Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Wto Cze 12, 2012 11:02 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 15, 2012 8:36 am
Postów: 4
podobno ryby wedzone moga sie przyczynic do powstawania raka jesli zostaly uwedzone za dlugo lub na zlym rodzaju drewna. Slyszeliscie cos o tym?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Cze 13, 2012 1:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
no i mają dużo kwasów omega-3. kurcze, a rybka zapiekana ze szpinakiem... mniam! coś obłędnego! Poważnie: gdy nie mam czasu gotować, to North Fish jest moim ratunkiem. Zwłaszcza, że mam blisko do Dominikańskiej :) Ehhh, zalety mieszkania w centrum.

Ale wracając do tematu. Lubię też śledzie. Mój faworyt: śledzie po kaszubsku!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Cze 20, 2012 9:58 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Tylko ja mam wątpliwości czy w NF jest taka świeża ta rybka. A śledzie po kaszubsku sama robisz? Niedawno wyczytałam, że ryby zmniejszają też efekt kaca - to tak dla panów. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 2:01 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
ewka85 napisał(a):
no i mają dużo kwasów omega-3. kurcze, a rybka zapiekana ze szpinakiem... mniam! coś obłędnego! Poważnie: gdy nie mam czasu gotować, to North Fish jest moim ratunkiem. Zwłaszcza, że mam blisko do Dominikańskiej :) Ehhh, zalety mieszkania w centrum.

Ale wracając do tematu. Lubię też śledzie. Mój faworyt: śledzie po kaszubsku!


Nie lubię jeść ryb w smażalniach bo nigdy nie wiem ile już rzeczy na tym tłuszczu (i na jakim tłuszczu!) smażono. A nie trzeba pisać, że najlepszy pod względem zdrowotnym jest olej rzepakowy pod warunkiem, że smażyło się na nim krótko i tylko raz. Nota bene olej rzepakowy też posiada kwasy omega-3 :)

Rybki same w sobie uwielbiam, ale wolę przygotować je po swojemu, w domu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Lip 25, 2012 9:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Co do raka i drewna, każda zwęglona i przypieczona potrawa może wpłynąć na zwiększenie jego powstania - niezależnie od typu mięsa, sposobu obróbki termicznej czy tłuszczu, na którym się ją przygotowuje: SPALONE = SZKODLIWE.

Oczywiście nie można tez przesadzać, zwęglone potrawy od razu raka nie spowodują, są tylko groźne w większych ilościach i często jedzone.

A co do smażalni ryb - wybieraj te, w których ryby przyrządzane są na Twoich oczach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 5:43 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lip 31, 2012 5:26 pm
Postów: 1
Ryby w smażalniach ryb, szczególnie tych nad morzem smażone są na starym oleju, więc tego lepiej się wystrzegać. Ja również polecam łososia bo jest pyszny, zdrowy i sycący. Ja kupuję zawsze tego świeżego z Biedronki, na takiej tacce. Myślicie, że to dobry wybór? Przeraziłam się trochę jak przeczytałam o tych nieświeżych rybach z Norwegii :/ Tuńczyka już chyba też nie ruszę ;] Polecam jeszcze pstrąga bo jest smaczny :) Ogólnie to rybki jadam tylko z piekarnika, bo są zdrowsze. Do ryb też jestem nieco zmuszona, bo nie jadam mięsa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 3:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Lillianna86 napisał(a):
Ogólnie to rybki jadam tylko z piekarnika, bo są zdrowsze. Do ryb też jestem nieco zmuszona, bo nie jadam mięsa.


Najzdrowsza jest rybka robiona na parze, skropiona kilkoma kroplami oleju rzepakowego - istna bomba jeśli chodzi o omega-3 :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 8:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Najlepsze rybki pochodzą z czystej wody... to na co zwrócił uwagę Krzysztof... zanieczyszczenia ryb morskich rtęcią... to straszne zanieczyszczenia... przestrzegają przed tym w swych książkach zarówno Peter jak i James D'Adamo. To jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży. Prof. Tombak w swych książkach podaje sposoby na oczyszczanie organizmu z metali...

Warto jednak ponad to sprawdzić, które ryby są dla naszej grupy krwi najkorzystniejsze (lub przynajmniej nie są umieszczone przez D'Adamo w grupie unikać... to samo dotyczy oleju)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 6:09 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Może i racja, ale z drugiej strony to właśnie ryby morskie mają najwięcej kwasów omega-3. Rezygnując z nich trzeba pamiętać by włączyć do diety inne źródła tychże kwasów, jak np. olej rzepakowy czy orzechy włoskie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 9:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lut 16, 2014 9:34 pm
Postów: 16
Nie wiem, czy to prawda, czy nie, ale tak jak juz wspomniano ryby wędzone to bogate źródło kwasów omega3. Myślę, że dobry łosoś wędzony taki jak np. tutaj http://www.suempol.pl/produkty/ od czasu do czasu nie zaszkodzi, a pomoże.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 12:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 06, 2014 1:51 pm
Postów: 1
Ja robię zawsze sama pasty rybne. Są baaardzo łatwe do przygotowania i znacznie bardziej ekonomiczne niż te kupne, nie wspomnę już o ile bardziej są zdrowe... Makrelę wędzoną rozdrabniam i mieszam ze startym ogórkiem konserwowym, serkiem śmietankowym, odrobiną majonezu, szczypiorkiem, solą, pieprzem i już pycha! Tak samo można zrobić pastę z tuńczyka!

_________________
http://www.dobreryby.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 6:18 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Jeżeli mowa o zdrowej żywności,to warto zajrzeć także na nasza stronę,znajdziecie szeroki wybór ekologicznych produktów w niższej cenie:)

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Lip 09, 2014 11:32 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 09, 2014 10:37 am
Postów: 23
są zdrowe, ale po awarii reaktora w fukushimie, to ja już ryb nie jadam:
http://members.upcpoczta.pl/m.luczkiewicz4/czarnobyl/fukushima.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 2:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 15, 2014 1:49 pm
Postów: 23
Ja z ryb lubię tylko łososia. Ale nie wędzonego. Pieczonego z cytrynką, mniam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 8:43 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Też bardzo lubię łososia z cytryną,tylko najlepiej jeżeli jest on gotowany na parze,wtedy smakuje po prostu wyśmienicie:) Zresztą generalnie ryby należą do bardzo zdrowych posiłków,warto budować dietę na ich podstawie.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności