Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 11:24 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Ja też mam słabe paznokcie, rozdwajają się i pękają. Stosowałam multum kuracji skrzypowych, jadłam witaminy, belissę i inne specyfiki. Ale dalej mam słabe i część. Nie sprzyja poprawie ich stanu woda i mróz. Znalazłam sposób na to żeby się nie łamały malując je. Są wtedy mocniejsze, jestem w stanie je zapuścić i fakt, czasem się jakiś złamie, ale dwa razy w miesiącu a nie co drugi dzień na zamku od dżinsów.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 12:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Ja również odradzam parafinę. Sama smaruję ręce na noc grubą warstwą kremu nawilżającego bądź wazeliną i nakładam na to bawełniane rękawiczki. Jeśli paznokcie są łamliwe - maluje je lakierami, jeśli nie lubisz kolorowych, wystarczą te bezbarwne. Paznokieć pomalowany lakierem jest znacznie mocniejszy i sztywniejszy, nie powienien się tak łamać. No i pamiętaj o odpowiedniej diecie!! Nasze włosy, skóra i paznokcie od razu reagują na nieodpowiednią i niezdrową dietę złym wyglądem!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 8:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 28, 2010 6:51 pm
Postów: 3
mój sposób na paznokcie to maczanie rąk w oliwce raz w tygodniu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:26 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
moja siostra zażywa kasułki żelowe migliorin i jest bardzo zadowolona bo paznokcie stały się mocniejsze i nie łamią się tak jak kiedyś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 3:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
Bardzo ważne jest dbanie o paznokcie!można wykorzystać do tego celu zwykłą cytrynę, siemię lniane czy oliwę z oliwek. Na tej stronce znalazłam kilka wskazówek, chociaż wcześniej znałam ich kilka >http://twojekosmetyki.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=65%3Adomowe-sposoby-pielegnacji-paznokci&Itemid=1/
istnieje duzo sposobów na paznokcie, najważniejsze jest to żeby dbać o nie systematycznie!!Pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 7:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 08, 2011 4:44 pm
Postów: 2
Mi pomogła kuracja skrzypem polnym i preparatem na bazie drożdży. Stosowałam je jednocześnie ( codziennie, przez miesiąc brałam po jednej tabletce ), więc ciężko tak naprawdę stwierdzić który przynosi lepsze efekty. W każdym razie po miesiącu zauważyłam znaczną poprawę, paznokcie były zdecydowanie mniej łamliwe. Teraz przymierzam się powtórzyć tą kurację bo paznokcie znowu są w fatalnym stanie - dzisiaj w pracy otwierałam szufladę, niefortunnie zahaczyłam i paznokieć niestety pękł :( Najważniejsze - ja stosowałam skrzypovitę oraz dromin. Oba na pewno są dostępne w aptece za grosze w łódzkiej manufakturze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 10:01 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 28, 2011 1:53 pm
Postów: 12
Ja na swoje paznokcie stosuję odżywkę z jedwabiem (kupuję w rossmanie za grosze). Poza tym czasem łykam jakieś tabletki na wzmocnienie paznokci i włosów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 6:57 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
na słabe i łamliwe paznokcie polecam odżywkę do paznokci z Eveline - Paznokcie lśniące i twarde jak diamenty. Super sprawa. Widoczny efekt już po kilku dniach stosowania. Ja osobiście mam już 2 czy 3 flakonik. Nakładam odżywkę zamiast lakieru, nie dość,że się utwardzają to się ładnie mienią.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 5:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Cze 16, 2013 4:40 pm
Postów: 20
http://naturalnie24.pl/sklep,7,124,beauty-formula-_formula-piekna_
sprobuj tego ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 3:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Paznokcie (ungui) są wytworem naskórka (epidermis) i jako takie wymagają tej samej pielęgnacji co skóra właściwa (cutis vel cori). Każdy paznokieć zbudowany jest z podstawy (basis ungui), brzegu wolnego (margo libera ungui), wałów paznokcia (valla ungui) oraz płytki paznokcia (lamina ungui). U podstawy paznokcia znajduje się jego macierz (matrix ungui), z której paznokieć się odradza. Na płytce paznokcia widać jest półkolisty obłączek (luna ungui), a na brzegu wolnym rozrasta się zrogowaciały naskórek.
Zdrowe paznokcie to dobrze wyglądające paznokcie bez zmian na płytce, zaróżowione, z dobrze widocznym obłączkiem, twarde, a co za tym idzie niełamliwe.
Zmiany na płytce w postacie białych plamek lub podłużnych kresek oznaczają brak wapnia (Calcium) lub magnezu (Magnesium). Minerały te można uzupełnić spożywając warzywa liściaste (magnez wchodzi w skład cząsteczki chlorofilu), a także kakao, czekoladę i nabiał. Dużo wapnia spotkać możemy w sardynkach.
Suche i łamliwe paznokcie natłuszczamy olejem słonecznikowym (oleum helianthi) lub oliwą z oliwek (oleum olivei). Dobrze jest wykonywać ten zabieg po każdym zmywaniu paznokci, aceton zawarty w zmywaczu bowiem bardzo je wysusza.
Dla zdrowia paznokci stosujemy preparaty ze skrzypem polnym (Equisetum arvense) i uzupełniamy cynk (Zincum). Cynk znajdziemy w pestkach dyni i słonecznika oraz w owocach morza.
W dbaniu o paznokcie trzeba pamiętać o pewnej ważnej zasadzie - Im mniej ich upiększania a więcej natury tym one zdrowsze.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 5:58 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
mam wypróbowane metody i niektóre u mnie zadziałały i czasami jeszcze korzystam;
- uzupełniamy niedobory wapnia, cynku, żelaza, badamy krew na anemię,
- po kąpieli lub namoczeniu nakładamy na zajęty paznokieć olejek drzewa herbacianego,
- ostrożnie obcinamy paznokcie, raczej na wprost, szczególnie u nóg (nie wrastają), bardzo ostrożnie obcinamy skórki a najlepiej w ogóle. Istnieje bowiem ryzyko infekcji (zanokcica), gdy paznokieć podejdzie ropą, to już tylko antybiotyk może go uratować,
- warto używać rękawic ochronnych do prac w ogrodzie czy w ogóle ciężkich,
- gdy paznokcie są suche i kruche, należy gęsto je wysmarować wazeliną lub innym tłustym kremem i założyć bawełniane rękawiczki na noc,
- chore paznokcie, chory organizm, przyjmujemy biotynę, pić często napary ze skrzypu i pokrzywy zwyczajnej, jeść tłuste ryby, olej z siemienia lnianego i stosować do potraw, ziarna siemienia. Stosować doustnie olej z wiesiołka dwuletniego. Suplementować krzem i witaminy z grupy B.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 8:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 31, 2015 2:54 pm
Postów: 22
Bardzo dobra jest odżywka z Golden Rose, taka w czarnej buteleczce. Ale polecam mizianie paznokci olejem np. rycynowym, kokosowym. Jak piszesz, że masz przesuszone, to to Ci je dogłębnie odżywi. Olej rycynowy dostaniesz w każdej aptece, a z kokosowym pojawia się mały problem, ale już wychodzę temu na przeciw i podaje gdzie można go dostać ;) http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3788543,olej-kokosowy-100-bio-extra-virgin-tloczony-na-zimno-gdzie-kupic-wlasciwosci-opinie,id,t.html?cookie=1


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 3:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 09, 2015 8:48 pm
Postów: 15
Na paznokcie dobry jest skrzyp i to podwójnie dobry, bo działa również na włosy. Sama mam problem z moimi paznokciami bo niestety często się łamią, na co nie mam wpływu, bo nawet odżywki do paznokci nie pomagają, albo pomagają na chwilę, co nie jest dla mnie zbyt satysfakcjonujące. Możesz spróbować wcierać również olejek rycynowy, ale trzeba to robić systematycznie, żeby móc zauważyć jakieś efekty. To z takich łatwych sposobów, których ja próbowałam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 7:39 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 7:32 am
Postów: 542
Ja miałam straszne problemy z paznokciami, zwłaszcza u stóp. Łamały się i pękały jak cholera. Pomógł olejek kokosowy Efektimy. Nie od razu ale z czasem problemy znikły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na paznokcie
PostWysłany: Śro Sty 13, 2016 9:51 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
W skrajnych przypadkach można udać się do dermatologa,ale problemy z paznokciami zaczynają się od wewnątrz i to w wielu przypadkach kwestia diety,braku witamin czy samego stresu,pamiętajmy o tym.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności