Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 11:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 16, 2010 10:28 pm
Postów: 1
Witam wyrzyskich ,jestem nowym użytkownikiem , mam nadzieję że zainteresuje was tematem :wink:
Stworzyłem ten post , bo zastanawiam się nad stworzeniem własnego biznesu. Chciałbym produkować wędliny tradycyjną metodom , a wpadłem na ten pomysł przez swoja frustrację związaną z tym rynkiem w dzisiejszych czasach . Wszyscy wiedzą czym nas karmią duże zakłady masarni-cze . Rynkiem zbytu ma być Warszawa. Zastanawiam się na nawiązaniu współpracy z producentami ekologicznej żywności z innych branży (pieczywo, warzywa, owoce,sery) i stworzenie wspólnej sieci sklepów firmowych. Interesuje mnie wasza opinia na ten temat i czy byście byli zainteresowani takimi produktami w okolicach waszego zamieszkania !!!!! BO ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 21, 2010 12:59 pm
Postów: 1
Ja byłbym zdecydowanie chętny, mieszkam w Warszawie i mam już dosyć tego chemicznego jedzenia. Jeżeli wasza sieć nie ustawiłaby wygórowanych cen to na pewno byś miał wielu klientów. Ja byłbym pierwszym.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Pią Gru 24, 2010 1:13 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 10:53 am
Postów: 40
Myślę że kilka osób już wcieliło ten pomysł w życie i założyło własne firmy sieciowe,tylko pytanie czy to im się opłaciło? Spójrzmy na te wszystkie alternatywne źródła,gdzie kupujecie wędliny? Od anonimowego producenta czy tego popularnego?

_________________
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 8:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 17, 2011 7:07 pm
Postów: 2
Witam Was
a ja jestem tym szczęśliwcem ,który sam sobie wędzi na pięknie pachnącym drzewie olszowym:)
Jestem typowym mieszczuchem ,który zwiał na wieś i powiem Wam ,ze naprawdę nie ma możliwości porownawczej swojej i robionej przemysłowo jesoooo ten zapach smak i trwałość 2 tygodnie bez najmniejszej zmiany smaku zapachu czy wyglądu NIEBO W GĘBIE:)
czasami robię troszkę wiecej i znajomi biorą bez mrugnięcia okiem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pamiętam... jak kiedyś w dawnych czasach mój mąż zrobił nam takie pyszności na jakieś święta...
Ale jak się ma takie wyborne jedzonko... to się je i je... i wciąż jest mało... To dobre sporadycznie... bo inaczej to się jednak wtedy pasie... lub choruje... coś za coś :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 1:14 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
tom1924 napisał(a):
Witam wyrzyskich ,jestem nowym użytkownikiem , mam nadzieję że zainteresuje was tematem :wink:
Stworzyłem ten post , bo zastanawiam się nad stworzeniem własnego biznesu. Chciałbym produkować wędliny tradycyjną metodom , a wpadłem na ten pomysł przez swoja frustrację związaną z tym rynkiem w dzisiejszych czasach . Wszyscy wiedzą czym nas karmią duże zakłady masarni-cze . Rynkiem zbytu ma być Warszawa. Zastanawiam się na nawiązaniu współpracy z producentami ekologicznej żywności z innych branży (pieczywo, warzywa, owoce,sery) i stworzenie wspólnej sieci sklepów firmowych. Interesuje mnie wasza opinia na ten temat i czy byście byli zainteresowani takimi produktami w okolicach waszego zamieszkania !!!!! BO ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE :)



Zgadzam się z Tobą. Zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu, a produkty, które kupujemy nie powinny zawierać w swoim składzie konserwantów (tzw. E dodatków), barwników i innych chemicznych dodatków. Poza tym prawdziwe jedzenie nie powinno być genetycznie modyfikowane. Branża, w której chcesz rozwinąć skrzydła obecnie jest nastawiona na zysk, kosztem zdrowia konsumentów. Nikt nie przejmuje się tym, że konserwanty nas zabijają, nikt nie zwraca uwagi na to, że faszerowanie zwierząt za życia antybiotykami odbije się potem na zdrowiu ludzi, którzy je zjedzą. To temat rzeka więc w tym miejscu przejdę to meritum. Moim zdaniem sklepy z żywnością ekologiczną warto otwierać tylko w dużych miastach, a małych takich jak np.: moje rodzinne Nowe Miasto Lubawskiej taka działalność nie przetrwa. Ponad to musisz zdawać sobie sprawę, ze wiele osób będzie okazywało Ci nieufność, będą twierdzić, ze żywność ekologiczna jest oszukana lub, że nie ma różnicy (poza ceną) w żywności ekologicznej i tej w supermarketach. Cześć z tych osób będzie podstawiona przez konkurencję i najczęściej będzie Cię atakowała kiedy w sklepie jest duża kolejka. Pozostałe osoby to biedacy zmanipulowani przez media i nieudolny system oświaty. Niestety znaczna część społeczeństwa nie jest świadoma medialnej manipulacji, nie posiada zdrowotnej, politycznej i religijnej świadomości. Dlatego naszym zadaniem (mam na myśli ludzi świadomych i wykształconych) jest promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do czytania książek i uświadamianie ludzi, że dieta to podstawa, bez zdrowej diety młode dziewczyny nie będą rodziły zdrowych dzieci, a choroby cywilizacyjne będą zbierały coraz większe żniwo.

Życzę Ci powodzenia w prowadzeniu sklepu z ekologicznymi wędlinami oraz życzę szczęścia, cierpliwości i wytrwałości.

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 3:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 31, 2011 11:15 am
Postów: 24
Miejscowość: Sandomierz
Myślę, że jeśli ceny nie byłyby mocno wygórowane, to na pewno znaleźliby się amatorzy takich wędlin :) Zwłaszcza ci, którzy nie mają dostępu do jakichś wiejskich wyrobów (bo na wsiach da się jeszcze kupić takie porządne wyroby bez polepszaczy).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 1:47 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
No dobrze ale skąd brałby mięso? Byłby masażem i hodowcą bydła jednocześnie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 9:34 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2011 7:02 pm
Postów: 17
A dlaczego mały producent ma być anonimowy, w momencie kiedy dokładnie opisze swój produkt, będzie otwarty to może ba! powinien odnieść sukces. Teraz ludzie chętniej kupują od mnieszych producentów bo duży mięsny koncern to fabryka bez poszanowania zwierząt anni tego co one przez swe cierpienie nam dają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 3:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Zgadza się,mniejszy zakład stawia na większą naturalność,natomiast duże koncerny charakteryzują się tym,że produkują masowo co często poddawane jest krytyce jakości tych wędlin. Pamiętajmy o tym.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 1:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 07, 2012 1:08 pm
Postów: 1
Witajcie,
z dobrymi produktami mięsnymi jest teraz problem to fakt i chciałem zapytać, czy ktoś może jest z Wawy i zna sklep befsztyk.pl ? Podobno mają wysokiej jakości produkty mięsne właśnie. Na stronie mają info, że dostarczają mięso do kilku drogich restauracji itd., więc podejrzewam, że nie jest to żadna masówka. Ktoś zna/kojarzy, albo zamawiał?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wedliny- co myślicie o terażniejszej podaży !!!
PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 11:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przy dużej produkcji... zawsze wystąpi problem przechowywania... a więc stosowania konserwantów. Moim zdaniem gdzie tylko się da... warto "wrócić do przeszłości"... choć nie wiem czy na to pozwolą unijne przepisy. Na targu... gdzie się stale zaopatruje wiele osób... są stali sprawdzeni dostawcy i ich stali klienci. Jak mam blisko targ... to mi nie potrzeba certyfikatów znacznie podwyższających ceny... Dostawcy często opowiadają gdzie mieszkają i jak produkują... lub skąd pochodzą oferowane produkty... można sprawdzić... wybierać... Takie miejscowe "związki" trwają od lat... i cieszą się u nas "dobrym zdrowiem" :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności