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 7:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 28, 2010 6:51 pm
Postów: 3
witam ja to nie wiem jaki mam rodzaj cery czasami błyszczy a czasami jest sucha to chyba wpływ hormonów więc żeby zadowolic swoja cere na noc używam wzbogacony krem inteligetnie nawilżający mary cohr a na dzień matujacy fluid z tej samej firmy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 6:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 10, 2010 4:56 pm
Postów: 9
Moje koleżanka dostała na urodziny kosmetyki właśnie mary cohr i niestety jej nie pasowały więc ja raczej nie jestem go nich przekonana. A co to jest ta nafta oczyszczona?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 8:03 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

sojka napisała

Cytuj:
też mam podobny problem i tłusta cera jest dla mnie strasznym utrapieniem. Nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie, bo się okropnie świeci, ale też przez nią pojawiają mi się wypryski. Dramat, po prostu dramat. Ale ja na tłustą cerę stosuję URT-OIL z naftą oczyszczoną, wystarczy rano i wieczorem przemyć twarz wacikiem. Jak na razie zobaczyłam drobną poprawę mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej ;)

lodia napisała

Cytuj:
Moje koleżanka dostała na urodziny kosmetyki właśnie mary cohr i niestety jej nie pasowały więc ja raczej nie jestem go nich przekonana. A co to jest ta nafta oczyszczona?


Jak tak czytam dziewczyny...co piszecie... to przypominają mi się czasy młodości. Miałam dwie młodsze siostry. Jedną niewiele młodszą... Ja wówczas nie miałam nigdy takich kłopotów z cerą (chociaż się czasem zdarzały... dziś wiem, że zależnie od jedzenia)... ona miała... Jadło się... co się jadło... z tego co pamiętam... niezupełnie to samo...bo często też poza domem... ona chodziła do innej szkoły i miała inne środowisko... ale jedzenie ogólnie na pewno w tamtych czasach było zdrowsze... Dziś myślę, że najważniejsze to było to, że ona miała inną niż ja... grupę krwi.
Ona ma B... a ja zerówkę. Przemyślcie więc też to.

Jeśli chodzi o naftę...Moja mama (0Rh+) używała nafty oczyszczonej do smarowania skóry głowy godzinę przed myciem włosów ... i była zawsze zadowolona...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 8:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 16, 2015 12:12 pm
Postów: 7
Cytuj:
czasami błyszczy a czasami jest sucha

Typ cery jaki masz to cera mieszana. Jest to chyba najtrudniejszy do pielęgnacji rodzaj cery. Strefa T zawsze się świeci, natomiast policzki są suche. Musisz chyba stosować dwa, różne rodzaje kremów- jeden na miejsca tłuste, drugi na te suche. Najlepiej, gdyby to były kosmetyki naturalne. zadbaj też o skórę od wewnątrz. Pij duże ilości wody i unikaj słodyczy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 10:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 16, 2015 12:12 pm
Postów: 7
Myślę, że w internecie możesz znaleźć dodatkowo jakieś porady dotyczące skóry mieszanej
Kod:
http://beautyproject.pl/moje-klopoty-z-cera-mieszana/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 3:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 09, 2016 3:27 pm
Postów: 2
Już dawno nikt tu nie pisał, ale może komuś się przyda ta informacja :-) Najlepszym sposobem na tłustą cerę jest... nawilżanie jej. A wcześniej oczyszczanie. Warto zacząć od zabiegu oczyszczającego u kosmetyczki, a później samodzielnie robić w domu raz na tydzień, np. peeling. I codziennie nawilżać. W każdej aptece można kupić kremik nawilżający do problemowej cery. Powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 9:33 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Ja przemywam twarz spirytusem salicylowym :)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 10:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 13, 2016 10:16 am
Postów: 5
Nie ma się co radzić na forach, najlepiej żebyś poszła do kosmetyczki albo dermatologa, przyczyny mogą być na prawdę różne.
Jeśli natomiast chcesz popróbować na własną rekę to powinnaś poczytać na internecie o domowych sposobach pielęgnacji cery albo o jakis tonikach. Ja sama używam z garniera (3 w jednym) i bardzo go sobie chwalę, ale wiem że ta firma akurat uczula sporo dziewczyn dlatego musisz być ostrożna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Czw Lip 07, 2016 9:48 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 01, 2016 9:32 am
Postów: 5
na tłustą cerę pozytywnie wpływa maseczka z aloesu :D tutaj fajny przepis http://zywnoscdietetyczna.pl/aloes-wlasciwosci-zastosowanie-przepis-maseczke-aloesem-tlusta-cer/ . jeśli nie macie czasu albo siły na hodowanie doniczkowych roślin, można zakupić gotowy produkt, sok z aloesu 8O :D i to prawie za darmo 8) https://www.cosdlazdrowia.pl/soki/sok-z-aloesu-1000-ml/produkt-436 najlepsze to co prosto z natury :P :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Czw Sie 04, 2016 6:21 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Myślę,że na problemy z tłustą cerą,bardzo dobrym i skutecznym rozwiązaniem bezie stosowanie kosmetyków naturalnych opartych na bazie kolagenu,który ma szereg pozytywnych właściwości dla naszej cery,wszystkie niezbędne informacje z tego zakresu znajdziecie na KochamZdrowie.com

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 11:10 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2016 2:18 pm
Postów: 4
Ja również mam tłusta cere w dodatku trądzikową :(
Przy makijażu zawsze uzywam kremu, następnie podkładu z Astor perfect i się w ogołe nie swiece! W dodatku uzywam pudru transparentnego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tłusta cera
PostWysłany: Śro Paź 19, 2016 9:33 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Tak jak pisałam powyżej, w pierwszej kolejności musisz wyeliminować kosmetyki z dodatkami parabenów, które zatykają pory co jest szczególnie szkodliwe w przypadku cery trądzikowej i tłustej, na rzecz kosmetyków w 100%naturalnych, najlepiej jeżeli na początek będzie to kolagen.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności