Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 4:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 17, 2010 11:32 am
Postów: 7
Nie wiem, jak to jest, że co roku ostrzegają, a ja co roku widzę na plaży "zesmażone placki". Ludzie, czy naprawdę nie wiecie, że to może być niebezpieczne! A rozsądne opalanie wcale nie jest wielką sztuką: http://www.sportowystyl.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=773&Itemid=4
Proszę, poczytajcie trochę...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Śro Cze 30, 2010 11:46 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 30, 2010 11:42 pm
Postów: 9
Może być niebezpieczne, ale jak się dużo przesadza, jak się czasem spiecze na raczka to nauczka przychodzi sama i myślę że nie ma sensu straszyć ludzi. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 11:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Racja. Straszyć nie należy... każdy już przeważnie wie jak znosi dłuższe przebywanie na słońcu... ale warto pomimo wszystko mieć zawsze "pod ręką" maść ALANTAN (jest w aptekach). W razie czegoś w rodzaju oparzenia słonecznego... trzeba nią posmarować zaczerwienione miejsca... i wtedy szybko stają się mniej dokuczliwe, a nawet nie schodzi z nich skóra. Wiem o tym od ponad 30 lat... i w potrzebie stosuję z pozytywnym skutkiem. Na inne oparzenia też jest oczywiście ta maść skuteczna.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 10:50 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 8:39 pm
Postów: 63
Witam Wołomin!! Pewnie ze ostrożnie, słonce jest dobre ale tylko z umiarem:) ale my lubimy leżeć od 12 do 16 a wtedy słonce jest najbardziej zabójcze.
W tamtym roku w Egipcie przyjmowałem suplement o nazwie Derma Astin naprawdę świetny, chroni nasza skórę od wewnątrz. Pozdrawiam i życzę zdrowia !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 1:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
ja też lubię słoce ale wiadomo krem z filtrami musi być a potem stosuje balsam posłoneczny z mary cohr który łagodzi podrażnienia pogłębia i utrrzymuje opalenizne dłużej na skórze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 2:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Kuba... dziękuję za pozdrowienia i życzenia :)

Ja myślę... że dość dużo zależy od "przyzwyczajenia" i indywidualnych właściwości organizmu i zwykłego nie "przesadzania". Nigdy właściwie nie miałam wielkich kłopotów z powodu... przebywania na słońcu... chociaż nie noszę okularów słonecznych (prawie zawsze mam je przy sobie, ale nie noszę)... nie noszę też nakrycia głowy (jednego i drugiego nie lubię)... a więc nie daję tu za dobrego przykładu... Nieraz się trochę przypiekłam... potem alantan... i nic... no ale nie w Egipcie... :)
Ale moja córka to zawsze pamięta o tych różnych kremach...jak kika75... i inni...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 12:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 09, 2010 12:16 pm
Postów: 3
Ja na spalone plecy preferuje stary dobry sposób - kefir albo zsiadłe mleko. Zwłaszcza naturalne, nie ze sklepu, tylko spod krowy :) ale jak jest się na wyjeździe, to wiadomo, że nie będzie się szukało zsiadłego mleka. Ktoś wyżej pisał o alantanach. Ja w zeszłym roku na urlop do Grecji zabrałam balsam w piance. Jest lekki, szybko się wchłania, ma fajny zapach mango. Stosowałam go nawet na ciało po depilacji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 7:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 03, 2012 6:00 pm
Postów: 10
Jeżeli podchodzi się do opalania z głową, tj przestrzega się zasad bezpiecznego opalania, czyli stosuje się krem z odpowiednim filtrem, chroni się głowy i nie przebywa się na słońcu kiedy najbardziej grzeje to myślę, że nie ma nic niebezpiecznego w opalaniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 10:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 7:52 am
Postów: 7
ja ostatnio na jakimś forum przeczytałam że na oparzenia. nawet te słoneczne świetnie sprawdza się curiosin, tyle, że sama go nie stosowałam i chciałabym dowiedzieć się coś więcej o jego działaniu. Stosowała, któraś z Was może?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Wto Cze 17, 2014 12:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
Sama mam uczulenie na pierwszy kontakt ze słońcem, dlatego od razu wciągam dużo betakarotenu i stopniowo się opalam, żadne tam wielogodzinne wylegiwanie się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 1:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Promieniowanie UTV może mieć działanie lecznicze, np helioterapię wykorzystywano w leczeniu gruźlicy (Tuberculosis) lub łuszczycy (Psoriasis). Zbyt jednak długie opalanie się może zaszkodzić. Trzeba bowiem pamiętać że UTV może powodować oparzenia przy właśnie zbyt długiej ekspozycji. Dlatego mówi się często o optymalnym czasie takiej ekspozycji - do 30 minut (15min na przód ciała i 15min na tył. Promieniowanie UTV ma swoją przenikliwość, która wcale nie jest taka mała i to z tego głównie względu trzeba z nim uważać. Ze swej strony życzę przyjemnego opalania bez problemów zdrowotnych.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 12:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2014 12:02 pm
Postów: 33
Tutaj mogę się zgodzić,jeżeli jesteśmy aktywni i często przebywamy na słońcu to trzeba po prostu uważać aby się nie poparzyć,dlatego też wszelkiego rodzaju kremy z filtrem czy olejki do opalania będą wskazane.

_________________
www.MrHilary.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 1:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 30, 2014 8:28 am
Postów: 13
Ja tam wgl unikam opalania, bo jak dla mnie najpiękniejsza jest blada skóra :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 5:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 7:52 am
Postów: 7
ja gdy czasem za mocno się spiekę na tak zwanego raczka :D to smaruję zaczerwienioną skórę curiosinem i po problemie. Bardzo fajnie łagodzi podrażnioną skórę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opalanie- ostrożnie ze słońcem
PostWysłany: Pią Wrz 12, 2014 9:45 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Samara napisał(a):
Ja tam wgl unikam opalania, bo jak dla mnie najpiękniejsza jest blada skóra :).


No to nie czuję się osamotniona :mrgreen: Oczywiście w sezonie letnio-wiosennym nie chodzę pozapinana po samą szyję lub z parasolką, ale po prostu nie uznaję solarium czy upartego "leżenia plackiem" w celu uzyskania ciemniejszej karnacji. Po pierwsze nie jestem dziewczyną, która lub i brąz, a po drugie mam bardzo dużo znamion (po obojgu rodzicach), więc jak już co nieco osłonię to tylko po uprzednim posmarowaniu się specyfikiem z dość wysokim filtrem. Wiele mówi się o nowotworach piersi czy płuc, tymczasem na podstępnego raka skóry rzadko kiedy zwraca się uwagę. Dobrze jednak, że coś się w tej kwestii zmienia - np. o swoich problemach z czerniakiem mówił niedawno znany australijski aktor Hugh Jackman.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności