Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:24 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ryby
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 6:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 13, 2011 5:58 pm
Postów: 3
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad pewną sprawą. Jak powszechnie wiadomo ryby są bardzo zdrowe. Osobiście nie jestem ich zwolenniczką, ale dla zdrowia raz w tygodniu staram się by gościły na moim stole. Do rzeczy: czy uważacie, że pasta rybna np. z makreli jest również dobrym źródłem zdrowia? :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 2:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie wszystkie ryby są zdrowe zwłaszcza dla wszystkich... ja (zerówka) makrelę jadam i lubię :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 7:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
skład tej pasty trzeba by było przeczytać. miałam taki sam problem z tuńczykiem, ale zdecydowałam, że sama sobie zrobię w domu pastę z mojej ulubionej rybki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 3:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 11:22 am
Postów: 22
No własnie, jeśli zrobisz sama tę pastę to będzie ok, ale ta kupna na pewno ma dużo konserwantów i innego badziewia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 4:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Racja,tym bardziej jeżeli kupisz taką pastę rybną w hipermarkecie,wtedy nie wiadomo czego tak naprawdę się spodziewać. A poza tym bardzo rowy jest tuńczyk.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 11:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 14, 2012 12:05 am
Postów: 10
Zanim kupisz taką pastę sprawdz skład na etykiecie, im więcej składników o których nie masz pojęcia tym gorzej dla Twojego zdrowia. Lepiej kup samą rybkę i zrób pastę w domu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 10:58 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2011 7:02 pm
Postów: 17
Pastę zrób sama. A śledzie lubicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 11:56 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 21, 2012 11:52 am
Postów: 7
Ja lubię łososia - a najzdrowszy którego jadłam to ten z Almaru - przede wszystkim jest nie mrożony czyli świeży i trafia na talerz prosto z morza w 2 dni od połowu a przy tym świetnie smakuje
polecam !

ps. ostatnio próbowałam też ich kabanosów z łososia - coś nowego i fajnego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 12:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 21, 2012 11:52 am
Postów: 7
ryby są bardzo zdrowe.dlatego należy je jeść przynajmniej 3 razy w tygodniu aby dostarczyć tych zdrowych kwasów Omega 3. Czytałam ostatnio że wpływają bardzo pozytywnie na nasz cały organizm nawet działając jako środek antydepresyjny, czyli wpływa bardzo korzystnie na nasze samopoczucie :) Ja tez nie lubię za bardzo ryb: dorszy i sandaczy, ale bardzo lubie łososia. Jest mega smaczny. Kupiłam w Piotrze i Pawle firmy almar. polecam bo na prawdę tylko same korzyści z jego jedzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:09 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

Grzybowysklep napisał(a):
Racja,tym bardziej jeżeli kupisz taką pastę rybną w hipermarkecie,wtedy nie wiadomo czego tak naprawdę się spodziewać. A poza tym bardzo rowy jest tuńczyk.


Tuńczyk nafaszerowany jest rtęcią a wiadomo jaki wpływ ma rtęć na zdrowie. :?
Rtęć w tuńczyku Toksyczny tuńczyk
http://www.pro-test.pl/tests_article/6383,0/Rt%C4%99%C4%87+w+tu%C5%84czyku_Toksyczny+tu%C5%84czyk.html

Cytuj:
Rtęć w tuńczyku Toksyczny tuńczyk Zbadaliśmy zawartość rtęci w 10 puszkach tuńczyka różnych producentów: Abba, Graal, Heinz, King Oscar, Laguna, Lisner, Łosoś, Neptun, Rio Mare i SuperFish - zobacz, ile jesz rtęci.

Czy ryby kupowane w Polsce mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia? Aby sprawdzić, czy polscy konsumenci wraz z rybami zjadają również dawkę rtęci, "Świat Konsumenta" zlecił badania zawartości tego metalu ciężkiego w tuńczykach puszkowanych dostępnych na naszym rynku.
Ile rtęci trafia na nasze talerze? Okazało się, że różnice w zawartości tego metalu w poszczególnych badanych markach tuńczyków bardzo się różnią - nawet kilkunastokrotnie. A więc które ryby są bezpieczne? Ile można ich zjeść? Które są najbardziej zanieczyszczone rtęcią i co to oznacza dla naszego zdrowia?

Jeść czy nie jeść?

"Puszki z mięsem tuńczyka mogą zawierać szkodliwe dla ludzi dawki rtęci" - ostrzega amerykańska Agencji ds. Żywności i Leków. Na alarm biją organizacje i czasopisma konsumenckie i podają listy ryb, których powinniśmy unikać. "Do ryb najbardziej skażonych rtęcią należą: miecznik, rekin i tuńczyk" - donoszą uczeni z University of Queensland w Australii. Tymczasem z drugiej strony dziś ...


Rtęć w tuńczyku
http://news.webwweb.pl/2,3286,0,Rtec,w,tunczyku.html
Cytuj:
Tuńczyk puszkowany dostępny w polskich sklepach zawiera rtęć – wykazało badanie zlecone niezależnemu laboratorium przez miesięcznik „Świat Konsumenta”.

Poziom tego pierwiastka – jednego z najbardziej toksycznych na Ziemi – w dziesięciu przetestowanych markach tuńczyka różni się nawet kilkunastokrotnie. Problem rtęci w rybach jest tym większy, że żyjemy w czasach, w których spożycie ryb jest zalecane przez wielu lekarzy i dietetyków. Polacy jedzą coraz więcej ryb w przekonaniu, że są zdrowe.

Czy ryby kupowane w Polsce mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia? Aby sprawdzić, czy polscy konsumenci wraz z rybami zjadają również dawkę rtęci, „Świat Konsumenta” zlecił badania zawartości tego metalu ciężkiego w tuńczykach puszkowanych w sosie własnym dostępnych na naszym rynku.
Ile rtęci trafia na nasze talerze? Oto zawartości rtęci w badanych tuńczykach podane w mg/kg: ...
zawartości rtęci w w mg/kg:

Lisner: 0,028
Graal: 0,033
Heinz: 0,054
Laguna: 0,054
SuperFish: 0,078
Rio Mare: 0,081
Neptun: 0,124
King Oscar: 0,131
Abba: 0,295
Łosoś: 0,376



:o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 2:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 24, 2012 12:40 pm
Postów: 10
Miejscowość: Pozna
Sprawdź na opakowaniu ile tam jest makreli a ile skąłdnika makrelopodobnego, albo substytutu. Też się keidyś nacięłam na pastę z łososia,w któej nie było łososia :) Ja jadam ryby co drugi dzień, bo nie dzierżę mięsa ogólnie, ale wolę świeże ryby, niż takie zmielone, wiecej można z nich smacznych potraw przyrządzić.

_____________________


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 2:51 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 29, 2012 2:52 pm
Postów: 8
ja mam małe zaufanie do tzw. "świeżych ryb" w Polsce. Nawet nad morzem w wielu przypadkach nie kupujemy świeżej ryby. Lubię ryby i owoce morza, ale na naprawdę dobrą rybę trzeba iść do naprawdę drogiej restauracji albo cierpliwie szukać w sklepie, uprzednio sprawdzając choćby kolor skrzeli. Nic mi po tym, że kupię rybę w sklepie i zrobię z niej pastę, skoro ona sama w sobie jest do niczego.

_________________
Zdrowie nie musi ogranicza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 10:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 11:22 am
Postów: 22
Ostatnio była jakaś afera z rybami, ze polscy sprzedawcy kupywali przeterminowane tanie ryby z Norwegii i sprzedawali je w sklepach, kilka dni temu mówili o tym w tv.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 11:12 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
za makrelą nie przepadam, bo jest za tłusta. To jedna z najbardziej tłustych ryb. A jeśli chodzi o inne ryby, to wystraszyliście mnie tą rtęcią w tuńczyku. Uwielbiam tuńczyka grillowanego (takiego, jaki podają w North Fish) z surówkami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ryby
PostWysłany: Śro Cze 06, 2012 8:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Ja najbardziej lubię łososia oraz tuńczyka i takie też ryby polecam. Pyszne,pożywne i bardzo wartościowe. Zawierają przede wszystkim białko.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności