Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 05, 2011 10:16 am
Postów: 1
Witajcie!
Znalazłam fajną stronę (www.aktywniepozdrowie.pl), gdzie piszą o zdrowiu dzieciaków i nie tylko. Tytuł mojego postu jest wiodącym tematem tej strony. Jeśli dobrze się rozeznałam, ta strona ma również wartości edukacyjne - sadza się dzieciaka przed komputerem i sam może się uczyć, co dobre jest w jedzeniu, a czego jeść nie powinien. To dla mam, którym ciężko jest przetłumaczyć swoim dzieciom, że np. fast foody są niezdrowe. Na mnie największe wrażenie zrobiła Piramida Zdrowie. Zajrzyjcie, naprawdę warto, zważywszy, że strona jest fundowana przez BANK! Jak do tej pory banki raczej przysparzały nas o zawrót głowy, a tu masz, są po stronie zdrowia. Oby więcej takich banków 8O


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 5:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 08, 2011 5:27 pm
Postów: 2
POPIERAM!!! - rodzice często dawają dzieciom toczego chcą do jedzenia zamiast sami patrzeć na wartości odżywcze. Wiele razy widziałem jak dzieci do szkoły dostają zamiast śniadania parę złotych na słodycze albo fast-fudy - dziecko zadowolone i rodzice mają spokój :) . Sam zacząłem od niedawna prowadzić stronę w internecie (http://www.leczeniewdomu.blogspot.com ) gdzie zamieszczam artykuły dotyczące leczenia domowymi sposobami i chcę przedstawiać, i kreować zdrowy sposób na zdrowy. Co prawda jak trzeba się leczyć to znaczy, że coś się już zaniedbało i zdrowie szwankuje, ale też wiele dolegliwości możemy pokonać domowymi sposobami. Co do rodziców to UWAGA!!! -patrzcie co jedzą wasze dzieci bo puki młode to może i zdrowe, i zadowolone, ale z czasem gdy przyjdzie choroba to będzie "płacz i zgrzytanie zębów".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 9:17 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

"Przez rok trzymała Happy Meal z McDonalds w szafce. Nie spleśniał"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7687868,Przez_rok_trzymala_Happy_Meal_z_McDonalds_w_szafce_.html
Cytuj:
Autorka i blogerka Joann Brusco postanowiła przeprowadzić niezwykły eksperyment. 3 marca 2009 roku kupiła Happy Meal w McDonalds i umieściła go w szafce nad biurkiem w swoim domu w Colorado. Następnie przez rok dokumentowała na blogu co się dzieje z jedzeniem.

62-letnia blogerka udziela w internecie porad rodzicom na temat zdrowego żywienia dzieci. "Mój Happy Meal skończył dziś rok i wygląda całkiem dobrze. NIGDY brzydko nie pachniał. Jedzenie nie spleśniało. W ogóle nie było zatęchłe" - pisała 3 marca br. na blogu Brusco.

"Przez kilka dni pięknie pachniało"

"Kupiłam Happy Meal, nie żeby je zjeść, ale żeby je obserwować. Przez kilka dni pięknie pachniało. Wąchałam te pyszne frytki za każdym razem, jak wchodziłam do biura. Po tygodniu zapach był już z trudem wyczuwalny. Mój mąż bał się, że kiedy zacznie pleśnieć, w naszym domu będzie straszny smród. Bał się też, że jedzenie przyciągnie mrówki i myszy" - wspominała początki swojego eksperymentu Brusco.

Obawy jej męża się nie potwierdziły. Każda inna potrawa po roku stałaby się śmierdzącą, spleśniałą breją, ale nie jedzenie z McDonalds. Happy Meal po roku trzymania w szafce wygląda niemal identycznie. W Colorado jest bardzo suchy klimat (Brusco przyznaje, że mogło to wpłynąć na stan jedzenia), bułka, kotlet i frytki trochę wyschły, ale to jedyne oznaki czasu.

Nawet muchy nie chciały jeść Happy Meal

"Wiele razy miałam otwarte okno, ale muchy i inne insekty po prostu ignorowały Happy Meal. Co wam to mówi?" - pyta retorycznie blogerka - "Jedzenie powinno pleśnieć, gnić i śmierdzieć. Fakt, że (red. Happy Meal) nie spleśniało, pokazuje jak szkodliwe jest dla naszych dzieci. (...) Jedzenie jest rozkładane na podstawowe elementy w naszym ciele, które dają nam energię. Dzieci mają zdrowe ciało jeśli jedzą zdrowe jedzenie" - pisze Brusco.

"Teraz wiecie dlaczego nazywają to śmieciowym żarciem" podsumowuje swój eksperyment blogerka.

McDonalds twierdzi, że ich żywność nie jest szkodliwa

McDonalds wielokrotnie starał się podkreślać, jak zdrowe jest produkowane przez nich jedzenie. Firma chce walczyć z oskarżeniami o powodowanie otyłości wśród dzieci.

W każdej restauracji można znaleźć listę składników każdej potrawy i liczbę kalorii. Brytyjski dziennik "Daily Mail" podaje jednak, że statystycznie każdy produkt ma około siedem numerków z literą E - czyli konserwantów. W bułce znajduje się m.in. wapń i propionian sodu, a w ogórku kiszonym benzoesan sodu. Frytki, po roku nadal złotobrązowe, zawierają kwas cytrynowy i pirofosforan sodu, które pomagają zachować kolor.
Image

Blog Brusco o Happy Meal
http://www.babybites.info/2009/03/03/happy-meal-blog/

Warto tez zerknąć do tematu "Żywność masowego rażenia" - także w tym dziale - jest tam obszerny materiał pt.:"Dlaczego frytki McDonald’s są tak smaczne?"


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 2:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 20, 2011 2:10 pm
Postów: 9
dzięki za linki, http://www.aktywniepozdrowie.pl/ - bardzo edukacyjna strona! rodzice powinni czytać ile się da, ale również słuchać wewnętrznej mądrości..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 8:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
problem polega na tym, że sami nie mamy dobrych nawyków żywieniowych. szczególnie nasz polska kuchnia nie jest tą najzdrowszą. chyba nie muszę mówić, jak u nas wyglądają święta.
nic poza meetingami przy stole. ostatnio znalazłam taki artykuł (http://dietadlazdrowia.pl/artykuly/kulinaria/6/wielkanocne_porady/155.html) o tym, co zrobić, żeby zmniejszyć ilość świątecznych kalorii. a i tak mi się nie udało w 100%, bo jakże bym mogła odejść od stołu.
brak słów. a jestesmy tego uczeni od malenkosci. niestety.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 11:56 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Moim zdaniem dla chcącego wszystko możliwe. Tylko sposobu odżywiania trzeba uczyć dziecka od małego. Warto edukować nasze dzieci jak powstaje jedzenie typu ff, co zawiera i jak wpływa na nasz organizm. Nie dajmy się zwariować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 8:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 01, 2011 8:47 am
Postów: 8
Mi rodzice nie pozwalali za często jeść chipsów, mimo iż była wtedy moda na pokemony. Dzięki tmu nie jestem aż taka gruba:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 9:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 12, 2011 3:23 pm
Postów: 6
Fast food raz na jakiś czas jeszcze nikomu nie zaszkodził chyba. Ważne żeby nie jeść tego mega dużo no i przede wszystkim dzieciaki powinny więcej sportu uprawiać a mnie przy kompie spędzać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: To śmieci tuczą dzieci.
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 3:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sie 16, 2011 9:42 am
Postów: 11
Popieram należy już od dziecka, przyzwyczajać do zdrowego jedzenia i aktywnego trybu życia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności