Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 11:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 23, 2011 11:12 am
Postów: 1
Witam.
Nie byłem do końca pewny, w którym dokładnie dziale umieścić ten temat, więc uznałem, że ten będzie najbliższy temu o co mam zamiar poprosić. Chodzi mi o radę dotyczącą.. no właśnie nie wiem, diety, ćwiczeń?
Mam 16 lat, jestem wysoki, bo mam 192cm wzrostu, a ważę tylko ok. 64 kg...
Jestem strasznie chudy i chciałbym przybrać na masie.
Wszyscy mówią, że powinienem po prostu dużo i regularnie jeść, ale jem tak od chyba już roku, a jakoś nic to nie daje..
Dlatego chciałbym się spytać, czy może jakaś dieta, białkowa, czy coś w tym stylu by pomogła, może jakieś ćwiczenia lub nawet odżywki, np. białko?
Bardzo proszę o jakąś pomoc. :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 2:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 31, 2011 11:15 am
Postów: 24
Miejscowość: Sandomierz
Dużo i regularnie - na pewno białko i węglowodany, ale nie fast foody i słodycze ;) Myślę, że skoro masz 16 la, to Twoje ciało jeszcze się zmienia, pewnie z czasem Twoja waga się zwiększy. Na pewno nie polecałabym Ci juz teraz odżywek białkowych :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 2:26 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Jesteś w fazie dojrzewania,więc przytyjesz wraz z upływem czasu. Jedz dużo białka i węglowodanów,dzięki czemu nabierzesz masy i przytyjesz. Uprawiasz jakiś sport?

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 7:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 08, 2012 7:23 pm
Postów: 3
Miejscowość: Mexico
Ćwiczenia np. siłownia (żeby zwiększyła się masa mięśniowa a nie tkanka tłuszczowa) + dobra dieta i będzie git ;D
Przede wszystkim białko pełnowartościowe np. jaja, wędliny, drób, twaróg, produkty mleczne itp. + pełnoziarniste pieczywo, makaron, ryż, gruboziarniste kasze i tłuste ryby..
Dieta bogatobiałkowa i wysokoenergetyczna..
Posiłków powinno być 5 w ciągu dnia i najlepiej o stałych porach..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 1:37 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 16, 2012 1:11 pm
Postów: 3
po prostu wyluzuj, jesteś na razie młody, twój organizm się kształtuje. ja bym się tym nie przejmował. miałem kumpla, jak byłem w twoim wieku, tez był bardzo chudy, a jak przekroczył 18 lat miał właściwe proporcje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 5:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć ekhart7 :)

Przepraszam, że przeoczyłam Twoją prośbę... i może już jest nieaktualna... ale nie denerwuj się, że jesteś na razie szczupły... może masz taką budowę. Aby sobie nie zaszkodzić dietą... sprawdź jaką masz grupę krwi.

Jakim się jest (lub będzie... bo przecież Twój organizm jeszcze nie powiedział ostatniego słowa) zależy od odziedziczonych po przodkach genów... (dość istotnym i łatwo identyfikowalnym wskaźnikiem jest odziedziczona grupa krwi)... od tego do jakich pokarmów przyzwyczaiło się w dzieciństwie (czy dla siebie zdrowych... czy mniej)... co i ile się najczęściej jada... i czy systematycznie i właściwie dla swojego organizmu się ćwiczy.
Z książki DIETA GENOTYPOWA Dr Petera D'Adamo można się też dowiedzieć że duże znaczenie (jego zdaniem) ma środowisko i przebieg okresu płodowego, kiedy to w znacznej mierze formuje się konkretny GenoTyp człowieka. Twierdzi on że można złe geny "usypiać"... a dobre aktywować... Napisał w tym celu ten poradnik. Z mojego doświadczenia wynika, że w trosce o swoje zdrowie każdą z chwalonych przez różne osoby diet... trzeba filtrować pod kątem grupy krwi.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 6:57 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2012 6:48 am
Postów: 31
Witam Wszystkich na forum :) Tutaj mogę się zgodzić,że dieta może nam czasem zaszkodzić,szczególnie jeżeli jesteśmy w wieku dojrzewania. Fakt,że jesteś szczupły,ale możesz z tego uczynić również swój atut. Nie jedz niczego na siłe,po prostu miej swój rytm i poczekaj,zobaczysz ze wraz z wiekiem przybędzie Ci kg.

_________________
www.egooptima.pl - Alergie, odczulanie, biorezonans | Szczecin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Śro Lis 14, 2012 7:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 14, 2012 7:38 pm
Postów: 3
A może by spróbować żywić się bio produktami? Ja zamawiam sobie takie ze strony natvita.pl i bardzo mi to pomaga. Odkąd jem taką żywność moja waga jest w końcu w normie. A w dodatku czuję się o wiele lepiej. Zdrowo i skutecznie. Pomyślcie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 2:48 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lis 24, 2012 11:10 pm
Postów: 6
Uważam, że musisz również pamiętać o zdrowych tłuszczach. Same białko i węglowodany to nie wszystko! Zdrowe tłuszcze to oliwy z oliwek, oleje lniane i oleje rybne. Ja się ograniczam do używania oliwy z oliwek i love aceite. Jest delikatna w smaku w porównaniu do innych oliw i olei. Można ją dodawać praktycznie do wszystkiego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lis 20, 2012 8:04 am
Postów: 37
Przede wszystkim musisz zastosować dietę na redukcje,bez tego ani rusz. Co z Twoją aktywnością fizyczną? Również musi być ona tutaj na wysokim poziomie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 6:17 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
m4dus napisał(a):
Uważam, że musisz również pamiętać o zdrowych tłuszczach. Same białko i węglowodany to nie wszystko! Zdrowe tłuszcze to oliwy z oliwek, oleje lniane i oleje rybne. Ja się ograniczam do używania oliwy z oliwek i love aceite. Jest delikatna w smaku w porównaniu do innych oliw i olei. Można ją dodawać praktycznie do wszystkiego.

W tym wszystkim zapomniałeś o najzdrowszym z olejów roślinnych: oleju rzepakowym. Ma najlepszy skład tłuszczowy.

Perlo - chłopak skarży się że jest za chudy, a ty polecasz mu dietę redukcyjną?!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 1:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A może się zakochał... jakoś tu nie zagląda :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 12:13 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Wcześniej napisałam:

Cytuj:
Cześć ekhart7 :)

Przepraszam, że przeoczyłam Twoją prośbę... i może już jest nieaktualna... ale nie denerwuj się, że jesteś na razie szczupły... może masz taką budowę. Aby sobie nie zaszkodzić dietą... sprawdź jaką masz grupę krwi.

Jakim się jest (lub będzie... bo przecież Twój organizm jeszcze nie powiedział ostatniego słowa) zależy od odziedziczonych po przodkach genów... (dość istotnym i łatwo identyfikowalnym wskaźnikiem jest odziedziczona grupa krwi)... od tego do jakich pokarmów przyzwyczaiło się w dzieciństwie (czy dla siebie zdrowych... czy mniej)... co i ile się najczęściej jada... i czy systematycznie i właściwie dla swojego organizmu się ćwiczy.
Z książki DIETA GENOTYPOWA Dr Petera D'Adamo można się też dowiedzieć że duże znaczenie (jego zdaniem) ma środowisko i przebieg okresu płodowego, kiedy to w znacznej mierze formuje się konkretny GenoTyp człowieka. Twierdzi on że można złe geny "usypiać"... a dobre aktywować... Napisał w tym celu ten poradnik. Z mojego doświadczenia wynika, że w trosce o swoje zdrowie każdą z chwalonych przez różne osoby diet... trzeba filtrować pod kątem grupy krwi.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Oto link do podobnego jak Twój, wątku na forum dadamo... ale tam wiadomo, że człowiek ma grupę krwi A więc radzą mu jeść dużo korzystnych produktów z ziarna... też zwracają uwagę na budowę (czyli właściwie tak jak napisałam na GenoTyp). Ważne jest by wiedzieć jaką się ma grupę krwi... bo ziarna mogą bardzo zaszkodzić... np. zerówce

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1358430181/
>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1358548585/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 10:24 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Drobne sprostowanie:
Genotyp to garnitur genowy, który dziedziczymy.
Zespół cech, wygląd, budowa ciała itp to już nie genotyp, tylko fenotyp :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z wagą, dieta.
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 11:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja nie napisałam genotyp... tylko GenoTyp... a to już wymyślił Dr Peter D'Adamo... na potrzeby swego programu korygowania reakcji genów... i to nie jest to samo co fenotyp...
GenoTypem Dr D nazywa w swym poradniku DIETA GENOTYPOWA (wyd.2009) materiał genetyczny i jego prenatalne reakcje (str 22)...

Skoro m.in. przy pomocy jedzenia można sobie hodować choroby... można więc przy dużej determinacji też z nich wychodzić... Można wpływać na organizm, by pewne geny uaktywniać a nieporządane usypiać. O tym jest ten poradnik... pomyślałam, że na zasadzie symetrii jest to chyba możliwe... w/g D'Adamo to proces czteropokoleniowy... szkoda, że nie czytałaś tej książki. To oczywiście może nie zainteresować tych co to myślą tylko o dniu dzisiejszym... i o chorym człowieku jako o źródle potencjalnych dochodów :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności