Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 2:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 6:56 pm
Postów: 12
również stosuje Balsam z masłem kakowym o jest skuteczny.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 2:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Do nawilżania ciała, szczególnie po kąpieli polecam oliwkę do ciała Johnsons Baby. Mimo tego, że zwykle stosowana jest ona u dzieci i z tym przeznaczeniem jest produkowana, to mogą z powodzeniem wykorzystać ją także osoby dorosłe. Zwłaszcza, że już od dłuższego czasu produkuje się oliwkę Johnsona z dodatkiem Aloesu (Aloe vera).
Peloterapia to doskonałe zabiegi służące m in nawilżaniu ciała. Już sama nazwa środków stosowanych do tego rodzaju terapii (peloidy czyli błoto) mówi sama za siebie. Polskim błotem na terenach szczególnie Polski pd jest tak popularnie stosowana w leczeniu uzdrowiskowym borowina. Jej składniki tj kwas hialuronowy, bituminy, czy fulwokwasy służą nie tylko zatrzymywaniu ciepła, ale również zwiększeniu wilgoci powłoki wspólnej ciała (higro tectorum communis). Bardzo dobre są zabiegi z użyciem błota borowinowego jak np kąpiele borowinowe, czy okłady borowinowe.
Oprócz nawilżania ciała przy pomocy oliwek, czy peloidów, nawilżenia wymagają też paznokcie (ungui) jako jedne z wytworów naskórka (epidermis). Radzę stosować tu naturalne środki nawilżające jak wspomniana już gdzieś tutaj oliwa z oliwek (oleum olivei), czy olej słonecznikowy (oleum Helianthi). Oprócz terapii zewnętrznej polecam także zadbać o uzupełnienie tak potrzebnych skórze (cutis vel cori) minerałów i witamin. Należą tu witaminy rozpuszczalne w tłuszczach tj retinol - wit A, czy tokoferol - wit E oraz minerały tj magnez (Magnesium), wapń (Calcium), cynk (Zincum), czy selen (Selenium). Dużo magnezu i witaminy E jest w warzywach liściastych, produktach zbożowych oraz w czekoladzie, kakao i wyrobach czekoladopodobnych. Dużo witaminy A+E spotkamy w tłuszczach roślinnych typu margaryny, czy oleje roślinne. Dużo wapnia spotkamy w sardynkach, szprotkach, a także w produktach nabiałowych. Dużo cynku spotkamy w nasionach dyni, czy słonecznika. Natomiast dużo selenu jest np w owocach morza. Witaminę A spotkamy także we wszystkich czerwonych i pomarańczowych warzywach w postaci karotenu, czyli prowitaminy A. Najwięcej prowitaminy A spotkamy bodajże w marchwi (Daucus carota).
To tyle ode mnie apropos zdrowia naszej skóry i jej wytworów. Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 11:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Najlepiej nawilżają kosmetyki naturalne! Wiem, ponieważ sama ich używam. Świetnie się wchłaniają, nie pozostawiając tłustawego filmu na skórze, który mnie osobiście trochę irytuje. Bardzo lubię kosmetyki Clochee, nie zamieniłabym ich na nic innego. www.clochee.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 7:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 14, 2014 7:22 pm
Postów: 1
Ja używałam i takich i takich i jakiejś wielkiej różnicy nie było... Słuchajcie mam pewien problem a mianowicie robią mi się straszne ranki na rękach pomimo używania różnych środków. Prosze doradźcie mi co można z tym zrobić :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 8:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lut 24, 2014 8:48 pm
Postów: 20
Ja stosuję do mycia emulsji allergoff body, bo jak jej nie stosuję to po mojej skórze można normalnie pisać, taka jest sucha. Allergoff pomaga na tyle, że skóra jest przyjemna w dotyku.
Kiedyś używałam oliwki Nivea, ale wtedy wszystko było tłuste na około ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 12:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 07, 2014 12:15 pm
Postów: 5
A ja odkryłam balsam Dr. Nona! Miałam tylko próbkę ale jest super muszę go kupić. Jest drogi ale bardzo wydajny raz się posmarowałam i 2 dni miałam super miękką skórę.

_________________
http://www.arena.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 9:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Tak jak napisał ktoś wyżej, to jest świetna opcja: oliwka do ciała Johnsons Baby.

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 11:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 07, 2014 12:15 pm
Postów: 5
Fajną metodą na nawilżenie jest kąpiel w wodzie z odrobiną oliwy z pestek winogron, wystarczy się potem lekko osuszyć ręcznikiem i skóra staje się bardzo miękka i miła w dotyku. :)

_________________
http://www.arena.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 3:43 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Ja do nawilżania ciała zdecydowanie preferuję balsamy o lekkiej konsystencji. Nie służą mi masła - są "ciężkie", jakoś się nie wchłaniają, skóra się po nich świeci...
Teraz używam balsamu do ciała Clochee i jestem zadowolona. Wchłania się bardzo szybko, ma przyjemną, lekką konsystencję, dobrze i skutecznie nawilża ciało. Zanim go kupiłam poczytałam trochę opinii na necie i widać, że innym kobietkom też odpowiada.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 12:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Pytanie z innej beczki, zawsze po goleniu twarzy używam kremu nivea, tego standardowego, najpopularniejszego. Wszelkie kremy po goleniu, czy toniki podrażniają mi skórę. Ale jest innym problem, czym bym nie smarował twarzy, zawsze, gdy zarost już trochę odrośnie, strasznie łuszczy mi się skóra na twarzy. Macie pomysł co można z tym zrobić?

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:26 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2014 12:02 pm
Postów: 33
Oprócz masła kakaowego polecam także olejki i balsam do nawilżania ciała,które są niezwykle skuteczne,można używać ich podczas kąpieli,szybko się wchłaniają i pięknie pachną:)

_________________
www.MrHilary.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 9:58 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 23, 2014 4:30 pm
Postów: 37
Stosuję dwa balsamy - rano taki o bardziej lekkiej konsystencji, żeby szybko się wchłonął i nie plamił ubrań a wieczorem o kremowej, który świetnie nawilża skórę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 9:31 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Olejki też są w porządku,jednak balsam Nivea pod prysznic nawilża zdecydowanie lepiej,możemy nawet połączyć go i rano stosować masło kakaowe a wieczorem pod prysznicem także balsam,znakomicie nawilża.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 1:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 30, 2014 8:28 am
Postów: 13
Dla mnie najlepszy jest balsam do ciała z Neutrogeny, ponieważ świetnie nawilża.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nawilżanie ciała
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 9:41 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Masła kakaowe i olejki to wg mnie najlepsze kosmetyki do nawilżania swojego ciała i też nie są jakoś szczególnie drogie,więc warto sie o nie pokusić.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności