Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 1:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Dzieci, które jedzą dużo przetworzonej żywności, np. bogatych w konserwanty chipsów, słodyczy, Fast foodów mają niższy iloraz inteligencji niż ich rówieśnicy odżywiający się zdrowo (zdrowo oznacza unikanie konserwantów oraz jedzenie owoców i warzyw) – wynika z pracy opublikowanej w piśmie „Journal of Epidemiology and Community Heath”. Zdaniem autorów pracy – naukowców z Uniwersytetu w Bristolu – sugeruje to, że niezdrowa dieta może źle wpływać na rozwój mózgu.

Naukowy wyciągnęli powyższe wnioski dzięki badaniu ankietowemu. Łącznie przeanalizowali dane zebrane wśród 4 tys. dzieci. W ankietach pytano o codzienną dietę dziecka., później dzieci były poddawane testom na inteligencję. Okazało się, że maluchy, które w wieku 3 lat jadły dużo przetworzonej żywności – bogatej w niezdrowe tłuszcze typu trans, konserwanty (tzw. E dodatki) oraz w cukry miały niższy poziom inteligencji w wieku 8 lat niż rówieśnicy, którzy jedli dużo warzyw, owoców, ryb i węglowodanów.

Najbardziej przeraża fakt, że niczego nieświadomi Polacy (a szczególnie młode matki !) nie czytają składu kupowanych produktów. Często kupują „jedzenie” zawierające dużą ilość konserwantów albo produkt genetycznie zmodyfikowany, a potem dziwią się, że sami chorują, a ich dzieci cierpią na różnego typu uczulenia skórne. Prawda jest taka, że za większość chorób cywilizacyjnych jesteśmy odpowiedzialni my sami! Tak My (a raczej Wy) i Wasza bierna postawa! A wystarczy tak niewiele. Wystarczy przestać kupować produkty zawierające w swoim składzie chemiczne dodatki, naciskać na ekologiczną uprawę roślin i karmienie zwierząt hodowlanych zdrowym jedzeniem (bez antybiotyków). Czy to takie trudne? Wystarczy, że co trzeci Polak przez kilka miesięcy będzie głośno wyrażał swoje niezadowolenie i unikał produktów ze szkodliwymi składnikami, a producenci będą musieli coś z tym zrobić.


Przeczytajcie cały artykuł (tam są jeszcze filmy) i ustosunkujcie się do tematu. Z ciekawością czekam na Wasze zdanie :)

http://biegpozdrowie.blogspot.com/2011/10/jedzenie-ktore-szkodzi-dzieciom-i.html




P.s. jestem otwarty na merytoryczną krytykę dlatego bez obaw wytykajcie mi błędy :wink:

Jeśli prowadzicie jakieś ciekawe strony o zdrowiu to podajcie mi linki. Z chęcią zrobię Wam reklamę na swoich blogach :wink:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 21, 2011 2:27 pm
Postów: 6
Witaj poszukiwacz,

zgadzam się z Tobą. Sama mam dwoje dzieci i staram się dbać o ich dietę. Szczególnie zależy mi na tym, aby jadły ryby. Niestety zwykle dzieci nie przepadają za rybami. Jednak ostatnio byliśmy u znajomych i jedliśmy krewetki. Potem przygotowałam takie danie w domu. Przysmażyłam krewetki na patelni i dałam moim dziewczynkom. I powiem Ci, że byłam mile zaskoczona, bo bardzo im smakowały :-)))

Szukałam też jakiś informacji w necie nt. krewetek, jakie kupować itd. i znalazłam stronę firmy SEAPLANET, producenta krewetek oraz odkryłam ich na facebooku. Są tam bardzo fajne przepisy, dyskusje na temat zdrowego żywienia. Jeżeli poszukujesz jakiegoś info zajrzyj tam :-))))

_________________
http://www.facebook.com/pages/SEAPLANET/166547910096398


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 10:40 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Gata napisał(a):
Witaj poszukiwacz,

zgadzam się z Tobą. Sama mam dwoje dzieci i staram się dbać o ich dietę. Szczególnie zależy mi na tym, aby jadły ryby. Niestety zwykle dzieci nie przepadają za rybami. Jednak ostatnio byliśmy u znajomych i jedliśmy krewetki. Potem przygotowałam takie danie w domu. Przysmażyłam krewetki na patelni i dałam moim dziewczynkom. I powiem Ci, że byłam mile zaskoczona, bo bardzo im smakowały :-)))

Szukałam też jakiś informacji w necie nt. krewetek, jakie kupować itd. i znalazłam stronę firmy SEAPLANET, producenta krewetek oraz odkryłam ich na facebooku. Są tam bardzo fajne przepisy, dyskusje na temat zdrowego żywienia. Jeżeli poszukujesz jakiegoś info zajrzyj tam :-))))



Ja czasem jem krewetki z brązowym ekologicznym ryżem. Gotujesz ryż oddzielnie i potem dosypujesz do patelni z krewetkami. Obejrzałaś filmy, które dodałem na blogu przy artykule? Są dość wstrząsające.

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 4:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 21, 2011 2:27 pm
Postów: 6
Tak, oglądałam. Rzeczywiście człowiek nie ma pojęcia co je. Dlatego staram się zawsze czytać skład produktów.

_________________
http://www.facebook.com/pages/SEAPLANET/166547910096398


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 4:30 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Gata napisał(a):
Tak, oglądałam. Rzeczywiście człowiek nie ma pojęcia co je. Dlatego staram się zawsze czytać skład produktów.



Cieszę się :wink: Im więcej osób to przeczyta i obejrzy tym lepiej 8) Chciałbym aby moje pro-zdrowotne przesłanie dotarło do szerszej grupy. Niestety nawet wśród ludzi wykształconych, studentów i absolwentów uczelni wyższych ludzie tacy jak Wy (forumowicze) należą do mniejszości. Niestety większość obywateli naszego kraju skłania się do refleksji nad zdrowiem i dietą dopiero wtedy, kiedy pojawia się choroba :(

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 3:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 21, 2011 2:27 pm
Postów: 6
Poszukiwacz, możesz podać jakiś prywatny e-mail. Chciałabym napisać do Ciebie wiadomość.

_________________
http://www.facebook.com/pages/SEAPLANET/166547910096398


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 1:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Świetny temat!!!
Uważam, że to ostatni dzwonek na podniesienie społecznego rabanu dotyczącego produkcji żywności. Nie można pozwolić koncernom aby bezkarnie truły nas, nasze dzieci i środowisko. Naturalne jedzenie to prawo każdego z nas, niestety pozwoliliśmy aby żywność stała się produktem przemysłowym, produkowanym na masową skalę. Czy wiecie ile żywności się marnuje? Staram się omijać szerokim łukiem produkty wysoko przetworzone, zawierające sztuczne dodatki. To od nas tylko zależy, czy będziemy kupować tanie = g@$!$ne produkty czy wartościowe jedzenie. Kiedyś ktoś powiedział, że jak się przejmie władzę nad żywnością to będzie się miało władzę nad całym światem. Zachęcam was to eksploracji tematu, na yt jest cała masa filmików które pokazują czym obecnie jesteśmy karmieni.

Wracając do dzieci, stawiajmy na odpowiednie ich żywienie. A tu coś dla mam, które dbają o jakość i wygodę.
http://dzieckoimama.pl/Dziecko-i-mama/Aktualnosci/Zdrowy-posilek-dla-dziecka-zawsze-pod-reka.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 10:05 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2011 7:02 pm
Postów: 17
Takie informacje powinni otrzymywać rodzice na szkolnych zebraniach. Jestem za wprowadzeniem kilku lekcji obowiązkowych dotyczących odżywiania. Coś zaczyna dziać się w tej kwestii na zachodzie.
O marnowaniu jedzenia, produkcji a raczej ciągłej nadprodukcji mógłbym dyskutować godzinami.
Przeczytałem też artykuł, pomysł na zamianę opakowania szklanego na woreczek. Nie do końca jestem przekonany jak wiadomo najbezpieczniejszym opakowaniem jest szkło. Z drugiej strony smallganics proponuje organiczne (wolałbym lokalne) posiłki pozbawione dodatków, w tym soli. Moim zdaniem całkowite wyeliminowanie słoiczków z diety dzieci jest niemożliwe bo i po co ale ta forma posiłków w podróży może okazać się trafiona.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: „Jedzenie”, które szkodzi dzieciom i dorosłym
PostWysłany: Śro Sty 04, 2012 4:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Jest wiele składników,które szkodzą dzieciom dlatego tak ważne jest to,co kupujemy oraz im podajemy.Jeżeli zadbamy o to w okresie dzieciństwa,to potem nie będziemy mieli problemu z otyłością.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności