Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: polepszacze
PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 8:22 pm
Postów: 1
Mam pytanie dotyczące chemicznych polepszaczy w zywności. Czy kupując jakiś produkt np. wędliny zwracacie uwagę czy na etykiecie podana jest informacja, że w wyrobie brak jest substancji dodatkowych, szczególnie tych z numerami E (np. glutaminianu)? W jakim stopniu kierujecie sie tymi informacjami przy podejmowaniu decyzji co do kupna danego produktu? Pzdr, tekla


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:09 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja bardzo zwracam na to uwage, jeśli etykieta jest naszpikowana róznymi E dodatkami to często rezygnuje z takiego produtku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:31 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Dla mnie informacja na etykiecie ze dany produkt nie zawiera określonych chemicznych polepszaczy to zachęta do jego kupienia. Poza tym jestem alergiczką, więc jeśli na etykietce dodatkowo podane jest że dany produkt jest np. „bez laktozy” to zdecydowanie chętniej kupię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 2:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 15, 2007 8:02 pm
Postów: 12
Ja również staram się unikać jak ognia wszelkich E dodatków, ale to że na etykiecie podają że produkt jest nie zawiera konkretnej niepożądanej substancji chemicznej to jeszcze nie wszystko. Nawet jak na etykiecie te E dodatki nie są wyszczególnione to i tak nie wiemy do końca czym dany produkt jest nafaszerowany. Czytałam niedawno że ostatnio zaproponowano substancję zastępującą glutaminian, którą można stosować bez podawania numeru E


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 4:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:35 pm
Postów: 23
a ja w ogóle na to nie zwracam uwagi, uważam, że nie można się tak znowu wszystkim przejmować, jadam rzeczy, które maja rózne E-dodatki w składzie, zwłaszcza lody :D !!! i jakoś żyję :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 6:38 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:02 pm
Postów: 9
Miejscowość: woj. dolno
ptyś napisał(a):
a ja w ogóle na to nie zwracam uwagi, uważam, że nie można się tak znowu wszystkim przejmować, jadam rzeczy, które maja różne E-dodatki w składzie, zwłaszcza lody :D !!! i jakoś żyję :)

To lepiej zwracaj na to uwagę :lol:
Efekty spożywania e-dodatków będą dopiero widoczne po wielu latach. Te chemiczne dodatki sprawiają, że właściwości produktów żywnościowych zmieniają się całkowicie, a to nie może być obojętne dla ludzi.
Człowiek tak żyje jak się odżywia. :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności