Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 3:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 12:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Dieta osób chorych na cukrzycę powinna zawierać dużo witamin i składników mineralnych. Znajdziemy je m.in. w produktach zbożowych, które dodatkowo zawierają również błonnik – nazywany często eliksirem dla jelit. Dlaczego są one tak zdrowe i gdzie ich szukać?

Błonnik – eliksir dla jelit
Błonnik chroni przede wszystkim przed szybkim wzrostem cukru we krwi po spożyciu produktów zbożowych, ponieważ przedłuża proces trawienia i wchłaniania węglowodanów. To jednak nie jedyna zaleta błonnika – poprawia on też pracę przewodu pokarmowego, zwiększa perystaltykę jelit. To powoduje, że nie mamy problemów z zaparciami i zmniejszamy ryzyko wystąpienia uchyłkowatości jelita grubego, a nawet jego nowotworów.

Witaminy
W produktach zbożowych znajdziemy sporo witaminy B1 i PP. Żadna z nich nie jest gromadzona w organizmie i dlatego musimy dostarczać je do organizmu każdego dnia.

Te witaminy i składniki mineralne znajdziemy przede wszystkim w produktach zbożowych mało oczyszczonych: w ciemnym pieczywie, kaszach gruboziarnistych (gryczanej, jęczmiennej, jaglanej, ryżu brązowym), płatkach owsianych, jęczmiennych, żytnich i pszennych. Nie znajdziemy ich (w takiej ilości) w białym pieczywie, a zwłaszcza w bułkach, w kaszach drobnych (manna, jęczmienna drobna), mące i białych makaronach.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 9:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Ezoter :)

Zgoda... ale...zajrzyj do książki Dr Petera J. D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi... np. CUKRZYCA... a przekonasz się, że nie każdy produkt zbożowy (też inny) jest zdrowy dla każdego... a więc dla własnego dobra... swoją grupę krwi warto uwzględniać... ja to potwierdzam! Podoba mi się też, że D'Adamo patrzy na cały organizm... a nie na jego "wycinek"... bo często niestety tak się zdarza, że coś pomaga na jedno... szkodząc przy tym na coś innego

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 1:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Witaj TeSa :)

Oczywiście że nie każdy produkt zbożowy jest zdrowy. Błonnik znajduje się w produktach zbożowych mało oczyszczonych, co oznacza, że np w biały bułkach, drożdżówkach,chlebie tostowym ze spulchniaczami,...itp. go nie ma, ale są zbyt małe ilości.

Nie są mi obce różne diety od diety raw, niełączenia, przez dietę 5 przemian do diety zgodnej z grupa krwi.
Nie negują zupełnie żadnej z tych diet, ale uważam, że każdy indywidualnie powinien wsłuchać się w swój organizm i wybrać taką dietę (rozumianą oczywiście jako sposób żywienia, nie sposób odchudzania), która odpowiada zapotrzebowaniom jego organizmu.

Dieta według grupy krwi jest mi dobrze znana. Ma niewątpliwie wiele plusów, ale minusów też nie można pominąć.
Jeżeli posiadasz krew grupy AB musisz ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa, które jest przecież najleoszym źródłem energii, może to doprowadzić do anemii.

Przy grupie 0 trzeba usunąć z menu białko, co znowu może doprowadzić do osteoporozy (w wyniku braku wapnia). Białko szczególnie przetworzone produkty mleczne. Bo samo mleko to osobny, dosyć kontrowersyjny temat. Również powinniśmy jako zerowcy wyeliminować produkty zbożowe, co według mnie jest niedopuszczalne. Mam na myśli produkty z pełnego, nieoczyszczonego zboża. Przecież błonnik w nich zawarty reguluje poziom cholesterolu we krwi.

Dieta dla grupy A również nie zaleca spozywania mięsa, czyli znowu pozbywamy się białka zwierzęcego (w którym jest żelazo hemowe) oraz produktów białkowych, narażając tym samym na anemię.


dieta dla grupa B pozbawiona pozbawiona jest orzechów, pestek , masła i pomidorów. Masło wbrew pozorom jest nam bardzo potrzebe dla zdrowia, oczywiście w rozsądnych ilościach. nie wspominając już o orzechach i pomidorów (które mają ogromną ilość przeciwutleniaczy).

Diet jest wiele i pewnie jeszcze o wielu z nich jeszcze tutaj napiszę, bo sprawy zdrowego żywienia są mi bliskie, ale warto samemu sprawdzić większość z nich, żeby dojść samemu do wniosku co nam sprzyja, a co nie.
Dieta opracowana indywidualnie to najlepsza dieta. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 11:20 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Kod:
Dieta opracowana indywidualnie to najlepsza dieta. :)

- to jest i także moje motto.
- nie negujemy innych diet, wybieramy to co jest dla nas najlepsze lub dobre.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 12:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 01, 2011 6:56 pm
Postów: 8
Ja też uważam,że wlasna dieta jest najlepsza,ale aby była skutaczna trzeba pomóc natutalnymi suplementami a zwłaszcza błonnikiem.Dlatego między inntmi lepsze są produkty zbożowe.Polecam dużo informacji o błonniku na stronie http://wszystkoozdrowiuiurodzie.blogspot.com

_________________
http://wszystkoozdrowiuiurodzie.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 1:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
euroscan - dokładnie tak. Jeżeli ktoś stosuje dietę jako zdrowy sposób odżywiania to zawsze jest godne pochwały, ale trzeba na sobie poeksperymentować, wsłuchać się w swój organizm, żeby wiedzieć co nam służy, po czym czujemy się lepiej, dzięki czemu chudniemy. Warto też robić sobie co jakiś czas badania kontrolne, żeby sprawdzić jak na daną dietę reaguje nasz organizm.

hiro10- jeżeli dostarczamy organizmowi wystarczającą ilość witamin i składników mineralnych w naturalnej postaci (produktów nie tabletek), to suplementy nie są konieczne. Chociaż nie są zakazane i w rozsądnej ilości dobrze nam służą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 5:33 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witajcie :)

Zgadzam się z powyższym ale zauważyłam... że opierając się tylko i wyłącznie na swoich odczuciach (że np. "to coś" mi smakuje... więc jest dla mnie dobre) można jednak łatwo się wprowadzić w błąd... i po pewnym czasie wyhodować w swoim organizmie niejedną chorobę np. mając grupę krwi 0 - alergie lub choroby stawów. Z tego powodu uważam, że uwzględnianie wskazówek Dr Petera J.D'Adamo jest niezwykle pożyteczne... zwłaszcza w podejściu długofalowym... To jest prawdziwa skuteczna profilaktyka...

Czytałam nieraz wpisy... że wyniki podstawowych badań są w porządku... a w organizmie coś złego się dzieje...
Każdy chyba zauważył, że suplementy... też mają jakieś wypełniacze... lub teoretycznie działając na jakieś schorzenie... nie pomagają... bo nie są wykorzystywane tak samo przez wszystkie grupy krwi (D'Adamo... na to zwraca uwagę)... trzeba więc być ostrożnym i konsultować się z lekarzem... zwłaszcza takim, który zna i zaleca wspomaganie leczenia dietą zgodną z grupą krwi (tzn. już przetestował wskazówki D'Adamo... i wie, że są skuteczne... albo zamierza to właśnie uczynić)


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego produkty zbożowe są zdrowe?
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 5:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Ale tu nie chodzi o odczucie typu "coś mi smakuje więc jest dla mnie dobre". Niestety najczęściej smakują nam te najbardziej niezdrowe i sztucznie przetworzone produkty.
Tu chodzi o wyczucie swojego organizmu. Jeżeli źle się czuję po marchewce albo szkodzi mi czerwone mięso to choćby moja grupa krwi wymagała jedzenia tych produktów i zalecane one były przez lekarzy i specjalistów to nie powinno się ich jeść i żaden racjonalny człowiek jeść ich nie będzie.


Powinno się zachowywać dietę zgodną ze swoim organizmem (bo on najlepiej wie mu jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania), ale przy zwracaniu uwgi na to, aby produkty, które spożywamy były zdrowe. Warto się dokształcać pod tym względem, czytając naukowe publikacje, czy artykuły dietetyków i specjalistów od spraw żywienia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 20 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności